[TYLKO U NAS] Ks. bp A. Galbas SAC: Św. s. Faustyna mówiła, że jej droga duchowa to droga w szarości, w zwykłości i to jest piękne, ponieważ w niej odkrywała obecność Jezusa Chrystusa

Bardzo lubię w „Dzienniczku” fragmenty, które dotyczą przeżywania dnia codziennego, kiedy w pewnym momencie Faustyna mówiła: „Błogosławione szare chwile”. To jest piękne, bo z takich chwil głównie składa się życie i często na nie narzekamy, że to powtarzalność naszego życia, monotonność, szarość. Jest w nas pragnienie nadzwyczajności. Święta Faustyna mówiła, że jej droga duchowa to droga w szarości, w zwykłości i to jest piękne, ponieważ w niej odkrywała obecność Jezusa Chrystusa – mówił ks. bp Adrian Galbas SAC, biskup pomocniczy diecezji ełckiej, w rozmowie z TV Trwam.

Ks. abp M. Jędraszewski w Łagiewnikach: Wiara w Miłosierdzie zmienia naszą teraźniejszość

To, że istnieje taka przyszłość, że istnieje zbawienie, że dostąpimy miłosierdzia sprawia, że już teraz zmienia się nasza teraźniejszość – mówił ks. abp Marek Jędraszewski w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach. Metropolita krakowski w Święto Bożego Miłosierdzia poświęcił „Dzwony Nadziei” dla Oceanii.

W. Cejrowski: Jeżeli chcesz dostąpić Bożego Miłosierdzia – musisz okazywać swoje, ludzkie miłosierdzie bliźnim

„Czym grzeszysz, tym będziesz karany” – tego uczy Biblia. W kontekście miłosierdzia rozumiem te słowa w następujący sposób: Jeżeli chcesz dostąpić Bożego Miłosierdzia, musisz okazywać swoje, ludzkie miłosierdzie bliźnim. Jeśli nie byłeś miłosierny wobec bliźniego, to jak możesz prosić Boga, by On był miłosierny wobec ciebie? – wskazał podróżnik Wojciech Cejrowski.

H. Styła: S. Faustyna pokazała mi, że relacja z Jezusem zależy od tego, jak często spotykam się z Nim w darze Eucharystii

Najważniejszym momentem doświadczenia Bożego Miłosierdzia było pełne przyjęcia Bożego przebaczenia, zobaczenia że Bóg kocha mnie taką, jaką jestem. Dla Niego nieważne jest jak bardzo pobłądziłam w życiu, tylko to, że mnie odzyskał – o doświadczeniu Bożego Miłosierdzia w codzienności opowiada Halina Styła, czcicielka Bożego Miłosierdzia. „Wiele razy czytałam „Dzienniczek” s. Faustyny. Myślę, że to właśnie ona pokazała mi w jak pięknej relacji można być z Jezusem i że ta relacja zależy od tego, jak często spotykam się z Nim w darze Eucharystii” – dodała.