[TYLKO U NAS] Ks. L. Kryża o Dniu Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie: Ta inicjatywa jest odpowiedzią na znaki czasu

To była bardzo trafna decyzja, żeby powołać do życia Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie i żeby co roku jakby na nowo o tym Kościele na Wschodzie mówić, ale nie tylko mówić, bo samo mówienie to pewnie jeszcze niewiele, ale żeby ono przekładało się na bardzo konkretną, materialną pomoc – powiedział ks. Leszek Kryża TChr, dyrektor Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Konferencji Episkopatu Polski, w środowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja i dodał, że ta inicjatywa jest odpowiedzią na znaki czasu.  

[TYLKO U NAS] Ks. Prof. P. Bortkiewicz TChr: Katolicyzm zachowuje pierwotny kształt swojego rdzenia. To stanowi sól w oku różnych konstruktorów życia publicznego

Chrześcijaństwo, a konkretnie katolicyzm, zachowuje pierwotny kształt swojego rdzenia, jakim jest budowanie więzi człowieka z Bogiem we wspólnocie Kościoła. To stanowi sól w oku różnych konstruktorów życia publicznego – mówił w środowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr, bioetyk, wykładowca UAM i AKSiM. Zwracał uwagę na różne aspekty prób wyrugowania tożsamości chrześcijańskiej z życia publicznego.

[TYLKO U NAS] Ks. prof. W. Cisło: Nie tak dawno chrześcijanie w Betlejem stanowili 60 proc., a dziś jest ich jedynie 15 proc. Zatroszczmy się o nich. Zachęcam, aby zakupić ozdoby choinkowe czy różańce wykonane przez chrześcijan z Ziemi Świętej

Nie tak dawno temu w Betlejem chrześcijanie stanowili 60 proc. mieszkańców. Mogli wtedy wybrać swojego burmistrza. Dziś jest ich 15 procent, ale już nie mogą wybrać burmistrza. To jeden z wielu wymiernych przykładów i jasnych konsekwencji sytuacji w Ziemi Świętej. Stąd nasz apel, abyśmy zatroszczyli się o chrześcijan, którzy tam mieszkają. Zachęcam, aby zakupić ozdoby choinkowe czy różańce wykonane przez chrześcijan z Ziemi Świętej – powiedział ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor sekcji polskiej PKWP, w programie „Polski punkt widzenia” na antenie Telewizji Trwam.  

Relikwie bł. ks. Jakuba Alberionego w toruńskim sanktuarium

W pięćdziesiątą rocznicę odejścia do wieczności bł. ks. Jakuba Alberionego przedstawiciele całej Rodziny Świętego Pawła w Polsce zgromadzili się dnia 27 listopada br. w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu na uroczystej Mszy świętej, aby dziękować Bogu za życie i dzieło swojego Założyciela. W tym dniu w toruńskim sanktuarium zostały złożone relikwie bł. ks. Jakuba Alberionego, który poświecił życie głoszeniu Ewangelii przy pomocy środków społecznego przekazu, takich jak kino, radio, prasa czy telewizja.

Ekspert: Bł. ks. kard. Stefan Wyszyński o Polsce nigdy nie mówił źle

Jak św. Jan Paweł II i bł. ks. kard. Stefan Wyszyński pojmowali patriotyzm? O tym rozmawiano podczas debaty zorganizowanej online 26 listopada, w której uczestniczyli Włodzimierz Rędzioch, watykanista, oraz Marian Piotr Romaniuk, historyk, ekspert w dziedzinie nauczania ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Debatę zorganizowało Towarzystwo Przyjaciół KUL w ramach grantu Funduszu Patriotycznego.