Hiszpania: najstarszym kościołem w diecezji Zamora opiekuje się jej najmłodszy kapłan

Wizygocki kościół San Pedro de la Nave w diecezji Zamora w Hiszpanii został wybudowany na przełomie VII i VIII w., czyli kilka lat przed inwazją muzułmańską. Prawdopodobnie opiekowała się nim wówczas wspólnota monastyczna. Dzisiaj rola ta przypadła najmłodszemu kapłanowi w diecezji. Ks. Millán Núñez Ossorio przyjął święcenia w ubiegłym roku.

[TYLKO U NAS] Ks. bp A. Wypych z Chicago: Musimy na nowo obudzić w człowieku chęć raju. W dobie współczesnych zagrożeń jest to szczególnie ważne. Liga Katolicka kształci młode pokolenie do wzrastania w miłości

Naturalne rodziny, które teraz są zagrożone, powinny pokazywać młodzieży, dlaczego warto poświęcić się dla drugiego człowieka, tak jak mąż dla żony, rodzice dla dzieci, a rodzeństwo dla siebie. To wszystko ma sens. To jest wpisane w Bożą ekonomię. Musimy obudzić to we współczesnych czasach. Musimy obudzić w człowieku chęć raju. To w nas jest, ale musimy na nowo to poczuć – mówił ks. bp Andrzej Wypych, biskup pomocniczy archidiecezji Chicago, w rozmowie z o. Zbigniewem Pieńkosem CSsR na antenie Radia Maryja.

Ks. abp Tadeusz Kondrusiewicz: Przelana krew na ulicach Białorusi jest ciężkim grzechem sumienia. Jak długo zajmie uleczenie ran po tej zniewadze, gdy brat podnosi rękę na swojego brata?

Ludzie mają prawo poznać prawdę, której nie można poświęcić, by zadowolić czyjeś polityczne lub oportunistyczne interesy – napisał ks. arcybiskup Tadeusz Kondrusiewicz, metropolita mińsko-mohylewski i przewodniczący Konferencji Episkopatu Białorusi, w apelu do prezydenta Alaksandra Łukaszenki.