Papież modli się za ofiary wypadku polskiego autokaru

Papież Franciszek modlił się w niedzielę za ofiary wypadku polskiego autokaru, do którego doszło w sobotę w Chorwacji. Podczas spotkania z wiernymi w niedzielę w Watykanie powiedział, że z bólem przyjął wiadomość o wypadku, w którym zginęli i zostali ranni polscy pielgrzymi jadący do Medjugorje.

Ks. bp W. Śmigiel: Dziękujemy dziś dobremu Bogu, bo od Niego pochodzi wszelkie dobro, za Rodzinę Radia Maryja

Dobrze, że jest taka rodzina, która jednoczy i daje nadzieję. Bez waszego zaangażowania, odwagi, mądrości i przede wszystkim głębokiej wiary oraz miłości nie byłoby tego dzieła. Życzymy Radiu Maryja, TV Trwam i innym powstałym dziełom, by dalej się tak rozwijały – podkreślił ks. bp Wiesław Śmigiel, ordynariusz diecezji toruńskiej, przewodniczący Rady do spraw Rodziny Konferencji Episkopatu Polski, w homilii wygłoszonej podczas Mszy św. w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.

Święto Przemienienia Pańskiego

Kościół katolicki 6 sierpnia obchodzi Święto Przemienienia Pańskiego nazywane Epifanią lub Teofanią, ponieważ Jezus ukazał swoim trzem uczniom, że jest Synem Bożym. Święto ustanowił papież Kalikst III, jako podziękowanie Bogu za zwycięstwo nad Turkami pod Belgradem 6 sierpnia 1456 roku.

[TYLKO U NAS] O. Marek Raczkiewicz CSsR: Santiago de Compostela stało się na kilka dni europejską stolicą katolickiej młodzieży

Wielu młodych przyszło pieszo do grobu Apostoła Jakuba, by pokazać piękno wiary katolickiej. Najwięcej pielgrzymów jest z Hiszpanii, Portugalii oraz Włoch – mówi o. Marek Raczkiewicz CSsR, redemptorysta posługujący w Madrycie, podczas piątkowych „Aktualności dnia” w Radiu Maryja. W hiszpańskim Santiago de Compostela trwa Europejska Pielgrzymka Młodzieży.  

W Czaplinku trwa Przystanek Jezus. O. D. Piątkowiak SVD: W tym roku naszą ewangelizację koncentrujemy na spotkaniu „twarzą w twarz”

Ponad 130 wolontariuszy bierze udział w tegorocznej edycji Przystanku Jezus. Wydarzenie od poniedziałku odbywa się w Czaplinku w woj. zachodniopomorskim. Przystanek Jezus to ogólnopolska inicjatywa ewangelizacyjna skierowana do młodych uczestników dawnego Przystanku Woodstok, a obecnie festiwalu Pol’and’Rock.