Przejęcie grupy Polska Press wstrzymane przez sąd. D. Obajtek: Decyzja nie wpłynie na dalsze działania PKN Orlen

Sąd Okręgowy w Warszawie blokuje przejęcie Polska Press przez PKN Orlen. Zdaniem prezesa koncernu Daniela Obajtka, decyzja jest bezprzedmiotowa i nie wpłynie na dalsze działania PKN Orlen. UOKiK chce podjąć działania prawne w sprawie orzeczenia sądu. Sprawie przyjrzy się także  Centrum Monitoringu Wolności Pracy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

[TYLKO U NAS] P. Mucha: Wprowadzenie instytucji sędziów pokoju to remedium, które może być rozwiązaniem problemów wymiaru sprawiedliwości

Główne bolączki wymiaru sprawiedliwości to brak zaufania do wymiaru sprawiedliwości i kwestia przewlekłości postępowań. Wprowadzenie instytucji sędziów pokoju to remedium, które może być rozwiązaniem obu problemów – mówił na antenie Radia Maryja w środowej audycji „Aktualności dnia” Paweł Mucha, doradca prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Władze Łodzi zawiesiły dyrektora liceum, który zakazał uczniom m.in. używania awatarów z błyskawicą – symbolem tzw. strajku kobiet

Zawieszono dyrektora łódzkiego liceum, w którym zakazano uczniom używania w aplikacji nauczania zdalnego związanych z polityką awatarów, w tym m.in. czerwonej błyskawicy – symbolu Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Powiadomiła o tym wiceprezydent Łodzi Małgorzata Moskwa-Wodnicka z Lewicy.

M. Guziak-Nowak: Każdy z nas jest powołany, by być apostołem pro-life w swoim środowisku

Mam głębokie przekonanie, że najwięcej w sprawie pro-life może zrobić każdy i każda z nas: jako sąsiad, ciocia, koleżanka z pracy. Każdy z nas jest powołany, by być apostołem pro-life w swoim środowisku – mówiła w wywiadzie dla TV Trwam Magdalena Guziak-Nowak, sekretarz zarządu Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

M. Pęk: Senatorowie PiS wyszli z sali, by pokazać stosunek do upolitycznienia działań RPO przez Adama Bodnara

Senatorowie Prawa i Sprawiedliwości wyszli z sali podczas wystąpienia Adama Bodnara, by pokazać stosunek nie tylko do jego kadencji Rzecznika Praw Obywatelskich, bardzo upolitycznionej, ale też do tego, jak zachowywał się w Senacie, oceniając nasze działania jako niekonstytucyjne, przekraczając swoje kompetencje – powiedział wicemarszałek Senatu, Marek Pęk z Prawa i Sprawiedliwości.

[TYLKO U NAS] Min. A. Andruszkiewicz o nagonce na Fundację Lux Veritatis: Kto buduje patriotyzm i wzmacnia wiarę chrześcijańską, będzie atakowany przez środowiska skrajnie lewicowe

Fundacja „Lux Veritatis”, czy TV Trwam są obiektami mocnej nagonki stosowanej przez różnego rodzaju środowiska skrajnie lewicowe, liberalne. To nie jest przypadek. Każdy, kto w Polsce buduje patriotyzm, wzmacnia wiarę chrześcijańską i chce, żeby Polacy byli właścicielami własnego kapitału, będzie przez te środowiska atakowany – powiedział Adam Andruszkiewicz, minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Google inwestuje w Polsce

W Warszawie powstał Region Google Cloud. To pierwsza taka inwestycja koncernu w Europie Środkowo-Wschodniej. Jak mówił podczas inauguracji projektu premier Mateusz Morawiecki – Polska jest bardzo dobrym miejscem na wszelkiego rodzaju inwestycje, szczególnie w zakresie nowych technologii.