Koalicja rządząca chce dodatkowej waloryzacji rent i emerytur

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wprowadzić dodatkową waloryzację rent i emerytur. Dodatkowa waloryzacja miałaby nastąpić w momencie, gdy inflacja w pierwszym półroczu danego roku przekroczy 5 proc. Tak zakłada projekt nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, który trafił do konsultacji publicznych.

Prezydent RP z wizytą w Stanach Zjednoczonych

Prezydent Andrzej Duda podczas rozpoczynającego się pobytu w Stanach Zjednoczonych, w Nowym Jorku, spotka się m.in. z sekretarzem Organizacji Narodów Zjednoczonych, Antonio Guterresem, oraz przewodniczącym Zgromadzenia Ogólnego. W ramach dwudniowej wizyty weźmie też udział w sesji otwarcia wydarzenia na temat budowania globalnej odporności i promowania zrównoważonego rozwoju.

D. Obajtek w TV Trwam o atakach KO: Aferą jest to, że poprzednicy przez osiem lat zarobili 2 mld 900 zł, a my przez 8 lat zarobiliśmy ok. 90 mld zł dla Polski

Ekipa rządząca robi wszystko, żeby zniszczyć koncern, który z trudem budowaliśmy; koncern, liczący się na świecie, który robi tak potężne inwestycje. To trwa naście lat. Niektóre rzeczy nazywa się aferami, a tak naprawdę nimi nie są. Ten koncern przez te wszystkie lata zarobił bardzo dużo pieniędzy dla Polski. Aferą jest to, że poprzednicy przez osiem lat zarobili 2 mld 900 zł, a my przez 8 lat zarobiliśmy ok. 90 mld zł dla Polski – powiedział Daniel Obajtek, były prezes Orlenu, w programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam.

P. Jaki: Dyrektywa budynkowa ma kosztować Polaków 1,5 biliona złotych. Ma ona na celu przymuszenie osób, których nie będzie stać na termomodernizację budynków, aby je sprzedali lub wykupiły je jakieś niemieckie fundusze

Dyrektywa budynkowa ma kosztować ok. 1,5 bln zł wszystkich Polaków. (…) Jeżeli Polaków byłoby stać, mieliby więcej oszczędności, to sami chcieliby mieszkać w lepszych budynkach, (…) o większej efektywności energetycznej. Ale skąd mają wziąć pieniądze? Raczej ma to taki cel, żeby przymusić Polaków, których nie stać będzie na termomodernizację budynków, do tego, żeby te budynki sprzedali albo wykupiły je jakieś niemieckie fundusze. A już cieszenie się z tego, że my dostajemy 20 mld, skoro ta dyrektywa będzie nas kosztowała 1,5 bln, to jest liczenie na to, że Polacy nie skończyli kilku klas szkoły, jeśli chodzi o przedmiot pod tytułem „matematyka” – mówił we wtorkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja Patryk Jaki, europoseł Suwerennej Polski.

P. Czarnek o szkodliwych zmianach w oświacie: Musimy bronić naszych dzieci i wspomagać nauczycieli, którzy zaczynają otwierać oczy

Nauczyciele w całej Polsce zaczynają otwierać oczy, bo bałagan, jaki się robi w programach nauczania, bałagan, jaki jest w ministerstwie edukacji, bałagan, jaki się serwuje także tym absurdalnym rozporządzeniem dotyczącym tzw. zakazu prac domowych, jest potworny i on zmierza niestety coraz bardziej do psucia edukacji. Musimy bronić naszych dzieci i wspomagać nauczycieli, którzy już widzą, co się święci – mówił we wtorkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja Przemysław Czarnek, poseł PiS, były minister edukacji i nauki.

Polityczne represje wobec opozycji

Politycy PiS podkreślają, że koalicja rządząca pod wodzą Donalda Tuska kontynuuje represje wobec Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Obu polityków wezwano na czwartek do prokuratury w celu ogłoszenia im zarzutów rzekomo nielegalnego udziału w głosowaniach 21 grudnia w Sejmie.