Rzecznik Episkopatu: Bł. ks. Jerzy Popiełuszko nadal pomaga

Bł. ks. Jerzy Popiełuszko to święty dla każdego. Jak za życia tak i po śmierci zwracają się do niego wszyscy: pracownicy różnych sektorów życia społecznego, studenci, osoby starsze, politycy, aktorzy. To Błogosławiony, który swoim integralnym życiem, obroną praw i godności każdego człowieka, aż po męczeńską śmierć, przemawia do wszystkich i po dziś dzień, już z Nieba, pomaga w trudnych życiowych sytuacjach – powiedział rzecznik Episkopatu, ks. Paweł Rytel-Andrianik, w związku z 35. rocznicą męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, która przypada 19 października.

Senat: Rok 2020 Rokiem Świętego Jana Pawła II

Senat przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2020 Rokiem Świętego Jana Pawła II. W uchwale napisano m.in., że papież „głosił cywilizację życia, przeciwstawiając ją cywilizacji śmierci” oraz, że „stał się orędownikiem dialogu między wyznawcami wszystkich religii”.

[TYLKO U NAS] A. Przybylska: Jeżeli są uzasadnione niepokoje co do tego, czy były jakieś nieprawidłowości, które mogły wpłynąć znacząco na wynik wyborów, to jest czas do wtorku, żeby złożyć skargę

Rozstrzygnięcie wyborów jest tak naprawdę oficjalnie zatwierdzone dopiero wtedy, kiedy minie czas na skargi wyborcze. Na razie są jakieś wyniki, ale jeżeli są uzasadnione niepokoje, niepewności co do tego, czy były jakieś nieprawidłowości, które mogły wpłynąć znacząco na wynik wyborów, to jest czas do wtorku, żeby złożyć skargę, zażalenie, które zostanie rozpatrzone przez sądy – mówiła Agnieszka Przybylska, była radna województwa zachodniopomorskiego, w piątkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

[TYLKO U NAS] Red. W. Gadowski: W każdej chwili Turcja może skierować do Europy ponad 3 mln uchodźców

Donald Trump osiągnął bardzo cyniczną pozycję w sprawie wojny turecko-syryjskiej, ponieważ doprowadził do ochłodzenia stosunków miedzy Ankarą a Moskwą. Myślę, że było to jego zamysłem, ale odbywa się to kosztem życia zwykłych ludzi. Na dodatek mamy bombę demograficzną, czyli ponad 3 miliony uchodźców, którzy przebywają w tej chwili na południu Turcji i na północy Syrii. Oni w każdej chwili mogą zostać skierowani przez Erdogana w kierunku Europy – powiedział w programie „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja red. Witold Gadowski, publicysta.