W Krakowie odbędzie się Wielkopostny Dzień Skupienia dla Małżeństw Niepłodnych

Krakowskie Duszpasterstwo Małżeństw Niepłodnych oraz Stowarzyszenie „Abraham i Sara” zaprasza na Wielkopostny Dzień Skupienia dla Małżeństw Niepłodnych, który odbędzie się 9 marca 2024 roku w Krakowie. Wydarzenie odbędzie się pod hasłem: „Ja jestem z wami przez wszystkie dni” (Mt 28, 20). Rekolekcje poprowadzi ks. dr Tomasz Białoń.

Ewangelia na niedzielę: Twoja góra przemienienia – chwała czy depresja?

Jezus wyprowadził trzech swoich uczniów na górę. Niektórzy mówią, że to Hermon, inni wskazują na Tabor, jednak nie chodzi o geografię. Ważna jest przemiana, która musi dokonać się w uczniach, by ujrzeli prawdziwe oblicze Jezusa – takie, które ukazuje im Ojciec, a nie takie, jakie sami sobie wymyślili. Ten aspekt podkreśla ks. Krzysztof Wons, dyrektor Centrum Formacji Duchowej w Krakowie, w komentarzu do Ewangelii na II niedzielę Wielkiego Postu, 25 lutego.

Za krzyżem Chrystusa wspólnie z prześladowanymi

Imiona, twarze i ludzkie historie, dramatyczne, ale pełne nadziei, że ostatnie słowo zawsze należy do Boga. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie przygotowało rozważania Drogi Krzyżowej, na której wiernym towarzyszą prześladowani chrześcijanie. „Sięgnijmy po nie w naszych parafiach i wspólnotach” – zachęca ks. prof. Waldemar Cisło.

Apel przewodniczącego KEP o modlitwę i post w intencji Ojczyzny

Apeluję, aby wszyscy, którym drogie są losy Rzeczypospolitej, otworzyli serca i umysły na pojednanie; aby szukali możliwości rozwiązania konfliktów targających życiem politycznym poprzez negocjacje, bez odwoływania się do rozwiązań siłowych; aby przywrócono prawdziwy szacunek dla Konstytucji i opartych na niej przepisów prawa – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, ks. abp Stanisław Gądecki, w Apelu o modlitwę i post w intencji Ojczyzny.

Ks. dr M. Brzeziński: Potrzeba dziś ogromnej siły duchowej, którą zarażał ks. Jerzy Popiełuszko

Ks. Jerzy Popiełuszko nikogo nie potępiał, nikomu nie odmawiał pomocy, nie pytał o poglądy, tylko był darem dla drugiego człowieka. W tym trzeba go naśladować. Potrzeba dziś ogromnej siły duchowej, którą ks. Jerzy Popiełuszko zarażał uczestników Mszy świętej – powiedział ks. dr Marcin Brzeziński, kustosz sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki, w czwartkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.