Narodowa modlitwa za Ojczyznę w Strachocinie. Ks. abp A. Dzięga: Taka będzie Polska, jakim będziesz ty

„Taka będzie Polska, jakim będziesz ty” – zaznaczył w homilii ks. abp Andrzej Dzięga. Metropolita szczecińsko-kamieński przewodniczył narodowej modlitwie za Ojczyznę, która w sobotę odbyła się w sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie – czytamy w artykule red. Marka Zygmunta opublikowanym na łamach „Naszego Dziennika”. 

[WYWIAD] Wicemin. O. E. Semeniuk-Patkowska: Żadna ideologia nie może być następcą wartości płynących z Ewangelii. Tymczasem widzimy, że te wartości są zastępowane modami i trendami

Żadna ideologia nie może być następcą wartości płynących z Ewangelii. Tymczasem widzimy, że te wartości są zastępowane modami, trendami. A przecież troska o środowisko, o naszych mniejszych braci to bardzo ważna część nauki Kościoła – powiedziała Olga Ewa Semeniuk-Patkowska, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii, pełnomocnik rządu do spraw małych i średnich przedsiębiorstw, w wywiadzie dla portalu radiomaryja.pl.  

Watykan: Papież Franciszek podczas modlitwy Anioł Pański zwracał uwagę na różnicę między grzesznikiem a człowiekiem zdemoralizowanym

Bądźmy czujni, by za grzechem nie szły fikcje i nawyki, które za grubym murem milczenia chowają wyrzuty sumienia – podkreślił w niedzielę Ojciec Święty Franciszek w trakcie spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański. Papież wyjaśnił różnicę między grzesznikiem (którym jest każdy z nas) a człowiekiem zdemoralizowanym.

Ks. abp J. Guzdek podczas Mszy św. pogrzebowej śp. ks. abp. S. Szymeckiego: Dziękuję za każde dobre słowo i każdy czyn

„Jeszcze raz z serca dziękuję za każde Twoje dobre słowo i każdy czyn, którym otwierałeś serca wiernych archidiecezji białostockiej dla Boga i ukazywałeś drogę wiodącą do zbawienia. Niech Bóg da Tobie nagrodę życia wiecznego” – mówił ks. abp Józef Guzdek podczas Mszy św. pogrzebowej śp. ks. abp. Stanisława Szymeckiego. W ostatniej drodze emerytowanemu metropolicie białostockiemu towarzyszyło 17 biskupów, blisko 200 kapłanów, siostry zakonne oraz wielu mieszkańców Białegostoku, który nazwał „Miastem Miłosierdzia”.

Watykan: ks. abp Antonio Guido Filipazzi, nowy nuncjusz apostolski w Polsce, wskazał, że chce spotykać się z ludźmi, by lepiej poznać Polskę

Nowy nuncjusz apostolski w Polsce, ksiądz arcybiskup Antonio Guido Filipazzi, powiedział watykańskim mediom, że chce spotykać się i rozmawiać z ludźmi, aby lepiej poznać Polskę. Nuncjusza, przybywającego na początku października do Warszawy, przyjął w czwartek na audiencji papież Franciszek.