„Wieczernik – przy stole z Maryją”. Październikowa inicjatywa modlitewna Teobańkologii

W październiku Teobańkologia zaprasza do wzięcia udziału w nowej inicjatywie modlitewnej. Celem akcji „Wieczernik – przy stole z Maryją” jest propagowanie modlitwy różańcowej orz oddawanie się w opiekę Matki Bożej. „Zasiadając przy stole z Maryją, będziemy prosić o pomoc w rozwiązaniu naszych problemów” – wskazują organizatorzy.

[NASZ DZIENNIK] Wielka Nowenna do Aniołów Stróżów Dzieci – dzień piąty

Otoczmy dzieci i młodzież duchowym pancerzem! Na początku nowego roku szkolnego i przed liturgicznym świętem Aniołów Stróżów (2 października) podejmujemy Nowennę do Aniołów Stróżów Dzieci. Każdego dnia towarzyszyć nam będzie modlitwa i biblijna refleksja na jeden z tematów dotyczących młodego pokolenia. Ofiaruj ten duchowy dar swoim dzieciom, wnukom, polskiej młodzieży. Włącz się i zachęć innych.
Rozważania i modlitwy codziennie w „Naszym Dzienniku” oraz na stronie naszdziennik.pl.

1 Modlitwa wstępna

[NASZ DZIENNIK] Wielka Nowenna do Aniołów Stróżów Dzieci – dzień czwarty

Otoczmy dzieci i młodzież duchowym pancerzem! Na początku nowego roku szkolnego i przed liturgicznym świętem Aniołów Stróżów (2 października) podejmujemy Nowennę do Aniołów Stróżów Dzieci. Każdego dnia towarzyszyć nam będzie modlitwa i biblijna refleksja na jeden z tematów dotyczących młodego pokolenia. Ofiaruj ten duchowy dar swoim dzieciom, wnukom, polskiej młodzieży. Włącz się i zachęć innych. Rozważania i modlitwy codziennie w „Naszym Dzienniku” oraz na stronie naszdziennik.pl. 

Koronka na Ulicach Miast Świata

Zespół „Iskra Bożego Miłosierdzia”, działający przy Sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi, zaprasza do włączania się w inicjatywę modlitewną, jaką jest Koronka na Ulicach Miast Świata. Wspólna uliczna modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego będzie miała miejsce 28 września o godz. 15.00.

Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy

Przypada dziś 108. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W tym roku obchodzony jest pod hasłem „Budować przyszłość z migrantami i uchodźcami”. Polacy wykazali się w tym roku wyjątkową otwartością na uchodźców wojennych z Ukrainy, którzy we własnym kraju są uciskani przez rosyjskie wojska.

Ks. kard. S. Dziwisz w Bazylice św. Piotra: Spuścizna Jana Pawła II jest istotna dla następnych pokoleń

„Dziękujemy dziś Bogu za podjętą przed laty opatrznościową decyzję stworzenia papieskiej Fundacji. Zrodziła ona sporo dobrych i wielorakich owoców. Fundacja wniosła i nadal wnosi wkład w utrwalanie i przekazywanie dziedzictwa nauczania i stylu służby Jana Pawła II” – mówił ks. kard. Stanisław Dziwisz w Bazylice św. Piotra podczas dziękczynnej Mszy św. w 40-lecie Fundacji św. Jana Pawła II.