[TYLKO U NAS] Ks. bp T. Bronakowski: Nauczanie Benedykta XVI to niezwykły skarbiec Bożej Mądrości

Nauczanie Benedykta XVI to niezwykły skarbiec Bożej Mądrości. Sięgając do niego, znajdujemy prawdziwe perły, które wzbogacają nie tylko intelekt, ale przede wszystkim dogłębnie poruszają ludzkie serce – powiedział ks. bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych Konferencji Episkopatu Polski, w felietonie z cyklu „Myśląc Ojczyzna” na antenie Radia Maryja i TV Trwam.

[NASZ DZIENNIK] Benedykt XVI – odważny współpracownik prawdy

Joseph Ratzinger urodził się 16 kwietnia 1927 roku w Marktl am Inn, dosłownie „między niebem a piekłem”, czyli w połowie drogi między sanktuarium maryjnym w Altötting z „Czarną Madonną” a Braunau am Inn, miejscem narodzin Adolfa Hitlera. Rządy nazistowskiego terroru unosiły się jak cień nad dzieciństwem i młodością przyszłego Papieża Benedykta XVI, reprezentując wszystkie antychrześcijańskie doktryny XX i XXI wieku, którym Joseph Ratzinger subtelnie przeciwstawiał się w swoim życiu i pracy. Tym cieniom przeciwstawiał światło wiary chrześcijańskiej.

Ostatnie pożegnanie papieża Benedykta XVI

Benedykt XVI – Papież głębokiej wiary i wielki teolog, który uczył nas, że chrześcijaństwo to relacja z Panem. Całym swoim życiem chciał pokazać, że Bóg jest miłością i tej miłości można zaufać. W Watykanie odbyły się dziś uroczystości pogrzebowe Ojca Świętego Benedykta XVI.

[TYLKO U NAS] Ks. abp J. R. Pawłowski: Benedykt XVI był przyjacielem Boga i ludzi

Benedykt XVI pozostawił po sobie ogromne bogactwo, po które trzeba sięgać po to, żeby nie poddać się relatywizmowi, który próbuje wedrzeć się ze wszystkich stron. Pozostawił po sobie kopalnię wiedzy, wiary i zaufania Stwórcy. Ojciec Święty był przyjacielem Boga i ludzi – powiedział ks. abp Jan Romeo Pawłowski, nuncjusz apostolski w Grecji, na antenie Radia Maryja w audycji „Aktualności dnia”.