Szefowa Instytutu Pileckiego w Berlinie: Pamięć o II wojnie problematyczna w Niemczech

Na wystawie o Witoldzie Pileckim w Berlinie, pokazujemy nie tylko komunistyczne wymazywanie historii o Pileckim i polskim państwie podziemnym, ale także odkrywanie historii Auschiwitz i Holokaustu przez Niemców po wojnie – wskazała szefowa Instytutu Pileckiego w Berlinie. Hanna Radziejowska mówi o wciąż problematycznej pamięci o II wojnie światowej w Niemczech. Przypomina, że tylko niewielki odsetek niemieckich zbrodniarzy został ukarany.

[TYLKO U NAS] Ks. prof. P. Bortkiewicz o odwoływanych Mszach św. we Włoszech z powodu koronawirusa: Pozbawiamy się najsilniejszej racji uzasadniającej nadzieję

Takie postawienie sprawy nie wyklucza, że musimy podejmować działania ochronne, prewencyjne, terapeutyczne, badawcze itd. Ale jeżeli wykluczamy człowieka dotkniętego zagrożenia życia kontaktu z Bogiem, to pozbawiamy się najsilniejszej racji uzasadniającej nadzieję. Chyba, że po prostu przestaliśmy uznawać istnienie Boga, a to byłby obraz przerażający – powiedział w „Aktualnościach Dnia” na antenie Radia Maryja ks. prof. Paweł Bortkiewicz. Etyk odniósł się w ten sposób do informacji o odwoływanych Mszach św. we Włoszech z powodu koronawirusa.

[TYLKO U NAS] A. Macierewicz: Musimy godnie uczcić 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej

Musimy godnie uczcić tę rocznicę. Godnie uczcić to przede wszystkim – poza naszą obecnością, wspomnieniem, pamięcią, uczczeniem tych, którzy polegli – przede wszystkim mówienie prawdy i ujawnienie pełnej prawdy na temat tego dramatu. Nie mam wątpliwości, że tak właśnie się stanie – powiedział w czwartkowym felietonie „Głos Polski” na antenie TV Trwam poseł PiS Antoni Macierewicz. Odniósł się w ten sposób do obchodów 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej.