Bóg się rodzi. Historia Rafała, w śmietniku usłyszał o miłości Jezusa

Był uzależniony od narkotyków i alkoholu. Ewangelizatorzy Przystanku Jezus znaleźli go w śmietniku. Modlili się za niego. Usłyszał od nich, że Bóg kocha. Stoczył walkę o to, by zmienić swoje życie. „Ludzie w ciężkim upadku uważają, że nie zasługują na Jezusa, ale to właśnie On potrafi nas zmieniać, bez Niego byłoby to niemożliwe” – mówi Rafał Gajkowski, dziś szczęśliwy ojciec czwórki dzieci. Dumny, że ma rodzinę. Wdzięczny, że jego dzieci żyją. Franek i Szymon mieli nie przeżyć porodu.

5. rocznica beatyfikacji pierwszych polskich misjonarzy-męczenników

W sobotę 5 grudnia mija 5. rocznica wyniesienia na ołtarze pierwszych polskich misjonarzy-męczenników: o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka, którzy oddali swoje życie za wiarę w Pariacoto w Peru. W Bazylice Franciszkanów w Krakowie o godz. 16.30 będzie sprawowana uroczysta Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem o. Dariusza Mazurka z Rzymu, delegata generalnego ds. animacji misyjnej Zakonu Franciszkanów.

Australia: Ks. kard. G. Pell napisał pamiętniki, w których wspomina czas spędzony w więzieniu

Ksiądz kardynał George Pell z Australii, który został skazany za rzekome czyny pedofilskie i spędził ponad rok w więzieniu, zanim Sąd Najwyższy potwierdził jego niewinność, napisał pamiętniki opisujące czas, jaki spędził niesłusznie odbywając karę. Wspomnienia te ukażą się 15 grudnia – informuje Associated Press.