[TYLKO U NAS] J. Dziedziczak: Pod hasłem walki o tzw. praworządność instytucje unijne próbują praworządność złamać. Wszelkie kwestie związane z praworządnością są po stronie Polski i Węgier

Wszystko zależy od racjonalności prezydencji niemieckiej, Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego. Paradoks tej sytuacji polega na tym, że pod hasłem walki o tzw. praworządność instytucje unijne próbują praworządność złamać. Tak naprawdę wszelkie kwestie związane z praworządnością są po naszej stronie, po stronie Polski i Węgier. To my jesteśmy obrońcami jasnych reguł wynikających z traktatów – mówił Jan Dziedziczak, pełnomocnik rządu ds. Polonii i Polaków za granicą, w poniedziałkowym programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam. 

[TYLKO U NAS] J. Wierzbicki: Szacujemy, że w tym roku producenci żywca wołowego stracili około 600 milionów złotych w wyniku COVID-19 i konsekwencji ciągnących się za nami po problemach w Kalinowie

Szacujemy, że w tym roku producenci żywca wołowego stracili około 600 milionów złotych w wyniku COVID-19 i konsekwencji ciągnących się za nami po problemach w Kalinowie. Sytuacja nie zachęca rolników, zwłaszcza w kontekście informacji pojawiających się o zagrożeniu uboju religijnego. To powoduje niepewność na rynku. Mamy sygnały od rolników, że mocno spadła cena cieląt – mówił Jerzy Wierzbicki, Prezes Polskiego Zrzeszenia Producentów Bydła Mięsnego, w programie „Wieś – to też Polska” w TV Trwam.

[TYLKO U NAS] D. Obajtek: Orlen wyda 140 mld zł na inwestycje w trzech głównych filarach

Ogłosiliśmy strategię na następne 10 lat. To mocny plan inwestycyjny, który pokazuje siłę Orlenu. Wydamy 140 mld zł na inwestycje w w trzech głównych filarach. (…) Powstanie krwiobieg biznesu, który będzie się napędzał i będzie inwestował w polską gospodarkę. (…) To budowanie silnego, narodowego koncernu, który liczy się na świecie – podkreślił w poniedziałkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

[TYLKO U NAS] M. Romanowski: Ustawa antyprzemocowa zapewni wsparcie pokrzywdzonym i pozwoli na wydalenie sprawcy z mieszkania

Ustawa antyprzemocowa pozwoli na wydalenie sprawcy z mieszkania na jakiś czas, a także zapewnieni osobom pokrzywdzonym wsparcie prawne, psychologiczne, medyczne czy materialne – powiedział w poniedziałkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski.

[TYLKO U NAS] B. Kempa: Mocno rozhuśtane emocje przeciwko Polsce i Węgrom są w tej chwili nie do poskromienia

Atak na Polskę i Węgry to nakręcona machina w ramach Unii Europejskiej. Prezydencja niemiecka nad tym już nie panuje. Mocno rozhuśtane emocje przeciwko Polsce i Węgrom są w tej chwili nie do poskromienia – powiedziała na antenie Radia Maryja w poniedziałkowej audycji „Aktualności dnia” europoseł Beata Kempa.

[TYLKO U NAS] Prof. Z. Krysiak o relacjach w UE: Przemoc kapitałowa ma wymuszać posłuszeństwo i dostosowanie się do koncepcji superpaństwa, którym głównym hegemonem są Niemcy

Przemoc kapitałowa ma wymuszać posłuszeństwo i dostosowanie się do koncepcji superpaństwa, którym głównym hegemonem są Niemcy. (…) Dziś nie ma partnerskiej rozmowy, zamiast tego jest „patrzenie z góry”, co całkowicie wyklucza właściwości wspólnoty – powiedział prof. Zbigniew Krysiak, prezes Instytutu Myśli Schumana, w programie „Rozmowy niedokończone” na antenie TV Trwam.

