#WywieśFlagęPapieską

Organizatorzy inicjatywy duszpasterskiej ,,Święty4ever” zachęcają do wywieszania flag papieskich, wystawiania w oknach domów wizerunków św. Jana Pawła II, a także dzielenia się w sieci m.in. zdjęciami ukazującymi udział w tej akcji.

Ks. kard. S. Dziwisz o zamachu na św. Jana Pawła II: Papież był niewygodny, domagał się przestrzegania praw człowieka

Zamach na św. Jana Pawła II był konsekwencją jego niezłomnej postawy w domaganiu się przestrzegania praw każdego człowieka, szczególnie w kontekście zniewolenia poprzez totalitaryzmy. W tamtym czasie taki Papież dla wielu był niewygodny – podkreśla w rozmowie z portalem PolskiFR.fr. ks. kard. Stanisław Dziwisz w 40. rocznicę tego zamachu.

Przewodniczący Episkopatu: Dziękujemy Bogu i Matce Bożej Fatimskiej za ocalenie życia Jana Pawła II

Dziękujemy Panu Bogu i Matce Bożej Fatimskiej za ocalenie życia Papieża Polaka i w konsekwencji jego długi pontyfikat, który bardzo mocno naznaczył dzieje Kościoła powszechnego i świata – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, ks. abp Stanisław Gądecki, z okazji przypadającej 13 maja br. 40. rocznicy zamachu na życie Ojca Świętego Jana Pawła II.

USA: Episkopat pracuje nad wspólnym stanowiskiem dot. odmowy udzielania Komunii Świętej politykom głoszącym proaborcyjne poglądy

Amerykański episkopat przygotowuje wspólne stanowisko w sprawie odmowy udzielania Komunii Świętej politykom, którzy głoszą proaborcyjne poglądy. Dotyczyłoby to m.in. prezydenta USA Joe Bidena. „Wydaje się, że taki dokument jest potrzeby na całym świecie” – podkreślił ks. prof. Jan Machniak, kierownik Katedry Teologii Duchowości na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja.

Przewodniczący Episkopatu podziękował pielęgniarkom, pielęgniarzom i położnym za trud i poświęcenie

Pragnę złożyć pielęgniarkom, pielęgniarzom i położnym jak najserdeczniejsze życzenia oraz wyrazić wdzięczność za trud i poświęcenie wkładane w pełnienie tej odpowiedzialnej i jakże potrzebnej pracy – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. abp Stanisław Gądecki w Słowie z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki, Pielęgniarza i Położnej, przypadającego 12 maja.

Śladami ks. kard. Stefana Wyszyńskiego: Zakopane i Laski

Ks. kard. Stefan Wyszyński był stałym bywalcem domu sióstr urszulanek w Zakopanem. Przybywał tam dwa razy do roku ze względu na swoją chorobę. To tam został przechwycony przez Gestapo. Natomiast Laski, to miejsce, gdzie kapłan – jak wspominała s. Radosława Podgórska – w czasie wojny przez dwa lata służył dzieciom niewidomym, służył siostrom jako kapelan, jak również służył jako kapelan Armii Krajowej, nosząc pseudonim „Radwan III”.

[TYLKO U NAS] O. dr M. Tabulski: Zjednoczenie po rozbiciu dzielnicowym było jednym z pierwszych cudów za przyczyną św. Stanisława Biskupa i Męczennika

Ks. abp Marek Jędraszewski zaprosił pielgrzymów i Episkopat do uczestnictwa we Mszy św. na ołtarzu polowym na Skałce, gdzie zginął ks. bp Stanisław na polecenie króla Bolesława Śmiałego – podkreślił o. dr Mariusz Tabulski, Definitor Generalny Zakonu Ojców Paulinów, kustosz Sanktuarium Męczeństwa św. Stanisława na Skałce, w felietonie z cyklu „Głos z Krakowa” na antenie Radia Maryja.