[TYLKO U NAS] Ks. prof. P. Bortkiewicz TChr: Święty Jan Paweł II mówił o tym, że patrząc na totalitaryzmy, można odnieść wrażenie, że zło, które wywołują, ma charakter absolutny. Papież pokazał jednak, że miarą wyznaczenia zła jest odkupienie Chrystusa

Święty Jan Paweł II pokazywał na tle totalitaryzmów prowokujących do myśli, że zło jest wszechmocne i absolutne. Ojciec Święty ukazał, że tak nie jest. Pokazał, że miarą wyznaczenia zła jest odkupienie Chrystusa (…). Święty Jan Paweł II głosił własną koncepcję pokoju, która nie była próbą równowagi militarnej, rozstrzygania konfliktów na płaszczyźnie politycznej, ale była przede wszystkim koncepcją budowania pokoju opartego o poszanowanie praw człowieka i wychowywania formacji przebiegającej przez ludzkie serca, sumienia, rodzinę – mówił ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr, bioetyk, wykładowca akademicki, w programie „Rozmowy niedokończone” w TV Trwam.

Ks. abp J. Guzdek podczas Mszy św. w Watykanie: Św. Jan Paweł II ukazał na nowo, że chrześcijaństwo jest piękne i fascynujące w świecie, który przekonywał, że ludzkość wyrosła już z potrzeby Boga, Chrystusa i wiary   

Trzecia grupa polskich księży biskupów składających wizytę ad limina apostolorum uczestniczyła dziś w Eucharystii przy grobie św. Jana Pawła II. Msza Św. w bazylice watykańskiej sprawowana była w przeddzień wspomnienia liturgicznego Papieża w 43. rocznicę inauguracji jego pontyfikatu.

Trwa #NowennaLiterackaJP2 przed wspomnieniem św. Jana Pawła II

„Poezja ks. Karola Wojtyły dociera do najwęższych szczelin ludzkiego serca” – mówił ks. Tomasz Podlewski, kapłan Archidiecezji Częstochowskiej. Duchowny zainicjował na Twitterze akcję #NowennaLiterackaJP2 przed wspomnieniem św. Jana Pawła II, które Kościół obchodzi 22 października, czyli w rocznicę inauguracji pontyfikatu Papieża.

[TYLKO U NAS] Prof. G. Kucharczyk: Św. Jan Paweł II był bardzo zanurzony w ojczystą historię

Św. Jan Paweł II był bardzo zanurzony w ojczystą historię. Wielokrotnie powtarzał, że jest synem tej ziemi. Po przylocie do Polski całował ziemię, jak całuje się ręce matki. On rzeczywiście tak to odczuwał – powiedział prof. Grzegorz Kucharczyk, historyk, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.