[TYLKO U NAS] Dr A. Bartoszewicz: Szybka reakcja na kryzys uratowała polską gospodarkę

Umiejętność reagowania i niewstrzymywanie inwestycji, utrzymanie zamówień, ogromne tarcze finansowe i antykryzysowe – szybko wdrożone – spowodowały, że gospodarka nie dostała tak silnej zadyszki jak mogłaby dostać – powiedział dr Artur Bartoszewicz, ekonomista z SGH w Warszawie, we wtorkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.   

[TYLKO U NAS] Sz. Szynkowski vel Sęk: Chcemy, aby nasza prezydencja w V4 skupiła się na wspólnych wyzwaniach zmierzenia się z koronakryzysem 

Grupa Wyszehradzka w ostatnich miesiącach i latach pokazuje swoją witalność, swoją skuteczność, ale także ma wyzwania na najbliższy czas. Chcemy, aby nasza prezydencja skupiła się na wspólnych wyzwaniach zmierzenia się z kryzysem związanym z koronawirusem – oznajmił Szymon Szynkowski vel Sęk, wiceminister spraw zagranicznych, we wtorkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

[TYLKO U NAS] P. Mucha: Prezydent Andrzej Duda nie boi się rozmowy z Polakami. Nie boi się także debatowania z konkurentami

Prezydent Andrzej Duda nie boi się rozmowy z Polakami. Nie boi się także debatowania z konkurentami. Dwie takie debaty miały miejsce. Jako pierwszy urzędujący prezydent zdecydował się na to, żeby debatować ze wszystkimi swoimi konkurentami, jeżeli chodzi o wybory prezydenckie, bo pan prezydent debatował z marszałek Kidawą–Błońską, z panem Rafałem Trzaskowskim też debatował – powiedział Paweł Mucha, wiceszef Kancelarii Prezydenta RP na antenie Radia Maryja we wtorkowej audycji „Aktualności dnia”.

[TYLKO U NAS] Prof. A. Jabłoński: Rafał Trzaskowski obawiał się konfrontacji. Wolał „Arenę Prezydencką”, która była konferencją prasową

Rafał Trzaskowski zupełnie zniekształcił, zepsuł debatę prezydencką w TVP, bowiem z dialogu, z możliwości konfrontacji poglądu zrobił monolog prezydenta. To było oczywiście złe dla samego widowiska, ale tym gorzej dla sytuacji wyborców, którzy nie mogli zobaczyć dwóch konfrontujących własne poglądy kandydatów na prezydenta. Rafał Trzaskowski obawiał się konfrontacji. Wolał „Arenę Prezydencką”, która była konferencją prasową – zwracał uwagę socjolog prof. Arkadiusz Jabłoński we wtorkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

[TYLKO U NAS] D. Matecki: Nie sądzę, by spot #MimoWszystkoDuda był finansowany przez PiS. To oddolna inicjatywa M. Miśko. Osoby o poglądach po prawej stronie mówią, że będą głosować na A. Dudę

Nie sądzę, żeby spot #MimoWszystkoDuda był jakkolwiek finansowany przez Prawo i Sprawiedliwość. Sądzę, że to oddolna inicjatywa Marka Miśko. Po atakach Jakuba Kuleszy, Marek Miśko nagrał filmik i mówił, że nie wyobraża sobie innej opcji – pomimo wielu uwag do prezydenta Dudy – że po prostu musi zagłosować na prezydenta Dudę, bo to jest spór cywilizacyjny. Bardzo wiele osób, które mają poglądy po prawej stronie mówią wprost, że będą głosować na Andrzeja Dudę – mówił w rozmowie z portalem radiomaryja.pl Dariusz Matecki, radny Solidarnej Polski ze Szczecina.

[TYLKO U NAS] Prof. M. Ryba przed wyborami: Jeśli będziemy się kierować tylko emocjami, a nie rozumem (…) to wtedy bardzo łatwo nami manipulować

Jesteśmy w ciągu pokoleń, jest to jakiś moment przełomowy w naszym dziejowym rozwoju i od naszej decyzji, poprzez zwykłe oddanie głosu, zależeć może rozwój naszego państwa na wiele lat – podkreślił prof. Mieczysław Ryba w poniedziałkowych „Rozmowach Niedokończonych” na antenie Radia Maryja.

