[TYLKO U NAS] J. Wojciechowski: Bez większego budżetu nie będzie łatwo osiągnąć zgody na wyrównanie poziomu dopłat przez kraje UE, które są poniżej średniej unijnej

Bez większego budżetu nie będzie łatwo osiągnąć zgody na podwyższenie, wyrównanie poziomu dopłat przez kraje członkowskie, które są poniżej średniej unijnej (m.in. Polska). Piętnaście krajów ma dopłaty poniżej średniej unijnej, która w tej chwili wynosi 271 euro/ha, a Polska ma ok. 215 euro. To będzie możliwe tylko wtedy, kiedy uzyskamy polityczną zgodę na zwiększenie budżetu na wspólną politykę rolną, i liczę na to, że tak się stanie – zaznaczył komisarz do spraw rolnictwa w Unii Europejskiej Janusz Wojciechowski w programie ,,Z Parlamentu Europejskiego”  w TV Trwam.

Trwa spór o wsparcie oddziałów onkologicznych

Trwa kampania wyborcza. Wśród propozycji programowych kandydatów na prezydenta wyłania się zwiększenie dotacji na oddziały onkologiczne. Opozycja w tej sprawie zarzuca obozowi rządzącemu brak jakichkolwiek działań i dotowanie mediów publicznych zamiast wspierania chorych. Tymczasem PiS z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy wystartowało z Narodową Strategią Onkologiczną.

[TYLKO U NAS] R. Telus: Jest w tej chwili trend na produkty dobrej jakości. To jest wielką szansą dla polskiego rolnictwa, dlatego musimy robić wszystko, żeby polskie produkty trafiały jak najszybciej na stół

Jest w tej chwili trend na produkty dobrej jakości zarówno w Polsce, jak i w Europie. To jest wielką szansą dla polskiego rolnictwa, dlatego musimy robić wszystko, żeby polskie produkty trafiały jak najszybciej na stół tzn. zrobić wszystko, żeby ominąć pośredników – powiedział Robert Telus, poseł PiS i przewodniczący sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w poniedziałkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.