KE podsumowała swoją prace w mijającej kadencji

Komisja Europejska podsumowała we wtorek w Brukseli swoją pracę w mijającej kadencji. Jean-Claude Juncker podziękował Parlamentowi Europejskiemu za zaufanie, a komisarzom za współpracę. Z kolei przyszłej przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen życzył wszystkiego najlepszego.

Przewodniczący Episkopatu poprosił papieża Franciszka o ogłoszenie św. Jana Pawła II doktorem Kościoła i patronem Europy

Przewodniczący Episkopatu ks. abp Stanisław Gądecki, w imieniu Konferencji Episkopatu Polski, zwrócił się do Ojca Świętego Franciszka z prośbą o ustanowienie św. Jana Pawła II doktorem Kościoła i patronem Europy. Prośbę tę 22 października 2019 r., podczas kongresu „Europa Christi”, wsparł ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Prof. Z. Krasnodębski: Mord w Halle to symptom narastającej w Niemczech fali antysemityzmu

Podczas dzisiejszej sesji w Strasburgu Parlament Europejski debatował na temat wydarzeń, które miały miejsce w niemieckim Halle, gdzie w zamachu na synagogę zginęły dwie osoby. Wydarzenie stanowiło punkt wyjścia do debaty na temat zagrożeń, jakie niesie ze sobą prawicowy ekstremizm w Europie. Głos w niej zabrał m.in. eurodeputowany PiS, profesor Zdzisław Krasnodębski.

Pierwszy odpust nowego sanktuarium na Ukrainie

W uroczystość bł. Jakuba Strzemię (XIV/XV w.), franciszkańskiego misjonarza Rusi Czerwonej, biskupa halicko-lwowskiego, patrona archidiecezji lwowskiej i współpatrona krakowskiej prowincji franciszkanów wyżsi przełożeni i ich delegaci z Federacji Europy Środkowo-Wschodniej Zakonu Franciszkanów pielgrzymowali do Sanktuarium bł. Jakuba w Haliczu na Ukrainie.