[TYLKO U NAS] A. Macierewicz: Polacy odpowiedzieli się masowo za opcją chrześcijańską, narodową, patriotyczną i niepodległościową

Jeżeli nie będziemy patrzyli na nazwy partii politycznych, tylko spojrzymy na to, na jakie hasła, na jakie programy, na jaki kierunek działania Polacy głosowali najbardziej masowo, to zobaczymy, że to była opcja chrześcijańska, narodowa, patriotyczna, niepodległościowa – wskazał poseł Antoni Macierewicz, były minister obrony narodowej, w felietonie z cyklu „Głos Polski” na antenie Radia Maryja i TV Trwam.

Spór wokół wyboru przewodniczącego Rady Dialogu Społecznego

Trwa spór, kto będzie nowym przewodniczącym Rady Dialogu Społecznego. Cztery z pięciu organizacji zrzeszających pracodawców ogłosiły, że wybrany na to stanowisko został prezes Pracodawców RP Andrzej Malinowski. Związek Przedsiębiorców i Pracodawców przekonuje, że do wyboru nie doszło, ponieważ nie ma opinii prezydenta dotyczącej obowiązku lustracji członków rady.

Napięta sytuacja w Katalonii

Separatyści ponownie wyszli na ulice katalońskich miast. Demonstranci sprzeciwiają się decyzji Sądu Najwyższego, który skazał dziewięciu polityków na wieloletnie kary więzienia. Po raz kolejny doszło do starć z policją.

[TYLKO U NAS] Prof. P. Skrzydlewski: Jesteśmy świadkami ideologii, która uderza w rodziny i próbuje zdeprawować nasze dzieci

Po raz kolejny jesteśmy świadkami szerzenia się ideologii, która uderza nie tylko w nasze rodziny, ale próbuje zdeprawować nasze dzieci i oderwać je od tego, co dobre, święte, normalne i prawdziwe – powiedział na antenie Radia Maryja w audycji „Aktualności dnia” prof. Paweł Skrzydlewski z Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie, etyk.

[TYLKO U NAS] B. Nowak o ideologii gender: Chodzi o to, żeby młody człowiek nie miał żadnych zasad, żeby można nim było manipulować

Chodzi o to, żeby młody człowiek nie miał żadnych zasad, żeby go pozbawiać poczucia własnego wstydu, żeby można nim było dowolnie manipulować – mówiła Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty w czwartkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Organizacje lewackie protestują przeciwko projektowi „Stop pedofilii” i prowokują katolików w rocznicę wyboru św. Jana Pawła II  

Sejm skierował w środę do dalszych pracy obywatelski projekt „Stop pedofilii”. To wywołało ostrą reakcję środowisk lewackich, które zorganizowały manifestacje w kilku miastach. W Krakowie doszło do skandalicznej prowokacji przed oknem papieskim. Działo się to w dniu rocznicy wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.