Ks. abp M. Jędraszewski podczas konsekracji kościoła w Kantorowicach: Nie możemy żyć bez domu Pańskiego

Musimy żyć we wspólnocie Bożej, tworzyć i pogłębiać poczucie rodziny Chrystusowej, a to dokonuje się dzięki wspólnemu uczestnictwu we Mszy św., dlatego potrzebujemy Bożego domu, świątyni Pańskiej. Dlatego ta wasza parafialna świątynia doznaje dziś najwyższego wyniesienia, bo w najbardziej głęboki sposób zostaje oddana samemu Bogu na Jego cześć i chwałę – mówił metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski podczas konsekracji kościoła w Krakowie-Kantorowicach.

Ojciec Święty Franciszek: Wiara w Boga wymaga ponowienia każdego dnia wyboru dobra a nie zła, wyboru prawdy a nie kłamstwa, wyboru miłości bliźniego a nie egoizmu

O posłuszeństwie, które nie polega tylko na słowach, ale na konkretnych działaniach otwierających nas na wolę Boga – mówił podczas niedzielnego spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański papież Franciszek. Wiara w Boga wymaga ponowienia każdego dnia wyboru dobra a nie zła, wyboru prawdy a nie kłamstwa, wyboru miłości bliźniego a nie egoizmu – dodawał Biskup Rzymu.

Ks. abp M. Jędraszewski w Sieprawiu: „Któż jak Bóg!”

W historię zmagania o to, by móc wysławiać Boga i zanosić do Niego wspólnotowe modlitwy, wpisują się dzieje waszej świątyni. Dziś, kiedy stoją przed nami kolejne wyzwania, znowu wracamy do zawołania: „Któż jak Bóg” – mówił metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski w sieprawskiej parafii pw. św. Michała Archanioła podczas odpustowej Mszy św., przypadającej w 25-lecie konsekracji świątyni.