fot. PAP/EPA

Parlament Europejski: co teraz?

Parlament Europejski zakończył w tym tygodniu najważniejsze prace. Eurodeputowani wrócili do krajów członkowskich, a wielu z nich będzie teraz pracować w swoich okręgach wyborczych.

Zakończyła się ostatnia przed czerwcowymi wyborami sesja plenarna Parlamentu Europejskiego we Francji. Kalendarz posła do Europarlamentu przedstawia się następująco: w dniach 6-9 czerwca odbędą się wybory europejskie, a następnie pięć tygodni grup politycznych, podczas których formował się będzie nowy skład Parlamentu Europejskiego, a co za tym idzie układ sił politycznych w grupach.

Możliwe będzie łączenie się, szukanie sojuszy oraz tworzenie większych frakcji, osiąganie kompromisów w celu zbudowania większej siły na poziomie Parlamentu, a w konsekwencji przyszłych wygranych w głosowaniach – tego chcą politycy. Po wyborach będzie też można zaobserwować problem walki o wpływy. Wiąże się to oczywiście z wynikiem wyborów, władzą oraz sprytem do przejmowania kluczowych stanowisk w grupach politycznych czy komisjach Parlamentu Europejskiego.

Pierwszy dzień sesji plenarnej we Francji odbędzie się 16 lipca. Będą mogli w nim uczestniczyć zarówno nowo wybrani europosłowie, jak i ci, którzy pożegnają się z Parlamentem Europejskim.

Dawid Nahajowski/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl