fot. Bartosz Gawron

XXI Motocyklowy Zlot Gwiaździsty imienia księdza Ułana Zdzisława Peszkowskiego

Motocykliści oficjalnie rozpoczęli sezon. Na Jasnej Górze odbył się XXI Motocyklowy Zlot Gwiaździsty im. ks. Ułana Zdzisława Peszkowskiego.

Miłośnicy jednośladów zgromadzili się na Jasnej Górze, by oficjalnie rozpocząć sezon. Motocyklowy Zlot Gwieździsty im. ks. Ułana Zdzisława Peszkowskiego to okazja do wspólnej modlitwy, przede wszystkim o bezpieczeństwo na drodze.

– Gromadzimy się w tym miejscu, dając równocześnie świadectwo Polsce i światu, że jesteśmy narodem religijnym, który powierza swoją przyszłość Bogu za wstawiennictwem Matki Boskiej Częstochowskiej – mówił Bronisław Biel, prezes Stowarzyszenia Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński.

 

W tym roku zlot odbył się w dniach 20-21 kwietnia. W niedzielę motocykliści uczestniczyli we Mszy świętej, podczas której homilię wygłosił ks. arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski.

– Kiedy zostałem zaproszony, aby być z wami dzisiaj, zastanawiałem się, dlaczego rozpoczynacie swój sezon tutaj, na Jasnej Górze? Dlaczego poszukujecie natchnienia dla swej działalności w tym miejscu? Odpowiedź na te pytania dał święty Jan Paweł II, który mówił, że Jasna Góra jest sanktuarium narodu i dlatego trzeba przykładać ucho do tego świętego miejsca, aby czuć, jak bije serce narodu w Sercu Matki. Miał rację święty Papież – wskazał ks. arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski.

 

Po Mszy świętej nastąpiło poświęcenie pojazdów. Organizatorem Zlotu Gwiaździstego jest Stowarzyszenie Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński. To zlot o charakterze religijnym i patriotycznym. Stowarzyszenie pielęgnuje polską historię, a także niesie pomoc Polakom na terenach byłych republik sowieckich.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl