Ks. bp W. Śmigiel: Przypomnienia i ciągłego wprowadzania w życie domaga się nauczanie św. Jana Pawła II o Kościele, rodzinie i małżeństwie

Przypomnienia i ciągłego wprowadzania w życie domaga się nauczanie św. Jana Pawła II o Kościele, rodzinie i małżeństwie – powiedział ks. bp Wiesław Śmigiel w Watykanie. Biskup toruński wskazał na spuściznę Papieża Polaka podczas Eucharystii sprawowanej przy grobie św. Jana Pawła II w ramach wizyty „ad limina Apostolorum”.

21. Dzień Papieski

Św. Jan Paweł II darzył ogromną miłością każdego człowieka. Szczególnie potrafił rozmawiać z dziećmi i młodzieżą. Jako wyraz wdzięczności za jego posługę powstała Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Obchodzony dziś Dzień Papieski to dobra okazja, by przypomnieć sobie nauczanie świętego Polaka.

Przed toruńskim sanktuarium odbył się wernisaż wystawy „Sakramentki i Redemptoryści w Powstaniu Warszawskim”

Na placu przed Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu odbył się dziś wernisaż wystawy „Sakramentki i Redemptoryści w Powstaniu Warszawskim”. Współorganizatorem wydarzenia był Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

[TYLKO U NAS] M. Buczek: Podwórkowe Koła Różańcowe Dzieci od kilku lat włączają się w inicjatywę „Milion dzieci modli się na różańcu”. Wierzę, że ta modlitwa przyniesie wielkie owoce

„Milion dzieci modli się na różańcu” to niesamowita inicjatywa. Łączymy się z dziećmi na całym świecie, łączy nas miłość do Maryi i gotowość do odpowiadania na Jej wezwanie do modlitwy. Wierzę, że ta akcja przyniesie wielkie owoce – powiedziała Magdalena Buczek, założycielka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci, w rozmowie z Telewizją Trwam.

O. J. Król CSsR: Prośmy dziś w intencjach wszystkich małżonków, których więź się rozpada, aby zaprosili Chrystusa do swojego związku. On ma moc zmienić wszystko

Każdego dnia przed takim czy innym sądem rodzinnym, w takiej czy innej miejscowości sędziowie podejmują decyzję o rozpadzie małżeństwa. Prośmy dziś w intencjach tych wszystkich małżonków, których więź się rozpada, aby zaprosili Chrystusa do swojego małżeństwa, bo On ma moc zmienić wszystko. Trzeba Mu tylko zaufać – mówił o. Jan Król CSsR podczas homilii wygłoszonej w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.