Nowenna w intencji chorych na COVID-19

W pierwszą środę adwentu 2 grudnia rozpocznie się dziewięciotygodniowa nowenna w intencji chorych na COVID-19, pracowników placówek leczniczych i ich bliskich – zapowiedział przewodniczący Zespołu KEP ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia ks. bp Romuald Kamiński.

Ks. abp M. Jędraszewski w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata: Boga jako Pasterza zastępuje się wizją powszechnego dobrobytu i zaspokajania najbardziej wyrafinowanych pragnień materialnych

Narzucona przez ważne ośrodki współczesnego świata: Brukselę, Berlin, Nowy Jork, kolejna karykatura tego, co głosi chrześcijaństwo od dwóch tysięcy lat. Boga jako Pasterza zastępuje się wizją powszechnego dobrobytu i zaspokajania najbardziej wyrafinowanych pragnień materialnych, gdzie liczą się pieniądze, a nie obiektywne wartości, nie niepodległość. Głosi się niezdefiniowane bliżej wartości europejskie i tzw. „praworządność”, a za tym kryje się aborcja jako prawo kobiety, co więcej, to prawo kobiety do aborcji przedstawia się jako esencję człowieczeństwa – mówił metropolita krakowski, ks. abp Marek Jędraszewski podczas Mszy św. odprawionej na Wawelu w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

Ks. bp T. Bronakowski: Bł. Karolina Kózkówna jest wielkim przykładem dla współczesnej młodzieży, ale czy nie jest przykładem zawstydzającym?

Jak podkreślił ks. bp Tadeusz Bronakowski w felietonie „Myśląc Ojczyzna”, bł. Karolina jest wielkim przykładem dla współczesnej młodzieży, ale czy nie jest w pewnym sensie przykładem zawstydzającym? Mówił o tym  św. Jan Paweł II w homilii beatyfikacyjnej: „Czy święci są po to, żeby zawstydzać?” i odpowiadał: „Tak. Mogą być i po to. Czasem konieczny jest taki zbawczy wstyd, ażeby zobaczyć człowieka w całej prawdzie. Potrzebny jest, ażeby odkryć lub odkryć na nowo właściwą hierarchię wartości”. Potrzebny jest wszystkim, chociaż ta młodziutka dziewczyna swoim życiem i śmiercią mówi przede wszystkim do młodych.

Zmarł o. dr Stanisław Przepierski OP

W środę wieczorem do Domu Ojca odszedł o. dr Stanisław Przepierski. Smutną wiadomość za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazał zakon dominikanów. O. Stanisław Przepierski kilka dni temu skończył 61 lat, w zakonie przeżył 35 lat, w kapłaństwie – 29 lat. Był wielkim czcicielem Matki Bożej i modlitwy różańcowej.