Polska upamiętnia 120. rocznicę urodzin ks. kard. Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia

„Jestem związany z Zuzelą sercem. Każdy człowiek jest przecież związany sercem i uczuciem z miejscem swojego urodzenia. Tutaj, w tej rodzinie parafialnej podwójnie się narodziłem: z ciała i krwi mej Matki i z Chrystusowej Krwi w sakramencie chrztu” – tak mówił w 1971 roku ksiądz kardynał Stefan Wyszyński. Dziś cała Polska upamiętnia 120. rocznicę urodzin Prymasa Tysiąclecia, który za nieco ponad miesiąc zostanie ogłoszony błogosławionym. Prymasowskie urodziny uświetnią wystawy, piknik rodzinny, przedstawione zostały również kulisy filmu fabularnego „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”.

Księga podziękowań i próśb do Prymasa Tysiąclecia i matki Elżbiety Róży Czackiej. Zostaw swój wpis

Z okazji beatyfikacji ks. kard. Stefana Wyszyńskiego oraz matki Elżbiety Róży Czackiej powstaje księga pamiątkowa, w której każdy może wpisać swoje podziękowania oraz prośby do nowych błogosławionych. Księga będzie obecna na uroczystościach beatyfikacyjnych, które odbędą się 12 września bieżącego roku. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Centrum Życia i Rodziny.

Uroczystość św. Alfonsa Marii de Liguori

W niedzielę, 1 sierpnia, we wspólnotach redemptorystów obchodzimy uroczystość św. Alfonsa Marii de Liguori (1696-1787), założyciela redemptorystów, która w liturgii całego Kościoła przeżywana jest jako wspomnienie obowiązkowe. Dał on początek zgromadzeniu zakonnemu, które liczy dziś prawie 5 tys. członków, głoszących Obfite Odkupienie w 82 krajach świata.

Ks. bp Tadeusz Bronakowski: Abstynencja to wielkie świadectwo życia w wolności wewnętrznej

Abstynencja to wielkie świadectwo życia w wolności wewnętrznej. Apel o sierpniową abstynencję kierujemy przede wszystkim do wierzących, aby podjęli taką duchową ofiarę w intencji osób upijających się – powiedział ks. bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.

Ks. bp T. Bronakowski: Oby sierpień 2021 roku stał się przełomowym w drodze naszego narodu ku trzeźwości

Na progu sierpnia, miesiąca abstynencji, trzeba na nowo zastanowić się nad przyczynami problemów uzależnień, zwłaszcza od alkoholu, które tak boleśnie ranią nasze społeczeństwo – czytamy w Apelu Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych na sierpień – miesiąc abstynencji 2021, podpisanym przez jego przewodniczącego ks. bp Tadeusza Bronakowskiego.

Pątnicy wracają na pielgrzymkowe szlaki

Pątnicy jak co roku na przełomie lipca i sierpnia ruszają w trasę, żeby tuż przed 15 sierpnia dotrzeć na Jasną Górę. 6 sierpnia b.r. wyruszy 310. warszawska pielgrzymka akademicka. Będzie ona przebiegała pod hasłem „Zaszczep się miłością do Eucharystii”.