Patronat medialny Radia Maryja i TV Trwam

, ,

Ulicami Warszawy przeszedł Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny

„Tato – bądź, prowadź, chroń” to hasło Narodowego Marszu dla Życia i Rodziny. Marsz był dziękczynieniem za beatyfikację ks. kard. Stefana Wyszyńskiego - obrońcy życia ludzkiego oraz wartości małżeństwa i rodziny. Patronat nad wydarzeniem objęły TV Trwam i Radio Maryja.
, ,

R. Bąkiewicz: Życie to podstawowe prawo naturalne, które przysługuje każdemu człowiekowi. Jedyną przyszłością naszej Ojczyzny, jedyną nadzieją dla naszej Ojczyzny jest cywilizacja życia

Jedyną przyszłością naszej Ojczyzny, jedyną nadzieją naszej Ojczyzny jest tylko cywilizacja życia. Wszyscy, szczególnie mężczyźni w kontekście hasła tegorocznego Marszu dla Życia i Rodziny, powinniśmy być odpowiedzialni, powinniśmy brać ciężar na własne plecy, powinniśmy dbać o własne dzieci, o własne żony, o własne rodziny – mówił Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia „Marsz Niepodległości”, podczas XVI Marszu dla Życia i Rodziny.
, ,

Ks. T. Kancelarczyk: W obronie życia stajemy nie tylko podczas Marszu dla Życia i Rodziny, ale także wtedy, kiedy czynimy konkretną pomoc dla kobiet w stanie błogosławionym, które zostały same

Jesteśmy armią, która broni. Armią, która mówi, że przy kobiecie ma być mężczyzna odpowiedzialny z walecznym sercem, nie jakaś tchórzliwa ciapa, tylko ten, który będzie robił wszystko, który będzie pomagał, który będzie chronił, który będzie harował do upadłego, bo trzeba rodzinę utrzymać, a nie będzie uciekał przed odpowiedzialnością. Jeżeli Pan Bóg będzie w sercach mężczyzn, to będzie siła – mówił ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek, przed rozpoczęciem Narodowego Marszu dla Życia i Rodziny w Warszawie.  
,

4. Pielgrzymka Dzieci do Krzeszowa

Ks. Marian Kopko, kustosz sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie, zaprasza na 9 października dzieci z diecezji legnickiej na 4. Pielgrzymkę do Europejskiej Perły Baroku. Patronat nad Pielgrzymką sprawuje Radio Maryja i TV Trwam.
,

Już dziś Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny w Warszawie

Ulicami stolicy przejdzie dziś Marsz dla Życia i Rodziny w hołdzie błogosławionemu Prymasowi Tysiąclecia. Radosny pochód pt. „Tato – bądź, prowadź, chroń…” wyruszy o godz. 11.30 z Placu Zamkowego. Finałem inicjatywy jest Msza św. w kościele Świętego Krzyża. Eucharystii przewodniczył będzie i homilię wygłosi ks. Dominik Chmielewski, lider męskiej wspólnoty „Wojownicy Maryi”. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły Radio Maryja i TV Trwam.