„Nasz Dziennik”: Ks. kard. R. Sarah: Żadna władza świecka nie może zawiesić publicznego sprawowania kultu Kościoła

Żadna władza świecka nie może zawiesić publicznego sprawowania kultu Kościoła. Kult ten jest rzeczywistością duchową, nad którą władza doczesna nie ma żadnej władzy – podkreśla ks. kard. Robert Sarah w artykule „Bezprawne zakazy” red.  Małgorzaty Rutkowskiej, opublikowanym w ostatnim numerze „Naszego Dziennika”.

Zakopane: uroczystość stulecia zgromadzenia sióstr Urszulanek z udziałem ks. abp. M. Jędraszewskiego

Zgromadzenie Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego zrodziło się 100 lat temu z umiłowania Polski i serca Jezusa Konającego – mówił w niedzielę metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski w Zakopanem na Jaszczurówce, gdzie odprawił Mszę św. w stulecie zakonu i poświęcił pomnik św. Urszuli Ledóchowskiej.

Ks. bp P. Turzyński: Postaw na Maryję, przyjmij do swojego życia. Nie ma innej pomocy jak Ona – pośredniczka łask

Obok tego cierpienia i przegranych będzie Maryja, bo Ona jest wierna; Ona pod Krzyżem otrzymała misję – „To są Twoje dzieci. To jest Twoja córka, to jest Twój syn”. Ona nie zdezerterowała. Postaw na Nią, przyjmij do swojego życia; weź różaniec do ręki, noś go i módl się; wsuń różaniec do kieszeni swojego chłopaka. Nie ma innej pomocy jak Ona – pośredniczka łask – mówił w homilii ks. bp Piotr Turzyński, biskup pomocniczy diecezji radomskiej, podczas XXI Pielgrzymki Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę.