Wicemin. M. Gróbarczyk w TV Trwam: Mamy napiętą sytuację w Unii Europejskiej, bo jej się cały czas nie podoba, że w Polsce jest coraz lepiej

Stworzyliśmy zupełnie nowy budżet, który pozwala na ogromne transfery społeczne i wsparcie dla najuboższych. Emeryci odżyli w końcu w wyniku tej polityki. Jednak mamy napiętą sytuację w Unii Europejskiej, bo jej się cały czas nie podoba, że w Polsce jest coraz lepiej – zaznaczył Marek Gróbarczyk, sekretarz stanu w resorcie infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. gospodarki wodnej oraz inwestycji w gospodarce morskiej i wodnej, w programie „Rozmowy niedokończone” w TV Trwam.

Prof. M. Szewczak: Politycy europejscy całkowicie zatracili sens, który był w momencie zakładania Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej i Unii Europejskiej. Ideą przewodnią ojców założycieli było to, aby nigdy więcej w Europie nie było wojny

Politycy europejscy całkowicie zatracili sens, który był w momencie zakładania Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej i Unii Europejskiej. Ideą przewodnią ojców założycieli było to, aby nigdy więcej w Europie nie było wojny. Tutaj trzeba powiedzieć, że Europejska Wspólnota Gospodarcza, a następnie Unia Europejska, sprawdziły się w tym obszarze. To pokazało, że współpraca o charakterze gospodarczym i wzajemne wspieranie się jest kluczem do tego, aby zapewnić pokój. Niestety, w pewnym momencie polityka przekroczyła kwestie gospodarcze. Dzisiaj Unia Europejska jest wspólnotą o charakterze politycznym, zaczęła zmieniać się pod wpływem relacji z Federacją Rosyjską – wskazał prof. Marcin Szewczak, europeista, wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, w programie „Polski punkt widzenia” emitowanym w TV Trwam.

Dziekan AKSiM o nowo powstałym kierunku lekarskim: Chcemy służyć człowiekowi

Misją lekarza jest ratowanie zdrowia i życia ludzi i bez odniesienia do etyki zawodowej, do całego systemu wartości, na pewno jest to trudne. Nam zależałoby na tym, żeby absolwenci wszystkich naszych kierunków, ale tego kierunku lekarskiego w szczególności, pamiętali o tym, że misją Akademii Kultury Społecznej i Medialnej jest służba człowiekowi i poszanowanie życia od poczęcia do naturalnej śmierci – mówiła w rozmowie z dziennikarzem „Naszego Dziennika”, Jackiem Sądejem, dr Dorota Żuchowska, dziekan i profesor Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

O. dr T. Rydzyk CSsR: Boję się o przyszłość Ojczyzny. Pomóżmy Matce Najświętszej obronić Polskę

Przykro jest słuchać, ile w przestrzeni publicznej jest nienawiści do drugiego Polaka. Boję się o przyszłość Ojczyzny. Jeżeli pewne siły, które tak krzyczą, dojdą do władzy – zniszczą Polskę. Możemy się już nie podnieść przez wiele lat. Będzie zniewolenie na własne życzenie. Jesteśmy w szkole Matki Najświętszej. Ona jest dana ku obronie naszego narodu. Trzeba Jej pomóc, aby obronić Polskę. Róbcie wszystko, aby iść do wyborów i dobrze wybrać – akcentował o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor i Założyciel Radia Maryja, na antenie toruńskiej rozgłośni.  

D. Matecki: Zawsze będę tzw. hejterem w stosunku do osób, które nienawidzą Polski

Całej Rodzinie Radia Maryja mogę przysiąc, że zawsze będę tzw. hejterem w stosunku do osób, które nienawidzą Polski, które atakują Kościół katolicki, które chcą zabijać nienarodzone dzieci. Jak się ich skrytykuje, to zaraz jesteśmy nazywani hejterami, faszystami, ale mamy pełne prawo do tego, żeby pokazywać to, że się z nimi nie zgadzamy. Zło trzeba nazywać złem – mówił w czwartkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja Dariusz Matecki, radny miasta Szczecina z Suwerennej Polski.