[TYLKO U NAS] Ks. prof. P. Bortkiewicz: Życie polityczne wpływa na realizację wiary, a ideologia LGBT radykalnie zaprzecza Bogu Stwórcy. Czy człowiek wierzący może oddać głos na kogoś, kto jest jej promotorem?

Nasz wybór polityczny będzie rzutował na kształt wiary w naszym życiu publicznym i społecznym. Życie polityczne wpływa na możliwości realizacji naszej wiary. Ideologia LGBT radykalnie zaprzecza Bogu Stwórcy. Rodzi się pytanie, czy ja – człowiek wierzący – mogę oddać głos na kogoś, kto utożsamia się z tą ideologią, kto jest jej promotorem, tzn. na kogoś, kto zwalcza prawdę o Bogu Stwórcy, fundamentalną prawdę naszej wiary, cywilizacji judeochrześcijańskiej i naszej tradycji – mówił w poniedziałkowych „Rozmowach niedokończonych” na antenie Radia Maryja i TV Trwam ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr, etyk.

Debata z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy

Prezydent Polski Andrzej Duda nie boi się odpowiadać na pytania Polaków. Udowodnił to w trakcie poniedziałkowej debaty, gdzie odpowiadał na pytania nie tylko obecnych na niej obywateli, ale także internautów. Zaproszenia do debaty nie przyjął kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski.

Sierpień – miesiąc abstynencji w duchu wdzięczności za 100-lecie Bitwy Warszawskiej

Tegoroczny sierpień pragniemy przeżyć w duchu wdzięczności Bogu za setną rocznicę Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą, dzięki której Polska zachowała niepodległość, a jednocześnie uratowała Europę przed bolszewicką bezbożną ideologią. Pamięć o zwycięzcach z 1920 roku to nasz patriotyczny obowiązek, a także powód do dumy i do gorliwej walki z wadami narodowymi i z tym wszystkim, co osłabia Polskę – czytamy w Apelu Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych na sierpień – miesiąc abstynencji.

[TYLKO U NAS] T. Rzymkowski: W tej kampanii mamy zarówno agresję słowną, jak i agresję fizyczną, nakręcaną przez sztab kandydata PO w sposób bezprecedensowy

Ta kampania jest charakterystyczna na tle innych kampanii, gdzie bodźce w większości są bodźcami negatywnymi, bo mamy zarówno agresję słowną, niewerbalną, jak również agresję fizyczną, nakręcaną przez sztab Rafała Trzaskowskiego w sposób bezprecedensowy. Sztab Rafała Trzaskowskiego jest bardzo zdenerwowany, obawia się tego, że on nie wygra wyborów, przez co łapie się ostatniej deski ratunku – ocenił Tomasz Rzymkowski, poseł PiS, w poniedziałkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

[TYLKO U NAS] B. Nowak: Zamierzeniem R. Trzaskowskiego – głównego genderysty w Polsce – jest wskazanie dzieciom różnych możliwości, by zwiększyć grupę LGBT

To jest poważne zamierzenie głównego genderysty w Polsce Rafała Trzaskowskiego, by zwrócić uwagę dzieci na różnego rodzaju działania, które mają ich wybić z pewności, czy są chłopcem, czy dziewczynką, a wskazać im różne możliwości, rozchwiać ich po to, żeby bardzo mocno zwiększyć tę grupę homoseksualistów, biseksualistów i transseksualistów – zwracała uwagę Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty, w poniedziałkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

[TYLKO U NAS] Dr J. Hajdasz o manipulacjach mediów dot. A. Dudy: To zlekceważenie odbiorcy, który ma się nie zorientować, jaki rodzaj informacji jest jemu podsuwany

To wstyd, żeby jakiekolwiek poważne medium w ten sposób zniżało się do takiego poziomu, gdzie to są po prostu manipulacje, insynuacje, zestawienie tylko i wyłącznie negatywnych informacji na łopatologicznym poziomie. Jest to zlekceważenie odbiorcy, który ma się nie zorientować, jaki rodzaj informacji jest jemu podsuwany – oceniła dr Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy, w poniedziałkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.