[TYLKO U NAS] Min. J. Kwieciński: W naszych scenariuszach na wykonanie budżetu praktycznie zawsze mieliśmy wyższe dochody od tych, które zakładaliśmy

Proszę porównać scenariusze naszych poprzedników i nasze scenariusze, chociażby na wykonanie budżetu, gdzie praktycznie zawsze mieliśmy dochody wyższe od tych, które zakładaliśmy. To prawda, że jak się buduje budżety, to (…) zakłada się, że te dochody będą raczej niższe niż wyższe i również wydatki stara się przedstawić jak najbardziej realnie, ale zawsze ten wynik mieliśmy lepszy, a już szczególnie w zeszłym roku – mówił w piątkowym „Polskim punkcie widzenia” na antenie TV Trwam minister finansów, inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

[TYLKO U NAS] B. Nowak: Podczas strajku nauczycieli było wiele wypowiedzi krytykujących taką formę protestu. Należy zapytać, dlaczego uznano, że należy zaatakować mnie

Podczas trwania akcji strajkowej było bardzo wiele – myślę, że można liczyć w tysiącach – wypowiedzi różnych osób, krytycznie odnoszących się do strajku, a wybrano sobie mnie. Tu jest taka sytuacja, że należy zadać pytanie, dlaczego mnie uznano za osobę, którą należy zaatakować, na dodatek zaatakować już nie jako małopolskiego kuratora oświaty, tylko osobę prywatną – mówiła w piątkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty.

Min. M. Gróbarczyk dla „Naszego Dziennika”: Naszym celem jest podwojenie możliwości przeładunkowych w portach

Naszym celem jest podwojenie możliwości przeładunkowych w portach. Z tego powodu przyjęta została ta strategia, która ma już swoje umocowanie w specustawie na rzecz budowy Portu Centralnego w Gdańsku, Portu Zewnętrznego w Gdyni i terminala kontenerowego w Świnoujściu. […]Warto przypomnieć, że porty polskie przyniosły w zeszłym roku do budżetu 40 miliardów złotych z tytułu ceł i wszelkiego rodzaju danin – powiedział w rozmowie z red. Arturem Kowalskim z „Naszego Dziennika” Marek Gróbarczyk, ministrem gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

[TYLKO U NAS] P. Jaki: Są przekraczane kolejne granice jakiejkolwiek dyskusji i tym bardziej ważne jest, aby Polacy sprzeciwili się tego typu zachowaniom

Jeden rysownik III RP narysował rzekomo śmieszny obrazek, że osoby, które głosują na PiS, to są osoby, które siedzą w zakładach psychiatrycznych. (…) Mamy kandydatkę KO, która twierdziła (…), że wszystkie osoby, które głosują na PiS, to są osoby z chorobami psychicznymi. Są przekraczane kolejne granice cywilizacji, jakiejkolwiek dyskusji i tym bardziej ważne jest to, aby Polacy sprzeciwili się tego typu zachowaniom – mówił w piątkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja europoseł PiS Patryk Jaki, były wiceminister sprawiedliwości.

[TYLKO U NAS] W. Waszczykowski: Za atakiem na rafinerie w Arabii Saudyjskiej musiał stać ktoś, komu na tym zależało, a zależy Iranowi, który chciałby zdestabilizować rynek ropy

Nikt nie wierzy, że ubodzy rebelianci z Jemenu posiedli tak skomplikowaną technologię i gdzieś z jakiegoś garażu, używając domowego komputera, mogli wysłać drony, (…) namierzyć dokładnie instalacje petrochemiczne Arabii Saudyjskiej i uderzyć. Musiał ktoś za tym stać bardziej zaawansowany, komu też poza tym na tym zależało. A zależy oczywiście Iranowi, który tę technologię posiada i chciałby zdestabilizować rynek ropy naftowej – mówił w piątkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja europoseł PiS, były szef MSZ Witold Waszczykowski.

Uroczystości pogrzebowe ofiar zbrodni komunistycznych odnalezionych na „Łączce” – 22 września 2019

22 bohaterów walczących o wolną Polskę, zamordowanych przez władze komunistyczne w mokotowskim więzieniu, zostanie pochowanych na „Łączce” Cmentarza Wojskowego na Powązkach w Warszawie. Uroczystość pogrzebowa odbędzie się 22 września 2019 roku. Rozpocznie ją Msza św. w Katedrze Polowej Wojska Polskiego pod przewodnictwem Biskupa Polowego Wojska Polskiego.

[TYLKO U NAS] S. Kaleta o sytuacji w oczyszczalni „Czajka”: R. Trzaskowski powinien zdymisjonować cały zarząd oraz radę nadzorczą spółki, którą sam nadzoruje

Rafał Trzaskowski powinien niezwłocznie zdymisjonować cały zarząd oraz radę nadzorczą spółki, którą nadzoruje bezpośrednio prezydent miasta i również stanąć osobiście przed mieszkańcami, zdać informację o szczegółach tych wszystkich awarii, ponieważ dochodzą kolejne informacje, które naprawdę rodzą wiele wątpliwości co do tego, jak zarządzana jest Warszawa – mówił w piątkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja Sebastian Kaleta, radny m. st. Warszawy, wiceminister sprawiedliwości.

[TYLKO U NAS] Min. Z. Ziobro: Sąd nie jest od tego, żeby chronić ludzi, którzy popełnili pewne niegodziwości i dopuszczają się malwersacji

Sąd nie jest od tego, żeby chronić ludzi, którzy popełnili pewne niegodziwości i dopuszczają się malwersacji, ale jest od tego, żeby stać na straży przyzwoitości, praworządności i respektowania obowiązującego ustawodawstwa – oznajmił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro w „Polskim punkcie widzenia” na antenie TV Trwam.

[TYLKO U NAS] Dr L. Kulińska o Panteonie Narodowym na Łączce: Robienie panteonów uważam za błąd

Budowanie wielkich panteonów może Polaków nie wokół tego skupić, ale wręcz skłócić. Jestem wrogiem budowania wielkich instalacji. Uważam, że rozpocząć należy od zupełnie czegoś innego – od pokazania, dlaczego to wszystko miało miejsce – zwróciła uwagę w rozmowie z TV Trwam dr Lucyna Kulińska. Historyk odniosła się do pomysłu budowy Panteonu Narodowego w kwaterze Łączka na warszawskich Powązkach Wojskowych.

[TYLKO U NAS] Prof. J. Stelina o nielegalnych adopcjach: Problem jest bardzo poważny, bo dotyczy dobra dzieci

Problem jest bardzo poważny, bo dotyczy dobra dzieci. Prawo przewiduje bardzo wysublimowane i ostre procedury adopcyjne, nie jest łatwo adoptować dziecko, bo trzeba spełnić bardzo wiele warunków, a okazuje się, że w stosunkowo prosty sposób można ominąć te procedury i po prostu „pozyskać” dziecko poprzez taką nielegalną adopcję – powiedział prof. Jakub Stelina w rozmowie z TV Trwam.