Papież Franciszek przeznaczył 100 tys. euro na pomoc dla migrantów na granicy Polski i Białorusi

Papież Franciszek polecił wysłać 100 tysięcy euro na rzecz grup migrantów „zablokowanych między Polską a Białorusią” i na pomoc dla Caritas Polska, by „stawić czoło kryzysowi migracyjnemu na granicy między obu krajami, wynikającemu z sytuacji konfliktowej, jaka trwa od ponad 10 lat” – podał we wtorek Watykan.

[TYLKO U NAS] E. Kosmal: Rolnicy są w bardzo trudnej i dramatycznej sytuacji. Brak rozwiązań prawnych ze strony ministerstwa zmusiło ich do podjęcia akcji protestacyjnej na terenie woj. zachodniopomorskiego

Województwo zachodniopomorskie od kilku lat dotyka klęska suszy. Sytuacja jest bardzo trudna i dramatyczna, ponieważ rząd zmienił zasady określania suszy i od dwóch lat nie uwzględnia wszystkich czynników. Rolnicy praktycznie zostali pozbawieni pomocy suszowej, a mają oni do spłaty kredyty klęskowe – powiedział Edward Kosmal, przewodniczący NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” woj. zachodniopomorskiego, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Jemen: Największy od 2019 r. nalot na kontrolowaną przez rebeliantów stolicę; 14 osób nie żyje

Co najmniej 14 osób zginęło dziś w nalocie wojsk kierowanej przez Arabię Saudyjską koalicji na jeden z budynków w stolicy Jemenu, Sanie – informuje Reuters, zaznaczając, że był to najbardziej krwawy atak wojsk koalicji na to miasto od 2019 r. Sana jest kontrolowana przez szyickich rebeliantów Huti, walczących ze wspieranym przez Saudów rządem.

S. W. Laskowska o posłudze w Nowosybirsku: Zdarza się, że chodzę do domów, by zobaczyć, w jakich warunkach żyją dzieci

Kiedy rozeznamy już potrzeby ludzi, za pośrednictwem strony internetowej szukamy osób, które chciałyby oddać np. łóżka, ubrania i inne potrzebne przedmioty. Muszę przyznać, że ludzie chętnie odpowiadają na nasze apele i angażują się w pomoc – wskazała siostra Wioletta Laskowska ze Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety.