Patron Dnia: Święty January, który nie może doczekać się zmartwychwstania

Święty, który nie może doczekać się zmartwychwstania – pisze ks. Arkadiusz Nocoń w felietonie dla portalu www.vaticannews.va/pl i Radia Watykańskiego. 19 września wspominamy św. Januarego (zm. 305), biskupa i męczennika, z którym związany jest tzw. „cud krwi”. Jego relikwie znajdują się w katedrze Wniebowzięcia NMP w Neapolu, nazywanej także katedrą św. Januarego. Jest patronem Neapolu, chroni przed głodem, wojną, zarazą i wybuchami wulkanu.

Rycerze Kolumba w Łagiewnikach. Ceremonia nadania Stopnia Patriotycznego

W sobotę, 16 września, w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach odbyła się ceremonia nadania Stopnia Patriotycznego Rycerzy Kolumba. Mszy św. o godz. 12.00 w Bazylice przewodniczył ks. bp Janusz Mastalski. W czasie uroczystości został poświęcony sztandar Rady 17667 im. bł. ks. Michała Sopoćki, która działa przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach.

Antykatolicka retoryka opozycji

Koalicja Obywatelska wśród swoich stu propozycji, które chce zrealizować po przejęciu władzy, zgłasza pomysły uderzające we wspólnotę katolików w Polsce. Ugrupowanie chce ograniczyć dostęp do katechezy dla uczniów oraz przejąć należne Kościołowi rekompensaty z Funduszu Kościelnego.