[TYLKO U NAS] T. Chróstny: Przygotowaliśmy specjalny kalkulator, gdzie każdy z nas może sprawdzić jak wzrost stóp procentowych wpłynie na miesięczne obciążenie

Przygotowaliśmy specjalny kalkulator, gdzie każdy z nas może wpisać kwotę kredytu, okres, jaki pozostał do spłaty czy wysokość bądź jej oprocentowanie po to, aby następnie sprawdzić, jak wzrost stóp procentowych o pół punktu procentowego, o punkt procentowy aż do 5 punktów procentowych wpłynie na miesięczne obciążenie – mówił w piątkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja Tomasz Chróstny, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

„Odeszły, aby żyć wiecznie… pogrzeb dziecka poronionego z perspektywy ekumenicznej” – pod koniec września konferencja w Poznaniu

„Odeszły, aby żyć wiecznie … pogrzeb dziecka poronionego z perspektywy ekumenicznej” – to hasło konferencji, która odbędzie się na Wy­dzia­le Teologicz­nym Uni­wer­sy­te­tu im. Ada­ma Mic­kie­wi­cza w Poznaniu. Dwudniowe spotkanie rozpocznie się 28 września br.

Polityka rozwoju lotnictwa cywilnego w Polsce do roku 2030

W ciągu kilku najbliższych tygodni ma być gotowa strategia: „Polityka rozwoju lotnictwa cywilnego w Polsce do roku 2030”. Strategia ma być przyjęta na początku przyszłego roku. Wiceminister infrastruktury, Marcin Horała, wskazał, że za 10 lat polski rynek lotniczy będzie już znacznie większy, niż był przed pandemią.

[TYLKO U NAS] Dr G. Osiński: Czy powoli i sukcesywnie nie stajemy się niewolnikami technologii?

W ostatnim czasie człowiek nie jest w stanie zweryfikować wniosków, jakie podsuwają mu maszyny. Dlatego mamy do czynienia z ekspansją fake newsów wykorzystywanych w różnych celach (…) Komputery zaczynają nas wszędzie otaczać, zbierać informacje o naszym życiu, przetwarzać i komuś sprzedawać. Rodzi się więc pytanie, czy powoli i sukcesywnie nie stajemy się niewolnikami technologii? – powiedział dr Grzegorz Osiński, kierownik instytutu informatyki w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, podczas programu „Rozmowy niedokończone” w TV Trwam.

[TYLKO U NAS] Ks. prof. J. Machniak: Świadectwo ks. kard. Stefana Wyszyńskiego jest czymś bardzo istotnym, bo Kościół cały czas podlega sprawdzianowi, jaka jest dzisiaj jego wiara

Jego osobiste świadectwo jako wybitnego teologa, który wszystko postawił na Maryję, jest czymś niezwykle ważnym, bo potwierdza prawdę, że wiara jest zaufaniem Bogu i całkowitym rzuceniem się w objęcia Tego, który jest naszym Ojcem ze świadomością, że On nas poprowadzi (…). Prymas Tysiąclecia nigdy nie wątpił w to, że jego życie jest czymś niezwykłym i wielką sprawą, a jednoczenie stanowi jego wielkie doświadczenie, którym może dzielić się z innymi. Świadectwo ks. kard. Stefana Wyszyńskiego jest czymś bardzo istotnym, bo Kościół cały czas podlega sprawdzianowi, jaka jest dzisiaj jego wiara – mówił ks. prof. Jan Machniak, kierownik Katedry Duchowości Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, w programie „Rozmowy niedokończone” w TV Trwam.