Emerytowany papież Benedykt XVI kończy 95 lat

Emerytowany papież Benedykt XVI kończy dziś 95 lat. Od czasu swej historycznej rezygnacji w 2013 roku mieszka w domu w Ogrodach Watykańskich. Od dawna nie pokazuje się publicznie. Czasem jego zdjęcia publikują osoby, które się z nim spotykają. W środę odwiedził go papież Franciszek i złożył mu urodzinowe życzenia.

Zniszczyć Benedykta XVI

Tydzień temu napisałem tekst obalający kłamliwe zarzuty, które od lat są powielane wobec Piusa XII. Dzisiaj przyszło mi stanąć w obronie innego papieża, który od kilku tygodni jest niewybrednie atakowany – Ojca Świętego seniora Benedykta XVI. Myślę wręcz, że w obliczu tego, co się dzieje, jest to moralny obowiązek każdego uczciwego człowieka, aby pomóc wybitnemu przedstawicielowi Kościoła w walce z kłamstwami, które go dotykają.

Ks. abp G. Gaenswein: Benedykt XVI otrzymał list ze słowami wsparcia od Franciszka

Emerytowany papież Benedykt XVI otrzymał od Franciszka list ze słowami wsparcia i zapewnieniem o modlitwie – poinformował w środę osobisty sekretarz Papieża-seniora ksiądz arcybiskup Georg Gaenswein. Dzień wcześniej ogłoszony został list Benedykta XVI dotyczący raportu ws. nadużyć w archidiecezji Monachium i Fryzyngi.

Benedykt XVI w liście dot. raportu w sprawie nadużyć w archidiecezji Monachium i Fryzyngi: Byłem głęboko wstrząśnięty tym, że przeoczenie zostało wykorzystane do podważenia mojej prawdomówności

W gigantycznym zadaniu tamtych dni – opracowaniu stanowiska – doszło do przeoczenia dotyczącego mojej obecności na spotkaniu rady diecezjalnej w dniu 15 stycznia 1980 roku. Błąd ten, który niestety wystąpił, nie był zamierzony i mam nadzieję, że można go wybaczyć. (…) W żaden sposób nie umniejsza to troski i poświęcenia, które dla tych przyjaciół były i są oczywistym imperatywem. Byłem głęboko wstrząśnięty tym, że przeoczenie zostało wykorzystane do podważenia mojej prawdomówności, a nawet do przedstawienia mnie jako kłamcy. Tym bardziej poruszyły mnie liczne wyrazy zaufania, serdeczne świadectwa i wzruszające listy wsparcia, które otrzymałem od bardzo wielu osób – napisał w liście w sprawie raportu dotyczącego nadużyć w archidiecezji Monachium i Fryzyngi papież senior Benedykt XVI.

Benedykt XVI najstarszym papieżem w historii

Benedykt XVI od dziś jest najstarszym wiekiem spośród wszystkich papieży w historii. Papież senior, który ma obecnie 93 lata i zasiadał na Stolicy Piotrowej w latach 2005-13, w środę 2 września skończył 34 108 dni życia, wyprzedzając Leona XIII (Vincenzo Gioacchino Pecciego; 2 marca 1810-20 lipca 1903), który zmarł po 25 latach urzędowania. Informację podał portal niedziela.pl.

Benedykt XVI: W czasie, kiedy Kościół na nowo cierpi z powodu naporu zła, Jan Paweł II jest dla nas oznaką nadziei i otuchy

Prawdą jest, że w Janie Pawle II uwidoczniły się nam wszystkim moc i dobroć Boga. W czasie, kiedy Kościół na nowo cierpi z powodu naporu zła, jest on dla nas oznaką nadziei i otuchy – podkreśla papież emeryt Benedykt XVI w swoim przesłaniu z okazji stulecia urodzin św. Jana Pawła II.