134. rocznica święceń kapłańskich Sługi Bożego ks. bp. Adolfa Piotra Szelążka

Zgromadzenie Sióstr świętej Teresy od Dzieciątka Jezus świętuje 134. rocznicę święceń kapłańskich Sługi Bożego ks. bp. Adolfa Piotra Szelążka, swojego założyciela. „Kapłaństwo wyciska na mężczyźnie nieusuwalną, niezatartą pieczęć, która zostaje z nim na zawsze. Prezbiter głosi Słowo Boże, sprawuje sakramenty, a przede wszystkim celebruje świętą Eucharystię” – wskazały siostry Terezjanki na swojej stronie internetowej.

W Niepokalanowie odbędzie się „Wieczernik Maryi”

W Niepokalanowie zostanie dziś zainaugurowany ,,Wieczernik Maryi”. Będzie to dziewięć dni i nocy nieustannej modlitwy w intencji ojczyzny. Modlitwa jest organizowana na wzór tej, na której Maryja i apostołowie trwali, przed zstąpieniem Ducha Świętego, przez dziewięć dni i nocy w Wieczerniku.

PKWP: Módlmy się o pokój

„Pokój jest darem Boga” – przypomina Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, które przyłącza się do apelu Ojca Świętego Franciszka skierowanego do Polaków, by modlić się w intencji Ukrainy i całego świata. Ks. prof. Waldemar Cisło ogromne obawy wiąże z kryzysem żywnościowym i sytuacją pogodową w Afryce. W jego ocenie kontynent może mierzyć się z falą głodu, czego skutkiem będzie eskalacja przemocy.

[WYWIAD] Ks. bp K. Białasik SVD: Miłość Boliwijczyków do Pana Jezusa Miłosiernego jest bardzo wielka

Żyjemy w bardzo trudnych czasach, gdzie panuje wiele nienawiści, gdzie nie szanuje się człowieka, zabija się go w różnych momentach życia. Wielu ludzi zdaje więc sobie sprawę, że jeśli nie pójdzie drogą miłosierdzia, nie znajdzie miłosierdzia Bożego, to może się zatracić – powiedział ks. bp Krzysztof Białasik SVD z diecezji Oruro w Boliwii, który przybył do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, w rozmowie z Małgorzatą Pabis

[TYLKO U NAS] Ks. abp M. Mokrzycki: Boimy się, że wojna na Ukrainie zostanie zapomniana, przejdzie do normalności, dlatego wszelkie gesty solidarności są tak ważne, aby nie zapominać o Ukrainie

Władze lokalne oraz władze państwowe Ukrainy zdają sobie sprawę, że Kościół ma bardzo wielką moc. Nie chodzi tylko o moc dyplomatyczną, ale przede wszystkim o moc modlitwy i łaski. Władze przede wszystkim dlatego proszą o modlitwę. (…) Na Ukrainie Kościół jednoczy ludzi, którzy modlą się o pokój i w to wierzą. Jesteśmy bardzo zbudowani tą świadomością. Towarzyszy nam ciągłe nawoływanie, ciągła prośba skierowana do Ojca Świętego Franciszka, aby jako Apostoł Pokoju przybył na teren Ukrainy – powiedział ks. abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.