Patron Dnia: Święty January, który nie może doczekać się zmartwychwstania

Święty, który nie może doczekać się zmartwychwstania – pisze ks. Arkadiusz Nocoń w felietonie dla portalu www.vaticannews.va/pl i Radia Watykańskiego. 19 września wspominamy św. Januarego (zm. 305), biskupa i męczennika, z którym związany jest tzw. „cud krwi”. Jego relikwie znajdują się w katedrze Wniebowzięcia NMP w Neapolu, nazywanej także katedrą św. Januarego. Jest patronem Neapolu, chroni przed głodem, wojną, zarazą i wybuchami wulkanu.

Ks. prof. Waldemar Cisło w Radiu Maryja: Stajemy się Kościołem milczenia i zastraszenia, bo dla komfortu i wygody nie reagujemy na ataki względem Kościoła

Stajemy się Kościołem milczenia i zastraszenia, bo dla komfortu i wygody nie reagujemy na ataki względem Kościoła. (…) Musimy być bardzo wiarygodni, bo inaczej nas w ogóle nie będzie. Dzisiaj już nie ma czasu na chrześcijaństwo „kanapowe”, na udawanie, że się jest wierzącym – mówił ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Badań Wolności Religijnej UKSW, w audycji „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

Paulini duszpasterzami w Altötting – Narodowym Sanktuarium Niemiec

Tym, czym Jasna Góra jest i jakie znaczenie ma dla Polski i Polaków, takim miejscem dla Bawarii i całych Niemiec jest Narodowe Sanktuarium Matki Bożej w Altötting. Historia tego najważniejszego miejsca – przeszło miliona pielgrzymów rocznie – zaczęła się w 1489 r., kiedy to martwe dziecko przyniesione przez zrozpaczoną matkę przed figurę Maryi w tutejszej kaplicy (dziś sercu Sanktuarium) wróciło do życia. Odtąd trwa żywy kult Matki Bożej Czarnej Madonny w Świętej Kaplicy, nazywanej tak w miejscu szczególnego działania Maryi.

[JESTEM W KOŚCIELE] Co z beatyfikacją ks. abp. Fultona Sheena?

W grudniu miną 4 lata, odkąd beatyfikacja Czcigodnego Sługi Bożego, ks. abp. Fultona Sheena, została przełożona na czas nieokreślony. Choć nowa data uroczystości wciąż nie została wyznaczona, to w końcu pojawiły się konkretne, optymistyczne informacje w tej sprawie. Ks. Jason Grey, przewodniczący Fundacji Fultona Sheena w rozmowie z Catholic News Agency ogłosił, że niedoszły błogosławiony „jest czysty”. I choć takie przekonanie towarzyszyło niezmiennie tysiącom wiernych, to droga do beatyfikacji jest i tak pełna wybojów i przeszkód.

Patronka Dnia: Św. Matka Teresa z Kalkuty, matka ubogich

„Ikona Dobrego Samarytanina i matka ubogich; jedna z największych postaci, jakie kiedykolwiek przyszły na świat” – pisze cytując św. Jana Pawła II ks. Arkadiusz Nocoń w felietonie dla portalu www.vaticannews.va/pl i Radia Watykańskiego. 5 września przypada wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty (1910-1997). Została beatyfikowana 19 października 2003 r. przez Jana Pawła II, a kanonizowana 4 września 2016 r. przez papieża Franciszka. Jej relikwie znajdują się w domu generalnym Sióstr Misjonarek Miłości w Kalkucie. Jest patronką biednych i przeżywających trudności w wierze.

wPolityce.pl: To był „największy fake news w dziejach świata”. Właśnie został ostatecznie obalony. Czy autorzy antykatolickiej nagonki przeproszą?

Po dwóch latach przerażających opowieści o rzekomych masowych grobach rdzennych dzieci w katolickich szkołach z internatem w całej Kanadzie, seria wykopalisk w podejrzanych miejscach nie ujawniła żadnych szczątków ludzkich – podaje amerykański dziennik New York Post.