Przewodniczący Episkopatu po śmierci ks. bp. B. Wojtusia: Odszedł człowiek wielkiego ducha  

Odszedł człowiek wielkiego ducha, niezachwianej wiary i głębokiej miłości do Kościoła – napisał ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w liście kondolencyjnym po śmierci ks. bp. Bogdana Wojtusia. Biskup pomocniczy senior archidiecezji gnieźnieńskiej zmarł 20 października w szpitalu w Poznaniu.

36. rocznica porwania i męczeńskiej śmierci bł. księdza Jerzego Popiełuszki

Mija dziś 36. rocznica porwania i męczeńskiej śmierci księdza Jerzego Popiełuszki. Tego dnia przypadają także obchody Święta Duchownych Niezłomnych. Swoje listy z tej okazji przekażą do sanktuarium księdza Jerzego Popiełuszki prezydent i premier. Tegoroczne obchody utrudnia sytuacja epidemiologiczna. Mimo to odbywają się one, a wierni zaproszeni są do uczestnictwa poprzez media oraz internet. Główne uroczystości transmitować będą i TV Trwam.

Przewodniczący KEP do lekarzy: Dziękuję za Waszą ofiarną, wytrwałą pracę

W tym szczególnym czasie zwracam się do wszystkich zajmujących się chorymi ze słowami uznania i podziękowania za Waszą ofiarną, wytrwałą pracę – napisał ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w słowie z okazji obchodzonego 18 października święta patrona lekarzy – św. Łukasza Ewangelisty.

Niedziela misyjna w Hiszpanii

Popularna w Hiszpanii niedziela misyjna w tym roku obchodzona jest w kontekście kryzysu sanitarnego i ekonomicznego. Spotkania z misjonarzami zostały ograniczone do minimum. Hiszpania zajmuje drugie miejsce po USA w pomocy Kościołom misyjnym.