fot. twitter.com/EpiskopatNews

Ks. abp J. Guzdek podczas Mszy św. w Watykanie: Św. Jan Paweł II ukazał na nowo, że chrześcijaństwo jest piękne i fascynujące w świecie, który przekonywał, że ludzkość wyrosła już z potrzeby Boga, Chrystusa i wiary   

Trzecia grupa polskich księży biskupów składających wizytę ad limina apostolorum uczestniczyła dziś w Eucharystii przy grobie św. Jana Pawła II. Msza Św. w bazylice watykańskiej sprawowana była w przeddzień wspomnienia liturgicznego Papieża w 43. rocznicę inauguracji jego pontyfikatu.

W homilii ks. abp Józef Guzdek, metropolita białostocki, powiedział, że św. Jan Paweł II od początku miał świadomość tego, że ogień walki dobra ze złem nieustannie płonie.

Jak przypomniał, już w dniu inauguracji pontyfikatu Papież wypowiedział słowa: „Nie lękajcie się! Otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi!”.

Dzięki jego pasterskiej posłudze przesłanie Ewangelii z każdym miesiącem i rokiem stawało się coraz bardziej obecne w przestrzeni publicznej – zauważył metropolita białostocki.

– Syn polskiego narodu pomógł chrześcijanom na całym świecie, aby nie lękali się należeć do Kościoła, głosić Ewangelię, stawać w obronie ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz stawać w obronie rodziny opartej na sakramentalnym związku mężczyzny i kobiety. Uczył również stawać w obronie wolności religijnej i godności każdego człowieka. Św. Jan Paweł II ukazał na nowo, że chrześcijaństwo jest piękne i fascynujące w świecie, który przekonywał, że ludzkość wyrosła już z potrzeby Boga, Chrystusa i wiary – powiedział ks. abp Józef Guzdek.

Metropolita białostocki wyraził przekonanie, że wezwanie św. Jana Pawła II „nie lękajcie się” jest nadal aktualne.

W trzeciej z czterech polskich grup są biskupi z metropolii warszawskiej, gnieźnieńskiej, łódzkiej, częstochowskiej, Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego i trzech eparchii greckokatolickich. Dziś biskupi spotkają się z papieżem Franciszkiem.

 

RIRM

drukuj