PKWP: Chrześcijaństwo w Afganistanie jest postrzegane jako religia obca

Raport „Wolność religijna na świecie” przygotowany przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie wskazuje, że chrześcijaństwo w Afganistanie jest postrzegane jako religia obca. W dokumencie talibowie zostali wskazani jako jedno z największych zagrożeń, które może zachwiać sytuacją w kraju i na świecie.

Dziękczynienie za beatyfikację ks. kard. S. Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej na francuskiej ziemi

Beatyfikacja nowych polskich błogosławionych była wielkim wydarzeniem nie tylko dla Polaków w kraju, ale także tych przebywających poza jego granicami. Za dar beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia i Matki Elżbiety Róży Czackiej dziękowano m.in. w  na wzgórzu Lorette w północnej Francji, w Bazylice Matki Bożej, oraz na południu w Beaulieu-La Ricamarie.

Piotrowa łódź

Od 5 do 12 września br. Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny w Budapeszcie na Węgrzech gromadził katolików z całego świata, aby pogłębić swoją wiarę w znaczenie Eucharystii i zastanowić się nad misją Kościoła, dla uobecnienia miłości Bożej w dzisiejszym świecie.

Niezwykła historia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w bretońskim Comblessac

Comblessac jest małą miejscowością we francuskiej Bretanii. W tamtejszym kościele znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Losy tego dzieła są niezwykłe. Obecność obrazu stała się inspiracją  do powstania projektu unikatowych fresków i założenia stowarzyszenia „Quo vadis – sur les pas des Polonais en Bretagne” („Dokąd idziesz? Śladami Polaków w Bretanii”). Ten projekt to kolejny polski symbol na bretońskiej ziemi.