Wielki Tydzień w Sewilli odwołany!

To wielki cios dla miasta, Bractw pokutnych, tysięcy nazarenos oraz lokalnej ekonomii. I choć spodziewano się podobnej decyzji w obliczu szerzącej się pandemii, to jest to ogromny szok dla czcicieli Macareny, Esperanzy, Chrystusa El Gran Poder… . Trudno sobie wyobrazić Sewillę bez swojej Madrugá. Od 1933 r. nie odwołano procesji Wielkiego Tygodnia w stolicy Andaluzji.

Komunikat Episkopatu Hiszpanii

Konferencja Episkopatu Hiszpanii w specjalnym komunikacie apeluje o roztropność i stosowanie się do decyzji rządu, Ministerstwa Zdrowia oraz władz regionalnych. Ponadto proponuje szereg wskazań dotyczących celebrowania Mszy św., katechezy oraz przyjmowania Komunii świętej. W związku z panującą sytuacją szereg bractw odwołało procesje Wielkiego Tygodnia.

Dzień żałobny w Kościele greckokatolickim w intencji ofiar Rewolucji Godności na Ukrainie

„Chcemy ogarnąć modlitwą ofiary Niebiańskiej Sotni”  –   informuje ks. mitrat Bogdan Stepan, wikariusz generalny archidiecezji przemysko-warszawskiej Kościoła greckokatolickiego. Podkreślił, że 20 lutego ks. abp Eugeniusz Popowicz, Metropolita Przemysko-Warszawski odprawi Liturgię Świętą i nabożeństwo żałobne (Panachydę) w Soborze św. Jana Chrzciciela w Przemyślu za ofiary kijowskiego Majdanu.