[TYLKO U NAS] Prof. M. Piotrowski: Są naciski ze strony UE, aby we Włoszech doszło do sojuszu Ruchu Pięciu Gwiazd i Partii Demokratycznej

Po konsultacjach, które zapoczątkował prezydent Włoch Sergio Mattarella, zapaść może decyzja albo o rozpisaniu nowych wyborów lub o zawiązaniu nowej koalicji. Byłaby to koalicja dotychczasowego Ruchu Pięciu Gwiazd z Partią Demokratyczną. (…) Wówczas wicepremier i minister spraw wewnętrznych Salvini zostanie zepchnięty do opozycji i będzie można wprowadzać „na miękko” politykę Unii – mówi założyciel i przewodniczący ugrupowania Ruch Prawdziwa Europa prof. Mirosław Piotrowski, gość czwartkowych „Aktualności dnia” Radia Maryja.

[TYLKO U NAS] Z. Bogucki: Separacja samorządów od rządu to pomysł PO na przejęcie władzy

W tezach głoszonych przez samorządowców pojawia się na przykład kwestia związana z zabieraniem władzy organów centralnych na rzecz samorządów tak, żeby rząd nie miał wpływu na to, co stanowią samorządy – powiedział w „Aktualnościach Dnia” na antenie Radia Maryja mecenas Zbigniew Bogucki, radny Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Odniósł się w ten sposób do 21 tez, które ogłosili niektórzy samorządowcy chcący odseparowania samorządów od władzy centralnej.

Cykl spotkań z bł. ks. Stefanem Frelichowskim – symbolem męczeństwa polskich kapłanów i Kościoła II wojny światowej

„Błogosławiony ks. Stefan Wincenty Frelichowski. Cichy święty, harcerz i kapłan za drutami niemieckich obozów koncentracyjnych” – pod takim hasłem w województwie kujawsko-pomorskim trwa cykl spotkań poświęconych postaci Błogosławionego Kapłana. To symbol męczeństwa polskich kapłanów i Kościoła katolickiego, tak bardzo znienawidzonych i eksterminowanych podczas II wojny światowej – wskazał dr Robert Zadura, historyk prowadzący prelekcje o bł. ks. Stefanie Wincentym Frelichowskim.

[TYLKO U NAS] Dr M. Szołucha: Wchodzimy w fazę spowolnienia w cyklu koniunkturalnym. To zupełnie naturalne zjawisko

Wchodzimy w fazę spowolnienia w cyklu koniunkturalnym. Ona jest czymś zupełnie naturalnym. W rytm cykli koniunkturalnych żyje każda gospodarka rynkowa, nie wyłączając polskiej, czyli w rytm następujących po sobie na zmianę lat ożywienia, czyli szybszego i nieco wolniejszego wzrostu, ale wzrostu – mówił dr Marian Szołucha, ekonomista z Akademii Finansów i Biznesu Vistula, w środowym wydaniu „Polskiego punktu widzenia” na antenie Telewizji Trwam.

[TYLKO U NAS] Dr K. Kawęcki: Aspiracje PO mogą doprowadzić do tego, że wspólnej listy opozycji do Senatu nie będzie

Według napływających informacji PO miałoby wystawić swoich kandydatów w 75-80 okręgach, PSL w kilkunastu, a Lewica 5-6. Tymczasem KO ogłosiła aż 95 nazwisk swoich kandydatów na 100 okręgów senackich – powiedział o wspólnych listach opozycji do Senatu w „Aktualnościach dnia” prezes Prawicy RP dr Krzysztof Kawęcki.

[TYLKO U NAS] Prof. J. Szyszko: Tzw. rozwój demokracji powoduje, że podejmujemy decyzje, które mijają się nieco z tym, co mówi nauka i etyka

We wtorek było oficjalne otwarcie, gdzie w gruncie rzeczy zastanawiano się, czy w tym III tysiącleciu potrzebna jest nauka i etyka, dlatego że to, co dzieje się w tej chwili w jednoczącej się Europie, a także w układzie światowym – czyli tzw. rozwój demokracji – powoduje, że zaczynamy głosować w sprawach związanych z aspektami przyrodniczymi, gospodarczymi i podejmujemy decyzje, które mijają się nieco z tym, co mówi nauka i etyka – mówił prof. Jan Szyszko, były minister środowiska, w środowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

[TYLKO U NAS] Min. Z. Ziobro: Nie ma akceptacji dla zachowań, które naruszają standardy w Ministerstwie Sprawiedliwości

Jak tylko dotarły do mnie informacje, że sędziowie zatrudnieni w Ministerstwie Sprawiedliwości mogą naruszać standardy, natychmiast podjąłem decyzję o ich odwołaniu. Nie ma akceptacji dla tego rodzaju zachowań – powiedział Zbigniew Ziobro. Minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny w rozmowie z TV Trwam odniósł się do medialnych doniesień ws. rzekomych nieprawidłowości w resorcie sprawiedliwości.

[TYLKO U NAS] Dr K. Kawęcki: Między Kukiz’15 a PSL mogą pojawić się różne nieporozumienia i przepychanki

Między Kukiz’15 a PSL mogą pojawić się różne nieporozumienia i przepychanki. To niezadowolenie nie dotyczy tylko ruchu Kukiz’15. Oznaki niezadowolenia są również w PSL. Eugeniusz Kłopotek zapowiedział wycofanie się z polityki, bo „jedynkę” na Kujawach otrzymał w jego okręgu działacz ruchu Kukiz’15 – powiedział w „Aktualnościach dnia” prezes Prawicy RP dr Krzysztof Kawęcki.