Spada liczba mieszkań budowanych w Polsce

W Polsce budowanych jest coraz mniej mieszkań. Według GUS-u w kwietniu rozpoczęto o blisko 21 proc. mniej nowych inwestycji niż w marcu. Tymczasem wielkimi krokami zbliża się program Pierwsze Mieszkanie, który wprowadzi dwuprocentowy kredyt na własne lokum. Eksperci przekonują, że ceny nowych mieszkań nie będą maleć.

Dr L. Pietrzak o wyborach w czerwcu 1989 roku: Polityczna zagrywka władzy i opozycji – kiedy w trakcie walki wyborczej zmieniono ordynację wyborczą – spowodowała, że Polacy stracili wiarę w demokrację

Polityczna zagrywka z udziałem władzy i opozycji, kiedy w trakcie walki wyborczej zmieniono ordynację wyborczą, czyli de facto reguły gry, spowodowała, że Polacy stracili wiarę w wybory i w całą polską demokrację. Chyba dlatego w każdych następnych wyborach, jakie miały miejsce w Polsce, frekwencja wyborcza nie była już nigdy tak wysoka, jak podczas pierwszej tury głosowania w dniu 4 czerwca 1989 roku – mówił w felietonie „Myśląc Ojczyzna” na antenie Radia Maryja dr Leszek Pietrzak, historyk.

Min. P. Czarnek: Jako szef polskiego MEiN nie będę finansował żadnych badań, które będą miały na celu szkalowanie dobrego imienia Polaków

Badania mają służyć prawdzie historycznej, jeśli mówimy o historii (…) i mają również służyć państwu polskiemu, bo przecież są to polskie instytucje. Jako polski minister edukacji i nauki nie będę finansował żadnych badań, które będą miały na celu szkalowanie dobrego imienia Polaków, a to ma na celu działalność pani Engelking – mówił w sobotnim programie „Polski punkt widzenia” w TV Trwam prof. Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.