Wsparcie dla firm w czasie epidemii

Dzięki rządowemu wsparciu udało się uratować wiele firm dotkniętych obostrzeniami w czasie epidemii koronawirusa. Jedną z nich jest gnieźnieński Polanex. Przedsiębiorstwo odwiedził w poniedziałek prezydent RP Andrzej Duda.

[TYLKO U NAS] Prof. A. Jabłoński: Nie trzeba być geniuszem, żeby przewidzieć, że jedynym efektem, na który liczy D. Tusk, jest katastrofa w Polsce, powodująca odwrócenie się od rządzących, których się za to obwini

Część opozycji przez to, że nie ma innych alternatywnych pomysłów programowych, patrzy na zagrywki Donalda Tuska jako pewne taktyczne rozwiązywanie sprawy, która może przynieść im większe profity polityczne niż to, co robili ci słabsi przywódcy, w czasach kiedy Donalda Tuska nie było w kraju. Liczą, że przyniesie to jakiś efekt. Jednak nie trzeba być geniuszem, żeby przewidzieć, że jedynym efektem, na który liczy Donald Tusk, jest jakaś katastrofa w Polsce, która spowoduje odwrócenie się od rządzących, których się za to obwini. Dlatego Donald Tusk zwraca uwagę na różne rzeczy – mówił prof. Arkadiusz Jabłoński, socjolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, w poniedziałkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

[TYLKO U NAS] W. Ilnicki: Dziś jest kopalnia Turów, jutro będzie kolejna kopalnia, a pojutrze takim systemem można zamknąć pół Polski. To, co się dzisiaj dzieje w Unii Europejskiej, zmierza ku upadkowi

Tak naprawdę najlepszym postulatem byłby jeden postulat – zamknąć TSUE, bo to nie jest Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej, tylko to jest Trybunał niesprawiedliwości, który skazuje osoby na śmierć. To jest dramatyczna sytuacja i jedziemy się temu przeciwstawić, bo dziś jest kopalnia Turów, jutro będzie kolejna kopalnia, a pojutrze takim systemem można zamknąć pół Polski. (…) To, co się dzisiaj dzieje w Unii Europejskiej, zmierza ku upadkowi. Na to się nie godzimy. My się zgodziliśmy na sprawiedliwą Unię Europejską – mówił Wojciech Ilnicki, przewodniczący „Solidarności” Kopalni Węgla Brunatnego Turów, w poniedziałkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja, nawiązując do protestu związkowców przed siedzibą Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu ws. kopalni Turów. 

[TYLKO U NAS] Dr G. Piątkowski o problemach polskiej oświaty: Odpowiedzią na nie jest cyfryzacja całego procesu nauczania

Pewną odpowiedzią na problemy nauczycieli na pewno jest mocna i daleko idąca cyfryzacja całego procesu nauczania, tzn. odciążenie nauczycieli od prac administracyjnych. Tutaj jest wielka rola ministerstwa, ponieważ ten proces musi odbywać się centralnie – mówił „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja dr Grzegorz Piątkowski, prawnik i politolog.

S. Kaleta: Niemiecki system powoływania sędziów jest dużo bardziej polityczny i mniej demokratyczny niż w Polsce

Sebastian Kaleta, wiceminister sprawiedliwości, zwraca uwagę, że niemiecki system powoływania sędziów jest dużo bardziej polityczny i mniej demokratyczny niż w Polsce. W związku z nierównym traktowaniem obu krajów przez unijne instytucje, resort sprawiedliwości wystąpił z wnioskiem o zaskarżenie Niemiec do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.