Premier M. Morawiecki w wywiadzie dla niemieckich mediów: Polska nie dostała od Niemiec adekwatnych odszkodowań za straty związane z II wojną światową

Polska nie dostała od Niemiec adekwatnych odszkodowań za straty, jakie poniosła podczas II wojny światowej – mówił w wywiadzie dla niemieckich mediów Mateusz Morawiecki. Polski premier stwierdził, że umowa o rezygnacji z roszczeń zawarta między PRL a NRD w 1953 roku nie może być uznana.

M. Kałużny: W temacie ochrony życia nie ma kompromisów

Zawsze opowiadam się za ochroną życia. Dla mnie w tym temacie nie ma kompromisów. Taktyka polityczna nigdy nie będzie dla mnie wytłumaczeniem, dlaczego dziecko nie ma być chronione od poczęcia. Na to, że powinno tak być wskazuje – jeśli nie wiara – po prostu biologia. Nigdy nie zagłosuję na coś, co godzi w ochronę życia od poczęcia – mówi w rozmowie z portalem RadioMaryja.pl Mariusz Kałużny, numer 8 na liście Prawa i Sprawiedliwości w tegorocznych wyborach do Sejmu w okręgu toruńskim. Dlaczego zdecydował się kandydować do Sejmu? Jakie wartości są mu bliskie? Jakie doświadczenie ma pomóc mu w osiągnięciu celu?