[TYLKO U NAS] Ks. M. Frankowski z Detroit: Czas separacji przyniesie dobre owoce, a ludzie docenią, jak wielkim skarbem jest możliwość bycia we wspólnocie Kościoła

Miejmy nadzieję, że czas rozłąki od normalnego życia sakramentalnego był dla ludzi czasem zastanowienia się, docenienia sakramentów świętych oraz docenienia roli Kościoła i kapłana. Wydaje mi się, że czas separacji przyniesie dobre owoce, a ludzie docenią, jak wielkim skarbem jest możliwość bycia we wspólnocie Kościoła – wskazał ks. Mirosław Frankowski TChr, proboszcz parafii św. Floriana i kaplicy św. Władysława w Hamtramck w diecezji Detroit, podczas rozmowy z o. Zbigniewem Pieńkosem CSsR, dyrektorem Centrali Radia Maryja w Chicago, w audycji „Aktualności dnia”. 

[TYLKO U NAS] O. W. Krupiński SJ: Ojciec Pio przybliżał ludzi do Boga, czyli do prawdy

O. Pio po prostu przybliżał ludzi do Boga, czyli do prawdy, bo prawda jest jedna: gdyby nie było Boga, nie byłoby żadnego człowieka na ziemi, ziemi, kosmosu, niczego. Bo wszyscy życie mamy od Boga. Ojciec Pio tę prawdę ludziom przybliżał przez całe swoje życie i przez słowa, które głosił. A słów głosił bardzo dużo, zwłaszcza w konfesjonale – mówił w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja o. Wiesław Krupiński SJ, duszpasterz Grupy Modlitewnej o. Pio w Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Sączu.

Caritas Polska dla matek w kraju dotkniętym humanitarną katastrofą

W Jemenie normalnie działa zaledwie połowa ośrodków zdrowia, blisko dwie trzecie mieszkańców nie ma dostępu do lekarza. W szczególnie trudnej sytuacji są przyszłe matki, które w konsekwencji wojny domowej nie mogą liczyć na opiekę specjalisty przez cały okres trwania ciąży, rodzą w domu, bez położnej, medykalizacji, sprzętu. Caritas Polska zapewni pomoc kobietom w przychodni pod Adenem, od ubiegłego roku wspieranej dzięki polskim darczyńcom.

[TYLKO U NAS] Ks. inf. S. Jeż o katedrze Notre Dame: Informacje, że katedra przestanie być miejscem kultu są dalekie od prawdy

To jest daleko od prawdy, że katedra przestanie być miejscem kultu, tym bardziej że ostatnio arcybiskup Paryża mówił, że katedra jest aktem wiary, który przeżył 800 lat, że katedra wzrosła z geniuszu człowieka, który klękał przed Panem Bogiem po to, żeby Go adorować. Ten kult był tylko przerwany w czasie rewolucji, kiedy na głównym ołtarzu w katedrze umieszczono boginie rozumu – wskazał ksiądz infułat Stanisław Jeż, były rektor Polskiej Misji Katolickiej we Francji, w rozmowie z redakcją informacyjną Radia Maryja komentując doniesienia odnoście odbudowy katedry Notre Dame.

Kardynał Müller: Supermiliarderzy chcą przejąć kontrolę nad światem

„Mantra mówiąca o teoriach spiskowych jest tanim sposobem na to, żeby trafić na pierwsze strony gazet i taktyczną grą, by potępić tych, którzy myślą sami za siebie” – powiedział kardynał Gerhard Müller w wywiadzie udzielonym „Die Tagespost”, w którym odpowiadał na pytania związane ze swoim poparciem „Apelu do Kościoła i świata” arcybiskupa Carlo Marii Viganò. Kardynał zareagował w ten sposób na zarzut, jakoby dokument ten upowszechniał teorie spiskowe.

Ks. kard. G. Müller dla „Naszego Dziennika”: Jan Paweł II prowadzi nas z nieba

Polska powinna być nie tylko dumna ze swojego największego rodaka, ale także stosować się do jego nauki dla własnego dobra i zbawienia. Ale oczywiście dotyczy to nie tylko Polski, ale całego Kościoła, któremu Bóg dał Papieża Jana Pawła II jako świętego i doktora Kościoła – już ante litteram. On modli się z nami i za nas w niebie oraz prowadzi nas na ziemi swoim przykładem i wzorem – powiedział ks. kard. Gerhard Ludwig ‎Müller, prefekt Kongregacji Nauki Wiary w latach 2012-2017, w rozmowie z Beatą Falkowską z „Naszego Dziennika”

Wspomnienie św. Siostry Faustyny Kowalskiej wpisane do kalendarza liturgicznego Kościoła na całym świecie

Papież Franciszek, przyjmując petycje i prośby pasterzy, zakonnic i zakonników, a także stowarzyszeń wiernych, biorąc pod uwagę wpływ duchowości św. Faustyny w różnych częściach świata, nakazał, aby imię św. Marii Faustyny (Heleny) Kowalskiej, dziewicy, zostało wpisane do Ogólnego Kalendarza Rzymskiego, a jej wspomnienie dowolne wszyscy obchodzili 5 października – czytamy w Dekrecie Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów opublikowanym 18 maja b.r.