Trudna sytuacja PO

Z Platformy Obywatelskiej zostali wyrzuceni politycy, którzy kwestionowali przywództwo Borysa Budki, Paweł Zalewski i Ireneusz Raś. Wcześniej podpisali się pod listem parlamentarzystów, którzy żądali wewnętrznej debaty o przyszłości ugrupowania.

Rekordowy eksport

Najnowsze dane NBP dotyczące eksportu towarów są bardzo optymistyczne. W marcu wartość eksportu wzrosła o 27,7 proc. rok do roku. To nowy rekord.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=DHzDcshfDxg

Co zmieni Nowy Polski Ład?

Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło szczegóły Polskiego Ładu. Są to większe wydatki na służbę zdrowia, obniżka podatków dla 18 mln Polaków, inwestycje, mieszkanie bez wkładu własnego oraz emerytura bez podatku do 2,5 tys. złotych.

[TYLKO U NAS] Dr A. Bartoszewicz o Nowym Polskim Ładzie: Czytałem i analizowałem wiele programów politycznych i strategicznych, ale tak wielowymiarowego mechanizmu nie widziałem

Jak zaczynamy głębiej kopać w programie Nowego Polskiego Ładu to okazuje się, że jest próba powołania instytucji, która oceniałaby jakość świadczenia usług medycznych i procesów reorganizacji i modernizacji systemów szpitali. (…) To jest kwestia pomocy, dla osób starszych. (…) Czytałem i analizowałem wiele programów politycznych i strategicznych, ale tak wielowymiarowego mechanizmu nie widziałem – ocenił dr Artur Bartoszewicz, ekonomista, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Szef „Solidarności” dla „Tygodnika Solidarność”: Polski Ład oceniamy z ostrożnym optymizmem, czekamy na szczegóły

Polski Ład oceniamy z ostrożnym optymizmem, wiele zaproponowanych rozwiązań wychodzi naprzeciw naszym postulatom, ale czekamy na szczegóły – oświadczył w „Tygodniku Solidarność” szef NSZZ „Solidarność” Piotr Duda. Pozytywnie ocenił m.in. zapowiedź zmian podatkowych, zabrakło mu poruszenia kwestii emerytur stażowych.

[TYLKO U NAS] Prof. R. Szeremietiew o konflikcie izraelsko-palestyńskim: Chodzi o to, żeby poprzez media pokazać przeciwnika w jak najgorszym świetle

Chodzi o to, żeby poprzez media pokazać przeciwnika w jak najgorszym świetle. Jeśli się da pokazać, że przeciwnik zabija np. kobiety i dzieci, to jest plus propagandowy. To jest obrzydliwe, ale tak to niestety się rozgrywa – mówił w sobotniej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja prof. Romuald Szeremietiew, były wiceminister obrony narodowej, specjalista ds. wojskowości.

Kolejny etap odmrażania gospodarki

Zniesienie obowiązku zakrywania ust i nosa na świeżym powietrzu, wznowienie działalności ogródków restauracyjnych, a także nowe regulacje dotyczące limitu osób korzystających z transportu publicznego – to najważniejsze zmiany w obostrzeniach, które obowiązują od dziś.

[TYLKO U NAS]: Prof. A. Jabłoński o Polskim Nowym Ładzie: Konkrety, które przypominają „500 plus”

To są konkrety, które przypominają „500 plus”. Myślę, że w narracji, która ma przekonać ludzi, że warto jeszcze głosować na Zjednoczoną Prawicę, będzie to przemawiało do ich wyobraźni – tak o Polskim Nowym Ładzie mówił w sobotnich „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja prof. Arkadiusz Jabłoński, socjolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Odniósł się też do wewnętrznych sporów zarówno w Zjednoczonej Prawicy, jak i na opozycji.