Jan Paweł II inspiracją dla dzieł miłosierdzia Caritas

„Miłosierdzie Boże to miłość łaskawa, współczująca, wynosząca człowieka ponad jego słabość ku nieskończonym wyżynom świętości Boga” – mówił św. Jan Paweł II. W liturgiczne wspomnienie Papieża Polaka Caritas pochyliło się nad dziełami, jakie zostały zainicjowane myślą i czynem świętego Papieża.

Przewodniczący Episkopatu: Dzień beatyfikacji ks. kard. Wyszyńskiego wielkim świętem Kościoła w Polsce

„Cieszymy się z tak bliskiego dnia beatyfikacji ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Będzie to wielkie święto dla Kościoła w Polsce i całej naszej Ojczyzny” – powiedział ks. abp Stanisław Gądecki. Przewodniczący Episkopatu z radością przyjął informację, że beatyfikacja ks. kard. Stefana Wyszyńskiego odbędzie się 7 czerwca 2020 roku w Warszawie.

Przewodniczący Episkopatu poprosił papieża Franciszka o ogłoszenie św. Jana Pawła II doktorem Kościoła i patronem Europy

Przewodniczący Episkopatu ks. abp Stanisław Gądecki, w imieniu Konferencji Episkopatu Polski, zwrócił się do Ojca Świętego Franciszka z prośbą o ustanowienie św. Jana Pawła II doktorem Kościoła i patronem Europy. Prośbę tę 22 października 2019 r., podczas kongresu „Europa Christi”, wsparł ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Pierwszy odpust nowego sanktuarium na Ukrainie

W uroczystość bł. Jakuba Strzemię (XIV/XV w.), franciszkańskiego misjonarza Rusi Czerwonej, biskupa halicko-lwowskiego, patrona archidiecezji lwowskiej i współpatrona krakowskiej prowincji franciszkanów wyżsi przełożeni i ich delegaci z Federacji Europy Środkowo-Wschodniej Zakonu Franciszkanów pielgrzymowali do Sanktuarium bł. Jakuba w Haliczu na Ukrainie.

[TYLKO U NAS] Ks. prof. J. Machniak: Jan Paweł II uczył nas, jak wykorzystać wolność i żyć demokracją

Jan Paweł II uczył nas, jak wykorzystać wolność i żyć demokracją, czyli jak słuchać głosu ludu oraz kierować się tym, co mówi naród. Demokracja, jak mówił Jan Paweł II, musi być oparta na tych podstawowych i fundamentalnych wartościach, które wynikają z wiary w Boga i są oparte na Dekalogu – powiedział ks. prof. Jan Machniak w felietonie z cyklu „Myśląc Ojczyzna” w Radiu Maryja.