[TYLKO U NAS] Prof. R. Legutko o powiązaniu budżetu UE z tzw. praworządnością: To gwałt na traktatach, kompletne bezprawie. To podręcznikowy przykład tyranii większości

To gwałt na traktatach, kompletne bezprawie. Jeżeli oni to przeforsują, to znaczy, że będą w stanie przeforsować wszystko; że już nie ma żadnych reguł. To podręcznikowy przykład tyranii większości opisywanej już od czasów starożytnych jako system szczególnie niebezpieczny – zwracał uwagę prof. Ryszard Legutko w środowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja. Europoseł PiS odniósł się do tematu powiązania unijnych środków z przestrzeganiem tzw. praworządności.

Prawo i Sprawiedliwość traci poparcie

Prawu i Sprawiedliwości spada społeczne poparcie. Struktury opuścił też jeden z posłów, Lech Kołakowski. Pandemia nie ułatwia sytuacji. Zjednoczona Prawica zapewnia jednak, że nie rezygnuje z reformowania kraju. Niewykluczone, że Prawo i Sprawiedliwość wkrótce zaprezentuje nowe pomysły.

[NASZ TEMAT] G. Wołoszczak: Major L. Deniziak był bardzo skromnym człowiekiem, który przeżył i doświadczył w życiu wiele złego. Był cały czas pogodny oraz życzliwy, zwłaszcza dla młodzieży  

Major Lucjan Deniziak, ps. „Orzeł”, był bardzo skromnym człowiekiem, który przeżył i doświadczył w życiu wiele złego. Był cały czas człowiekiem pogodnym oraz życzliwym, zwłaszcza dla młodzieży. Bardzo mnie zasmuciła wiadomość o jego śmierci – mówił Grzegorz Wołoszczak, przyjaciel majora Lucjana Deniziaka, w rozmowie z portalem Radia Maryja.

Premier: Dla oddających osocze – ulgi w komunikacji, dwa dni wolne w pracy, pakiet konsultacji medycznych

Osocze ozdrowieńca to na tym etapie walki z pandemią lek ratujący życie – powiedział premier Mateusz Morawiecki. Poinformował, że osoby oddające osocze mogą skorzystać z ulg w PIT, przysługują im dwa dni wolne od pracy, ulgi na przejazd koleją i transportem miejskim oraz pakiet konsultacji medycznych.