Wiosenna Sesja Apostolstwa Trzeźwości w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu

W Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu rozpoczęła się dwudniowa Wiosenna Sesja Apostolstwa Trzeźwości. W murach uczelni spotkają się m.in. diecezjalni duszpasterze, apostołowie trzeźwości, a także przedstawiciele Episkopatu Polski. Głównymi tematami będą program duszpasterski Kościoła oraz Narodowy Program Trzeźwości.

Wydarzenie w auli AKSiM otworzy przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych, ks. bp Tadeusz Bronakowski.

Troska o trzeźwość powinna być obowiązkiem całego narodu – zaznaczył na ks. bp Tadeusz Bronakowski.

Jest przekonanie, że alkohol jest substancją niegroźną, coś w rodzaju witaminy, że powinna być dostępna zawsze, wszędzie, w każdych okolicznościach naszego życia. Alkohol etylowy jest substancją psychoaktywną, jest groźnym narkotykiem. Na trzeźwości cały naród zyskuje: gospodarczo, finansowo, zdrowotnie, ale także moralnie i duchowo. Na pijaństwie cały naród traci we wszystkich tych wymiarach – zauważył ks. bp Tadeusz Bronakowski.

We wtorek, 20 lutego, w murach uczelni odbędzie się sympozjum pod hasłem „Trzeźwość Polską Racją Stanu”. Jego uczestnicy będą rozmawiać m.in. o roli osób świeckich w kształtowaniu trzeźwości we współczesnej Polsce.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły Radio Maryja i TV Trwam. Szczegóły można znaleźć na stronie radiomaryja.pl.

RIRM

drukuj