Dr K. Kawęcki: Walka toczy się przede wszystkim o pozyskanie głosów niezdecydowanych wyborców

Zjednoczona Prawica cały czas utrzymuje pierwsze miejsce, na drugim pozostaje Koalicja Obywatelska i zapewne do dnia wyborów ta sytuacja nie ulegnie zmianie. (…) Walka toczy się przede wszystkim o pozyskanie głosów niezdecydowanych wyborców, przy czym – w tym segmencie wyborców – wsparcie dla poszczególnych komitetów będzie mniej więcej proporcjonalne do sondaży – powiedział dr Krzysztof Kawęcki, politolog, w czwartkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

J. Saryusz-Wolski o propozycji zmiany traktatów UE: Jest to tworzenie superpaństwa i radykalna redukcja państw członkowskich z odebraniem im suwerenności i niepodległości

Absolutnie kuriozalna jest propozycja, żeby traktaty były przyjmowane większością 4/5 liczby państw. W ten sposób mógłby być przyjęty traktat, który narzucałaby pewnego rodzaju rozwiązania zabierające prawa, a nakładające obowiązki na państwo przy jego niezgodzie czy sprzeciwie. Jest to tak naprawdę tworzenie superpaństwa i radykalna, a wręcz rewolucyjna redukcja państw członkowskich z odebraniem im suwerenności i niepodległości – powiedział Jacek Saryusz-Wolski, poseł do Parlamentu Europejskiego, w programie „Polski punt widzenia” na antenie TV Trwam.

Min. J. J. Kasprzyk w TV Trwam: Polska historia jest historią chwalebną, a Polacy zawsze stawali po stronie dobra przeciwko złu

Każdy szanujący się naród prowadzi politykę pamięci. Robi to na użytek wewnętrzny, który jest elementem naszego kodu kulturowego, ale także na użytek zewnętrzny. Polityka reaktywna w tym obszarze jest bardzo potrzebna. Ona ma miejsce dopiero w ostatnich latach. Teraz natychmiast reagujemy na różne skandale, jak chociażby na ten, do jakiego doszło w kanadyjskim parlamencie. Polska historia jest historią chwalebną. Jest historią, w której Polacy zawsze stawali po stronie dobra przeciwko złu – powiedział Jan Józef Kasprzyk, szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, w środowym programie „Rozmowy niedokończone” w TV Trwam.

„III Marsz Pamięci” w hołdzie poległym i pomordowanym w latach 1939-1945 na terenie obecnego Leśnictwa Kąty Węgierskie

W najbliższą niedzielę – 1 października 2023 r. – odbędzie się „III Marsz Pamięci’’ w hołdzie poległym i pomordowanym w latach 1939-1945 na terenie obecnego Leśnictwa Kąty Węgierskie. W ten sposób leśnicy oraz mieszkańcy chcą upamiętnić fakty i wydarzenia, które są ważne dla zbiorowej pamięci i kultury. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły i TV Trwam.

Media od strony, której nie znacie. Warsztaty „Nowe widnokręgi” w Śremie oczyma uczestników

27 września 2023 roku w Katolickim Akademickim Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II w Śremie uczniowie szkół ponadpodstawowych z powiatu śremskiego wzięli udział w warsztatach „Nowe widnokręgi – zrozumieć media”. Organizatorem wydarzenia była Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Warsztaty prowadzili dziennikarze Radia Maryja i TV Trwam.

L. Sprawka w Radiu Maryja: Jako wojewoda jednego z województw graniczących z Ukrainą jestem oburzony słowami Wołodymyra Zełenskiego. Nigdy nie byłem aktorem w teatrze solidarności. Byłem osobą, która starała się pomóc Ukrainie

Jako wojewoda jednego z województw graniczących z Ukrainą jestem oburzony tymi słowami, dlatego że nigdy nie byłem aktorem w teatrze solidarności. Byłem osobą, która starała się maksymalnie pomóc Ukrainie przy zwalczaniu skutków wojny, agresji Rosji na Ukrainę. Jest to wręcz obraźliwe. Natomiast thriller ze zbożem nie robi Polska, ale robią go władze Ukrainy w porozumieniu niestety z innymi państwami Unii Europejskiej w części zachodniej – mówił Lech Sprawka, wojewoda lubelski, były kurator oświaty i wiceminister edukacji, były poseł Prawa i Sprawiedliwości, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.