[TYLKO U NAS] J. Zarzecki o tzw. Piątce dla zwierząt: Widzimy sytuację związaną z COVID-19, która panuje na całym świecie, do czasu kiedy nie opanujemy tego kryzysu, nie powinniśmy wracać do tego tematu

Widzimy sytuację związaną z COVID-19, która panuje na całym świecie, więc do czasu kiedy nie opanujemy tego potężnego kryzysu, który jest i dopóki musimy walczyć o jak najlepsze wyniki w gospodarce oraz na rynkach eksportowych, w ogóle nie powinniśmy wracać do tego tematu. Oczywiście trzeba rozmawiać na temat wybranych elementów z ustawy, bo wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że potrzebne są rozwiązania polepszające ochronę zwierząt – powiedział Jacek Zarzecki, prezes Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego, w programie „Wieś – to też Polska” w TV Trwam.

[TYLKO U NAS] S. Obrzut: Ideologia LGBT+ uderza w fundament polskości, w polską rodzinę

29 maja 2019 roku Rada Miejska w Tuchowie podjęła nie tylko rezolucję w sprawie powstrzymania ideologii LGBT+ przez wspólnotę samorządową, ale również drugą rezolucję w sprawie promocji polskiej rodziny. Te rezolucje zawsze trzeba rozpatrywać razem, ponieważ one nawzajem się uzupełniają. Pada pytanie: Dlaczego podjęliśmy taką uchwałę? W uzasadnieniu wskazujemy, że byliśmy zaniepokojeni rozwojem sytuacji, jaka miała miejsce w Polsce z powodu agresywnie rozwijającej się propagandy, promocji ideologii LGBT+, która niesie totalne zagrożenie. (…) Chciałbym, żeby opinia publiczna zwróciła uwagę, że ideologia LGBT+ nie jest w oderwaniu od jakiejś rzeczywistości, tylko uderza w fundament polskości, w polską rodzinę – mówił Stanisław Obrzut, przewodniczący Rady Miejskiej w Tuchowie, w reportażu TV Trwam pt. „Strefy wolne od ideologii”.

[TYLKO U NAS] A. Bujara o ustawie covidowej: Apeluję do pana prezydenta Andrzeja Dudy, żeby ustawę podpisał w niedzielę

Z tego miejsca apeluję do pana prezydenta Andrzeja Dudy, żeby ustawę covidową podpisał w niedziele. To będzie prezent mikołajkowy dla dwóch milionów kobiet w handlu. Ucieszą się z tego, że prezydent podpisze to z jednodniowym opóźnieniem i nie będą musiały pójść do pracy w niedzielę, a ustawa covidowa wejdzie w życie w poniedziałek. Myślę, że pan prezydent może to zrobić dla tych ludzi, którzy na niego liczyli i liczą – powiedział Alfred Bujara, Szef Krajowego Sekretariatu Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ „Solidarność”, w programie „Polski Punkt Widzenia” w TV Trwam.

[TYLKO U NAS] Prof. M. Ryba: Nie wiemy, czy za jakiś czas UE nie zmieni się w organizację przypominającą Związek Sowiecki. Na naszych oczach powstaje federacja europejska

Nie wiemy, czy za jakiś czas Unia Europejska nie zmieni się w organizację przypominającą Związek Sowiecki. W 1976 roku też zmieniono Konstytucję RP, gdzie wpisano trwałą przyjaźń ze Związkiem Radzieckim. Na naszych oczach powstaje federacja europejska. Państwo imperialne, gdzie są imperialne centrum i postkolonialne prowincje, jak Polska. To superpaństwo ma mieć wymiar neomarksistowski, a więc wrogi zasadom chrześcijańskim – zwrócił uwagę prof. Mieczysław Ryba, historyk i wykładowca Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, podczas felietonu „Myśląc Ojczyzna” na antenie TV Trwam.

[TYLKO U NAS] Dr J. Hajdasz: Wolność słowa staje się dziś karykaturą samej siebie

Wolność słowa staje się dziś karykaturą samej siebie. (…) Dziś polską racją stanu jest zachowanie spokoju. Od dziennikarzy nie chcemy emocji, nie potrzebujemy podburzania do konfliktów, czekamy tylko na rzeczowe informacje. Tylko tyle i aż tyle – zaznaczyła w felietonie „Myśląc Ojczyzna” na antenie Radia Maryja dr Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.