[TYLKO U NAS] W. Andrusiewicz: Jeżeli chcemy spędzić Wielkanoc w szerszym gronie, to musimy kierować się obostrzeniami i być odpowiedzialni

Jeżeli chcemy spędzić Święta w szerszym gronie, to musimy kierować się obostrzeniami i być odpowiedzialni. Nikt nam dzisiaj nie zagwarantuje, że Święta Wielkanocne spędzimy tak, jak byśmy chcieli – powiedział Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

[TYLKO U NAS] Dr P. Jaki: Na Zachodzie prawie wszędzie wygrała cywilizacja śmierci, a w Polsce są jeszcze ludzie, którzy upominają się o cywilizację życia. To jest coś, co ciągle przeszkadza

Na Zachodzie już prawie wszędzie wygrała cywilizacja śmierci, a w Polsce dalej są jeszcze ludzie, którzy upominają się o cywilizację życia. To jest coś, co ciągle przeszkadza. W związku z tym próbują wywrzeć presję i nawet zaczynają grozić (instytucje unijne – red.), że wykorzystają rozporządzenie, które łączy budżet z tzw. praworządnością, żeby zablokować w Polsce pieniądze, które Polsce się należą, tylko dlatego, że Polska ma swój punkt widzenia nt. życia dzieci, które miałyby być posądzone o niepełnosprawność w łonie matki. O to obywają się debaty nt. Polski w Parlamencie Europejskim – mówił dr Patryk Jaki, poseł do Parlamentu Europejskiego, w czwartkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

[TYLKO U NAS] Prof. A. Jabłoński: Zawsze jest premia za jedność, wspólne działania i konsekwencję. W tej chwili Zjednoczona Prawica może zapomnieć o 40-procentowym poparciu.

Niepokojące sygnały o tarciach w obozie władzy odbiją się na sondażach. W tej chwili wskazują, że Zjednoczona Prawica może liczyć na powyżej 30 proc., natomiast już teraz można zapomnieć o 40-procentowym poparciu – powiedział prof. Arkadiusz Jabłoński, socjolog i wykładowca KUL, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

[TYLKO U NAS] M. Woś: Solidarna Polska nie będzie popierać rozwiązań ograniczających suwerenność Polski

Solidarna Polska nie będzie popierać rozwiązań ograniczających suwerenność Polski. Krajowy Plan Odbudowy to w dużej mierze pożyczki Unii Europejskiej, które Polska żyruje. Opowiadamy się za czerpaniem z tych środków, ale nie kosztem polskiej suwerenności – powiedział Michał Woś, wiceminister sprawiedliwości, w środowym programie „Polski punkt widzenia” w TV Trwam.

COMECE: Ustawodawstwo Unii Europejskiej nie przewiduje prawa do aborcji

Ani ustawodawstwo Unii Europejskiej, ani Europejska Konwencja Praw Człowieka, nie przewidują prawa do aborcji – czytamy w liście Stałego Komitetu Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (COMECE), skierowanym do Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Davida Marii Sassoli, dotyczącym rezolucji Parlamentu Europejskiego z 26 listopada 2020 roku.

[TYLKO U NAS] Dr L. Kulińska o atrakcyjnych dla młodych obietnicach lewicy: Starsze pokolenie przeżyło komunizm i wie, do czego zawsze prowadzą takie działania

Starsze pokolenie przeżyło komunizm i wie, do czego zawsze prowadzą takie działania – tylko i wyłącznie do nieszczęścia ludzi – mówiła w rozmowie z TV Trwam historyk dr Lucyna Kulińska. Poruszyła temat zmian zachodzących na polskiej scenie politycznej, w tym rozłamów ideologicznych i politycznych w dwóch największych polskich ugrupowaniach.

