Włochy: rząd premier Meloni uzyskał wotum zaufania. Szefowa rządu: lewica w ogromnych tarapatach

Centroprawicowy rząd Włoch otrzymał we wtorek wotum zaufania w Izbie Deputowanych. Wotum było powiązane z głosowaniem nad rozporządzeniem z mocą ustawy, która wydłuża tzw. „tarczę podatkową” o rok – do 30 czerwca 2024 r. – oraz wprowadza zasadę, że kontrole Trybunału Obrachunkowego nad Planem Odbudowy oraz Planem Inwestycji będą prowadzone po zakończonych projektach, a nie w ich trakcie.

Haiti: w trzęsieniu ziemi, do którego doszło kilka dni po powodziach, zginęły trzy osoby, kilka jest rannych

W trzęsieniu ziemi, do którego doszło we wtorek nad ranem na południu Haiti, zginęły trzy osoby, a kilka zostało rannych – podała agencja Associated Press za haitańskimi władzami. To druga katastrofa naturalna na Haiti w ciągu zaledwie kilku dni. W powodziach, które wystąpiły w weekend, zginęły co najmniej 42 osoby, a 85 zostało rannych.

Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej: nie ma bezpośredniego zagrożenia dla Zaporoskiej Elektrowni Atomowej po wysadzeniu zapory na Dnieprze

Wysadzenie zapory na Dnieprze w Nowej Kachowce nie stwarza na razie bezpośredniego zagrożenia dla Zaporoskiej Elektrowni Atomowej – przekazała Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA). Okupowana przez Rosjan i niedziałająca obecnie elektrownia wciąż potrzebuje wody z tworzonego przez wysadzoną tamę zbiornika do chłodzenia reaktorów.