Milion Libańczyków codziennie modli się na różańcu za ojczyznę

Przeżywamy czas prawdziwej męki, wierząc, że Zmartwychwstały Jezus rozpali nadzieję na odnowę naszego kraju – mówi ks. Khalil Alwan, rektor maryjnego sanktuarium w Harissie w Libanie, z którym każdego wieczora łączy się ponad milion Libańczyków na różańcowej modlitwie za ojczyznę. Kraj pogrążony jest w najcięższym od 30 lat kryzysie społeczno-gospodarczym.

„Muzyka, która otwiera serca”. Potrzebne instrumenty dla boliwijskich dzieci

„Muzyka, która otwiera serca” – tak nazywa się akcja, której celem jest zakupienie instrumentów muzycznych dla ubogich, ale zdolnych boliwijskich dzieci. Projekt realizują świeccy misjonarze ze Szczecina, a firmuje o. Piotr Nawrot, werbista, który uratował indiańskie manuskrypty sprzed stuleci, tym samym przywracając światu zapomnianą muzykę.

Kolejne ograniczenia wolności religii, które godzą w podstawowe prawa i wolności człowieka

Kolejne ograniczenia wolności religii, do jakich dochodzi w Europie i świecie – jak wskazują prawnicy – godzą w podstawowe prawa i wolności człowieka. Potwierdza to również orzecznictwo wielu sądów. Przykładem jest Francja, gdzie Rada Stanu dwukrotnie uznała bezprawność limitów osób mogących uczestniczyć w zgromadzeniach religijnych w świątyniach.

150. rocznica ogłoszenia św. Alfonsa Liguoriego doktorem Kościoła

21 marca 1871 r. papież Pius IX nadał tytuł doktora Kościoła św. Alfonsowi Marii Liguoriemu, założycielowi Zgromadzenia Redemptorystów. Jego nadgorliwość oraz piękna więź z Panem Bogiem nie mogła ujść uwagi. Tytuł został przyznany za naukę, interwencje natury duszpasterskiej oraz teologiczno-moralnej – powiedział o. prof. Andrzej Wodka CSsR, dyrektor Agencji Stolicy Apostolskiej ds. Oceny i Promocji Jakości Kształcenia na Uniwersytetach i Wydziałach Kościelnych w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja.