fot. PAP/Maciej Kulczyński

[TYLKO U NAS] Ks. prof. Waldemar Cisło: W Chile mamy mocno lewackie ugrupowania. Wykorzystują niezadowolenie społeczne i ukierunkowują je przeciwko Kościołowi

Często zdarza się, że katolicy jako ludzie, którzy nie stosują odwetu, stają się punktem ataku dla niezadowolonych grup społecznych. W Chile mamy mocno lewackie ugrupowania. Nie bez znaczenia jest to, że właśnie w tym rejonie działa masoneria. Organizacja ta na pewno nie sprzyja Kościołowi i wykorzystuje niezadowolenie społeczne, ukierunkowując je przeciwko Kościołowi, który tak naprawdę nie ma z tym nic wspólnego. Bardzo często to właśnie Kościół wypełnia rolę państwa w aspektach humanitarnych i społecznych, gdzie pomaga – powiedział ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor polskiej sekcji Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, podczas audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

18 października w Santiago de Chile podpalono dwie świątynie: kościół św. Franciszka Borgii i kościół Wniebowstąpienia Najświętszej Marii Panny. Za podpalenie odpowiedzialni są bojówkarze z Antify. Kościoły zostały zaatakowane w pierwszą rocznicę buntów, które powstały w Chile po podwyższeniu cen biletów metra. [czytaj więcej

Zdaniem gościa „Aktualności dnia” „źródłem niepokojów w Chile jest duża nierówność społeczna. To podwyżki spowodowały fale protestów i dużych zamieszek”.

– W Chile jest bardzo duże rozwarstwienie społeczne. Dane z 2017 roku wskazują, że 50 proc. społeczeństwa posiadało jedynie 2,1 proc. majątku kraju. Najbogatsi, czyli około 10 proc. społeczeństwa, jest w posiadaniu prawie 67 proc. Dla większości obywateli Chile zakup podstawowych dóbr wymaga zaciągania kredytów. Ponad 50 proc. pracowników zarabia mniej niż 500 dolarów miesięcznie – wyjaśnił ks. prof. Waldemar Cisło.

W kraju tym toczy się jawna walka lewicowej władzy z Kościołem.

– W Chile mamy mocno lewackie ugrupowania. Nie bez znaczenia jest to, że właśnie w tym rejonie działa masoneria. Organizacja ta na pewno nie sprzyja Kościołowi i wykorzystuje niezadowolenie społeczne, ukierunkowując je przeciwko Kościołowi, który tak naprawdę nie ma z tym nic wspólnego. Bardzo często to właśnie Kościół wypełnia rolę państwa w aspektach humanitarnych i społecznych, gdzie pomaga – powiedział dyrektor polskiej sekcji Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Kapłan poinformował, że od października 2019 roku w całym kraju zaatakowano i spalono 57 budynków kościelnych. Według gościa audycji, przyczyną tych ataków jest źle ukierunkowana złość i żal społeczeństwa w związku z trudną sytuacją materialną.

– Często zdarza się, że katolicy jako ludzie, którzy nie stosują odwetu, stają się punktem ataku dla niezadowolonych grup społecznych. Ta złość jest ukierunkowana przeciwko Kościołowi katolickiemu – ocenił ks. prof. Waldemar Cisło.

Duchowny nawiązał do ogólnej trudnej sytuacji Kocioła w Ameryce Południowej. Władza w tych rejonach należy do komunistów. Zdaniem gościa audycji „jeśli dopuści się komunistów do władzy, to będzie taki sam scenariusz, jaki my przerabialiśmy w Europie kilkadziesiąt lat temu”.

– Ostatnio wspominaliśmy błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszkę. Nienawiść była skierowana przeciwko kapłanom i Kościołowi. W Chile mamy podobną sytuację. Dzisiaj z Wenezueli oraz innych państwach Ameryki Południowej wyjeżdżają księża. Dzieje się tak dlatego, że ludzie są podburzani – wyjaśnił ks. prof. Waldemar Cisło.

Dyrektor polskiej sekcji Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie nawiązał również do wspanialej i trudnej pracy misjonarzy, którzy starają się pomóc miejscowej ludności.

– Misjonarze prowadzą ośrodki dla sierot i szkoły. Pracują w kościołach. Jednak mimo tego komunizujące bojówki kierują nienawiść ludzi przeciwko księżom i Kościołowi – poinformował gość audycji „Aktualności dnia”.

Kapłan zaapelował do Polaków, by obserwowali to, co dzieje się w krajach Ameryki Południowej i wyciągali wnioski. Jak ocenił, w Polsce również dzieje się wiele niepokojących rzeczy, które powinny zaniepokoić katolików.

Całą rozmowę z ks. prof. Waldemarem Cisło można odsłuchać klikając [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl