P. Jaki: Dyrektywa budynkowa ma kosztować Polaków 1,5 biliona złotych. Ma ona na celu przymuszenie osób, których nie będzie stać na termomodernizację budynków, aby je sprzedali lub wykupiły je jakieś niemieckie fundusze

Dyrektywa budynkowa ma kosztować ok. 1,5 bln zł wszystkich Polaków. (…) Jeżeli Polaków byłoby stać, mieliby więcej oszczędności, to sami chcieliby mieszkać w lepszych budynkach, (…) o większej efektywności energetycznej. Ale skąd mają wziąć pieniądze? Raczej ma to taki cel, żeby przymusić Polaków, których nie stać będzie na termomodernizację budynków, do tego, żeby te budynki sprzedali albo wykupiły je jakieś niemieckie fundusze. A już cieszenie się z tego, że my dostajemy 20 mld, skoro ta dyrektywa będzie nas kosztowała 1,5 bln, to jest liczenie na to, że Polacy nie skończyli kilku klas szkoły, jeśli chodzi o przedmiot pod tytułem „matematyka” – mówił we wtorkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja Patryk Jaki, europoseł Suwerennej Polski.

P. Czarnek o szkodliwych zmianach w oświacie: Musimy bronić naszych dzieci i wspomagać nauczycieli, którzy zaczynają otwierać oczy

Nauczyciele w całej Polsce zaczynają otwierać oczy, bo bałagan, jaki się robi w programach nauczania, bałagan, jaki jest w ministerstwie edukacji, bałagan, jaki się serwuje także tym absurdalnym rozporządzeniem dotyczącym tzw. zakazu prac domowych, jest potworny i on zmierza niestety coraz bardziej do psucia edukacji. Musimy bronić naszych dzieci i wspomagać nauczycieli, którzy już widzą, co się święci – mówił we wtorkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja Przemysław Czarnek, poseł PiS, były minister edukacji i nauki.

Polityczne represje wobec opozycji

Politycy PiS podkreślają, że koalicja rządząca pod wodzą Donalda Tuska kontynuuje represje wobec Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Obu polityków wezwano na czwartek do prokuratury w celu ogłoszenia im zarzutów rzekomo nielegalnego udziału w głosowaniach 21 grudnia w Sejmie. 

M. Omieczyńska: Helenka Kmieć była zwyczajnie niezwyczajną dziewczyną i to jest w niej piękne. Ludzie są zainspirowani jej wykorzystywaniem talentów „na maksa”

Helenka Kmieć była zwyczajnie niezwyczajną dziewczyną i myślę, że to jest w niej takie piękne. Ludzie są zainspirowani jej życiem i jej wykorzystywaniem talentów „na maksa”, wykorzystywaniem tego wszystkiego, co dostała od Pana Boga, żeby czynić dobro i nieść pomoc innym ludziom. Helena w pozytywny sposób wywraca życia do góry nogami – mówiła we wtorkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja Marta Omieczyńska, dyrektor biura Fundacji im. Heleny Kmieć. Kościół zdecydował o rozpoczęciu procesu beatyfikacyjnego zamordowanej siedem lat temu polskiej misjonarki.