Policja zatrzymała kobietę odpowiedzialną za podłożenie ognia w lubelskim kościele

Policjanci ustalili i zatrzymali 34-letnią mieszkankę Łęcznej, która odpowie za podłożenie ognia w kościele przy ulicy Pogodnej w Lublinie. Realizacja sprawy była efektem skrupulatnej pracy operacyjnej lubelskich funkcjonariuszy. Kobieta dzisiaj zostanie doprowadzona do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty. Za sprowadzenie zdarzenia, które zagraża życiu i zdrowi wielu osób albo mieniu wielkich rozmiarów może grozić kara do 10 lat więzienia.

Kryzys w koalicji

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podtrzymuje chęć wspólnego rządzenia z Solidarną Polską i Porozumieniem. Wytyka jednak koalicjantom kierowanie się własnym interesem. Mówi o zachowaniu właściwej proporcji wynikającej z układu sił.

Oświadczenie PKN ORLEN na temat nieprawdziwych informacji w programie TVN 24 „Czarno na Białym”

Informujemy, że materiał w programie „Czarno na Białym” wyemitowany 20 lutego 2021 r. w TVN24  na temat Daniela Obajtka, Prezesa Zarządu PKN ORLEN, zawiera nieprawdziwe informacje, szereg bezpodstawnych insynuacji, sugestii i manipulacji, które mogą wprowadzać w błąd opinię publiczną. Podkreślamy po raz kolejny, że wobec Pana Daniela Obajtka, pełniącego od lutego 2018 roku funkcję prezesa Zarządu PKN ORLEN, żaden sąd nie wydał nigdy wyroku stwierdzającego popełnienie przez niego jakiegokolwiek przestępstwa – czytamy w oświadczeniu PKN ORLEN.