[TYLKO U NAS] M. Gróbarczyk: Awansowaliśmy na pierwsze miejsce na Bałtyku, jeśli chodzi o przeładunek kontenerów w polskich portach

Już dzisiaj możemy przedstawić i przekazać wiadomość, że awansowaliśmy na pierwsze miejsce na Bałtyku, jeśli chodzi o przeładunek kontenerów w polskich portach. Oczywiście mówimy o bardzo krótkim odcinku, bo w zasadzie dwóch miesięcy, ale to nas niezwykle cieszy i potwierdza tylko to, że polska gospodarka jest w dobrej kondycji i wpływ pandemii jest ograniczony, przede wszystkim na gospodarkę, a widać to po wskaźniku w portach – poinformował Marek Gróbarczyk, wiceminister infrastruktury odpowiedzialny za gospodarkę wodną oraz realizację inwestycji w sektorze gospodarki morskiej, były minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, w środowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

[TYLKO U NAS] W. Skurkiewicz dementuje nieprawdziwe informacje o karabinku MSBS Grot: Nie odnotowaliśmy nawet jednego przypadku, kiedy to podczas obsługi doszło do jakiegoś nieszczęśliwego zdarzenia

Choć na wyposażeniu wojska jest ponad 40 tys. tych karabinów, nie odnotowaliśmy nawet jednego przypadku, kiedy to podczas obsługi doszło do jakiegoś nieszczęśliwego zdarzenia, wypadku, czy innej sytuacji, która zagrażałaby zdrowiu i życiu użytkowników – mówił w środowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz.

[TYLKO U NAS] Dr J. Hajdasz o pracach parlamentarnych nad wypowiedzeniem Konwencji Stambulskiej: To wielka szansa na powrót zdrowego rozsądku do naszego porządku prawnego

Wypowiedzenie Konwencji to wielka szansa, by powstrzymać skutki wprowadzanej ideologii, które coraz wyraźniej obserwujemy w wielu państwach zachodniej Europy. Są to: agresywna indoktrynacja dzieci w szkołach, ich wulgarna seksualizacja czy niszczenie sportu kobiecego poprzez wprowadzanie do damskiej rywalizacji sportowej mężczyzn, którzy określają się jako kobiety – podkreśliła dr Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, w felietonie z cyklu „Myśląc Ojczyzna” w Radiu Maryja.

[TYLKO U NAS] Prof. W. Modzelewski o luce VAT-owskiej: Do 2015 roku negowano istnienie tego zjawiska w Polsce. Chodziło o to, by wprowadzić w błąd dziesiątki tysięcy podatników, aby oni uwierzyli i dali się wciągnąć w oszustwa

Do 2015 roku negowano istnienie tego zjawiska w Polsce. Podatek w wersji wspólnotowej był przedmiotem bardzo natrętnej propagandy medialnej, która przedstawiała go jako bardzo bezpieczny, doskonały, prosty. Wiadomo dzisiaj bardzo dobrze, że chodziło o to, by wprowadzić w błąd dziesiątki tysięcy podatników, aby oni uwierzyli i dali się wciągnąć w oszustwa (…). Niestety to sprzeniewierzenie, czyli wprowadzenie w błąd dziesiątków tysięcy podatników się udało, a oni są dzisiaj tego ofiarami – powiedział prof. Witold Modzelewski, prezes Instytutu Studiów Podatkowych, ekonomista, w programie „Polski punkt widzenia” w TV Trwam.

[TYLKO U NAS] Mec. L. Obara: Rzecznik generalny Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej uchylił się od odpowiedzi ws. określenia „polski obóz zagłady Treblinka”

Rzecznik generalny Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej przygotował opinię, w której odniósł się do pytania prejudycjalnego, jakie sformułował polski sąd apelacyjny. Z odpowiedzi wynika, że TSUE uchylił się od odpowiedzi. Uznał, że to, czy niemiecki wydawca mógł przewidzieć, że Polak, były więzień poczuje się dotknięty określeniem „polski obóz zagłady Treblinka”, ma rozstrzygnąć polski sąd – mówił mec. Lech Obara, prezes Stowarzyszenia Patria Nostra, w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja.