#PolskapodKrzyżem w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

Tajemnica krzyża jest nierozerwalnie związana z tajemnicą miłosierdzia. Pan Jezus, wyjaśniając Siostrze Faustynie znaczenie promieni wypływających z Jego serca, podkreślił, że wyszły one z serca przebitego włócznią na krzyżu – mówi w specjalnym nagraniu kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia ks. Zbigniew Bielas, zapraszając wiernych na uroczystości do Łagiewnik.

Uroczystość Matki Bożej Piekarskiej

W Piekarach Śląskich w Sanktuarium Matki Bożej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej odbyła się uroczystość Matki Bożej Piekarskiej. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp Adam Wodarczyk, biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej.

Ks. abp M. Jędraszewski we Włoszech poświęcił miejsce pod krzyż upamiętniający św. Jana Pawła II

Chrześcijanin jest zatem nowym człowiekiem w Chrystusie. Na wzór św. Pawła powinien on dążyć do tego, aby w szczerości i prawości swego serca mógł kiedyś powiedzieć o sobie: „Teraz zaś już nie ja żyję, lecz żyje we mnie Chrystus”- mówił metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski podczas Mszy św. odprawionej w kościele opackim św. Szczepana w Isola della Scala. W miejscowości San Giovanni Lupatoto poświęcił miejsce, w którym zostanie umieszczona kopia krzyża z Cortina d’Ampezzo, upamiętniająca św. Jana Pawła II.

Biskup łomżyński: Niech cała nasza Diecezja stanie 14 września pod Krzyżem Zbawiciela!

Szerzące się antychrześcijańskie ideologie, publiczne bluźnierstwa, napaści na kościoły i kapłanów, znieważanie obrazów Matki Bożej i wizerunków Świętych, domagają się ze strony wiernych podjęcia duchowego dzieła pokuty i moralnej odnowy. Musimy na nowo jako Polska stanąć pod Krzyżem naszego Pana Jezusa Chrystusa – wskazał ks. bp Janusz Stepnowski, ordynariusz diecezji łomżyńskiej, zachęcając do udziału w wydarzeniu „Polska pod Krzyżem”.

Ks. bp W. Śmigiel: Bardzo ważne jest nasze zaangażowanie w troskę o ochronę życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci, o trwałość małżeństwa, jako związku mężczyzny i kobiety oraz o świętość rodziny

Troska o małżeństwo i rodzinę należy do priorytetów działalności zbawczej Kościoła. Rodzina jest bowiem naturalnym miejscem uświęcenia, międzypokoleniowego przekazu wiary oraz najskuteczniejszą szkołą miłości. Dlatego tak ważne jest zaangażowanie nas wszystkich w troskę o ochronę życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci, o trwałość małżeństwa, jako związku mężczyzny i kobiety oraz o świętość rodziny, która jest kolebką życia i miłości – podkreślił ks. bp Wiesław Śmigiel.