[FELIETON] Stawić czoło ateizmowi

W perykopie ewangelicznej przewidzianej przez Kościół na dzisiejszą niedzielę pojawia się problem ateizmu. Może nie jest on wysunięty na pierwszy plan, jednak powinien skłonić nas do refleksji. Otóż tylko gwoli wprowadzenia Chrystus opowiada przypowieść, w której Abraham rozmawia z cierpiącym męki Bogaczem. Ten prosi Go, aby posłał Łazarza (który za życia żebrał pod pałacem bogatego człowieka, a teraz przebywa na łonie Abrahama) do swojej rodziny, aby przestrzegł ich przed podobnym losem. W odpowiedzi Abraham wypowiada słowa: „Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą”.

[TYLKO U NAS] Prof. K. Karski: Ursula von der Leyen pokazała, że nie nadaje się na przewodniczącą KE

Ursula von der Leyen pokazała, że nie nadaje się na przewodniczącą Komisji Europejskiej. Nie nadawała się na ministra obrony w Niemczech, więc wyeksportowano ją na zewnątrz. Na nowym stanowisku też nie utrzymuje powagi – mówił w sobotniej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja prof. Karol Karski, poseł do Parlamentu Europejskiego.

Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wystosowało apel o uniewinnienie Lidii Kochanowicz-Mańk z Fundacji „Lux Veritatis”, nadawcy TV Trwam

„Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP stanowczo protestuje przeciwko skazaniu pani Lidii Kochanowicz-Mańk, dyrektor finansowej Fundacji „Lux Veritatis”, w procesie karnym za rzekome nieujawnienie informacji publicznej stowarzyszeniu Sieć Obywatelska Watchdog Polska i apeluje o jego uchylenie” – czytamy w apelu Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP.

[TYLKO U NAS] Mec. J. Kwaśniewski: Unia Europejska stacza się coraz głębiej w odmęty politycznego szaleństwa, w którym urzędnicy europejscy zaczynają dyktować politykę, zamiast ją realizować

Unia Europejska stacza się coraz głębiej w odmęty politycznego szaleństwa, w którym urzędnicy europejscy zaczynają dyktować politykę, zamiast ją realizować. Traktat o Unii Europejskiej w art. 4 mówi wprost, że zadaniem Unii Europejskiej jest szanowanie odrębności i różnorodności ustrojowej państw członkowskich oraz konstytucyjnej tożsamości – powiedział mec. Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu Ordo Iuris, w programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam.

Jak przekazać dziedzictwo pontyfikatu św. Jana Pawła II kolejnym pokoleniom?

Fundacja imienia św. Jana Pawła II, w której z woli Bożej Opatrzności zostało nam dane pracować, ma naszą pamięć o nim nie tylko utrwalać, ale i pogłębiać: dla naszego dobra, dla właściwego kształtowania naszej tożsamości, aby życie nasze i wszystkich tych, którzy przyjdą po nas, było przepełnione nadzieją, czasem otwartym na wieczność – powiedział w piątek w Bazylice św. Jana na Lateranie, ks. abp Marek Jędraszewski. W Rzymie trwają uroczystości związane z 40-leciem Fundacji św. Jana Pawła II. Biorą w nich udział przyjaciele i darczyńcy Fundacji z wielu krajów świata.

[TYLKO U NAS] A. Abramowicz: Firma musi zwiększać budżet na płacę, co grozi zwolnieniami. Będzie bardzo duży odpływ do szarej strefy

Robienie spirali cenowo-płacowej, która powoduje inflację oraz to, że państwo wymusza podniesienie płacy minimalnej skutkuje tym, że przedsiębiorca musi się dostosować do nowego prawa. Firma musi zwiększać budżet na płacę, co grozi teraz zwolnieniami i bardzo dużym odpływem do szarej strefy – powiedział Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

[TYLKO U NAS] D. Sobków: Jesteśmy krajem na ciągłym dorobku, a nie mocarstwem światowym, więc musimy wsłuchiwać się w to, co dzieje się na świecie

Musimy nauczyć się myśleć globalnie, bo jesteśmy uwikłani w grę globalną, co wynika z naszego położenia geopolitycznego od wielu wieków. Musimy bronić swoich interesów, jednocześnie pamiętając, jak świat na to patrzy i umiejętnie wpisać się w różnego typu trendy, a nie tylko w to, co niestety Polacy często robili, popełniając grzech nieroztropności, naiwności, że płaciliśmy rachunki obcych. Na to sobie nie możemy pozwolić. Jesteśmy krajem na ciągłym dorobku, a nie mocarstwem światowym, więc musimy się wsłuchiwać się w to, co dzieje się na świecie i co się mówi – powiedział Dariusz Sobków, były ambasador tytularny Polski przy Unii Europejskiej, w czwartkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

[TYLKO U NAS] M. Lewandowski o posiedzeniu Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”: Od kilku tygodni występujemy do premiera M. Morawieckiego i rządu, alarmując, że sytuacja firm energochłonnych i społeczeństwa pogarsza się dramatycznie

Od kilku tygodni występujemy do premiera Mateusza Morawieckiego i Zjednoczonej Prawicy, alarmując, że dramatycznie pogarsza się sytuacja firm energochłonnych i społeczeństwa. Jeżeli nie zostaną podjęte działania osłonowe, to grozi nam utrata co najmniej miliona miejsc pracy, a więc dwucyfrowe bezrobocie i ogromny problem społeczny. Należy pamiętać, że wokół hut, zakładów chemicznych na każde miejsce w przemysłach tworzone jest od kilku do kilkunastu miejsc w otoczeniu. Jeżeli nie będzie szybkich działań, to w październiku czy listopadzie będziemy mieć do czynienia z całą serią upadłości i dramatyczną sytuację naszej gospodarki – zaznaczył Marek Lewandowski, rzecznik NSZZ „Solidarność”, w programie „Polski Punkt Widzenia” w TV Trwam.

[TYLKO U NAS] Dr P. Gawryszczak: W razie gdyby powróciły rządy D. Tuska i PO, będzie zgoda na zjednoczenie Europy pod egidą Niemiec

W razie gdyby powróciły rządy Donald Tuska i PO, to wtedy będzie zgoda na zjednoczenie Europy pod egidą Niemiec. Nie wiadomo, co będzie ze współpracą z Ukrainą i przeciwstawianiem się Putinowi. Wiemy, że Niemcy tylko przystępują z nogi na nogę, żeby odtworzyć dobre stosunki z  Rosją sprzed lutego tego roku, czyli sprzed rozpoczęcia wojny na Ukrainie – powiedział dr Piotr Gawryszczak, politolog, we wtorkowym programie „Polski Punkt Widzenia” w TV Trwam.

[TYLKO U NAS] Red. S. Karczewski: W sprawach księży nie ma uczciwości

W sprawach księży nie ma uczciwości. Są nawet takie sytuacje, gdzie prokurator mówi do oskarżonego księdza: „Gdyby Ksiądz był osobą świecką, to byśmy sobie to darowali. Ale ponieważ jest Pan księdzem, więc musimy sprawę kontynuować, bo co powiedzą media?” – mówił we wtorkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja Sebastian Karczewski, redaktor naczelny miesięcznika „Non Possumus. Imperatyw”, odnosząc się do nieuczciwych procesów duchownych w polskich sądach.

[TYLKO U NAS] Ks. prof. W. Cisło o chrystianofobii: To jest nasz błąd, bo brak reakcji rozzuchwala. Zawsze jest sondowanie, jak daleko można się posunąć w profanacjach

Brak reakcji rozzuchwala. Zawsze jest sondowanie, jak daleko można się posunąć w profanacjach. Na przykładzie „Czarnych Marszów” widzieliśmy, jak łatwo jest przesunąć granicę pomiędzy agresją słowną a czynem. Widzieliśmy ataki na księży, widzieliśmy profanacje kościołów – mówił ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor Sekcji Polskiej Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, odnosząc się w poniedziałkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja do narastającej chrystianofobii w Polsce.