Koncert Rozpaleni Duchem – spotkajmy się 19 maja w Sanoku

Za niecały miesiąc w Sanoku odbędzie się Koncert Rozpaleni Duchem. To już druga jego odsłona. Sanocka – ale nie tylko – publiczność spotka się 19 maja na Rynku, aby wspólnie – jak podkreślają organizatorzy – rozpalić Duchem Świętym wiarę i prosić Go, aby wypalał w każdym z nas wszystkie rany, słabości, krzywdy i bóle, które w dzisiejszym świecie nosi każdy człowiek. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły Radio Maryja i TV Trwam.

„Kiedy nadszedł wreszcie dzień Pięćdziesiątnicy, znajdowali się wszyscy razem na tym samym miejscu. Nagle dał się słyszeć z nieba szum, jakby uderzenie gwałtownego wichru, i napełnił cały dom, w którym przebywali. Ukazały się im też jakby języki ognia, które się rozdzielały, i na każdym z nich spoczął jeden i wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym…”Dz 2,1-4to właśnie ten fragment – jak czytamy na stronie internetowej Stowarzyszenia Rozpaleni Duchem – stał się inspiracją do jego powstania oraz był początkiem pojawienia się jednoczącego ludzi koncertu.

I tak od idei do realizacji w 2023 roku odbył się pierwszy Koncert Rozpaleni Duchem. Jak podkreślają organizatorzy, było to nowe, niezwykłe i pełne energii wydarzenie. W tym roku zapowiada się podobnie.

Chcemy na nowo ROZPALIĆ DUCHEM ŚWIĘTYM naszą wiarę i prosić Ducha Świętego, aby wypalał w każdym z nas wszystkie rany, słabości, krzywdy i bóle, które w dzisiejszym świecie nosi każdy człowiek. Ufamy, że będzie to czas szczególnego doświadczenia bliskości, mocy i łask Ducha Świętego – wskazują organizatorzy.

Pomysłodawcą koncertu jest ks. Dominik Długosz, który – jak dowiadujemy się na stronie internetowej wydarzenia – w ten sposób chce stwarzać nowe możliwości do rozwijania wiary szczególnie młodych ludzi.

Tegoroczny Koncert odbędzie się na Rynku w Sanoku 19 maja o godz. 18.00. Usłyszymy podczas niego znane i mniej znane chrześcijańskie utwory w ciekawych aranżacjach muzycznych.

– Otwórzmy się na działanie Ducha Świętego, spędzając wspólnie, rodzinnie to niedzielne popołudnie na sanockim Rynku – akcentują organizatorzy.

Stowarzyszenie Rozpaleni Duchem/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl