fot. pixabay.com

Burkina Faso: atak terrorystyczny podczas Mszy św. Zabito co najmniej 15 osób

Atak terrorystyczny, jak informuje diecezja Dori, miał miejsce dziś rano podczas odprawiania Mszy świętej w wiosce Essakane w Burkina Faso. Terroryści zabili 15 osób, dwie zostały ranne.

„W tych bolesnych okolicznościach zachęcamy do modlitwy o wieczny odpoczynek tych, którzy zginęli w wierze, o uzdrowienie rannych i pocieszenie zrozpaczonych serc. Modlimy się również o nawrócenie tych, którzy nadal sieją śmierć i spustoszenie w naszym kraju. Niech nasze wysiłki pokuty i modlitwy w tym okresie Wielkiego Postu przyniosą pokój i bezpieczeństwo naszemu krajowi, Burkina Faso” – poinformowała diecezja Dori w oświadczeniu.

Spośród ofiar dwanaście zginęło na miejscu, a trzy w wyniku odniesionych obrażeń. Ponadto dwie osoby zostały ranne. Według źródeł prasowych, atak został przeprowadzony przez uzbrojonych mężczyzn wewnątrz kościoła katolickiego w Essakane.

vaticannews.va/pl

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl