fot. PAP/Leszek Szymański

Zespół ds. Rozliczeń PiS przygotowuje zeznania?

Politycy Zjednoczonej Prawicy pytają o rolę Romana Giertycha w strukturze wymiaru sprawiedliwości i prokuratury. Alarmują przy tym m.in., że jego Zespół ds. Rozliczeń PiS może przygotowywać zeznania dla osób mających obciążać przeciwników Koalicji Obywatelskiej.

Poseł Zbigniew Bogucki z Prawa i Sprawiedliwości mówił na środowej konferencji prasowej w Sejmie, że wokół ministra sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego dzieją się dziwne rzeczy.

Polityk wskazał przy tym na osobę posła Romana Giertycha, który kieruje powołanym przez KO Zespołem ds. Rozliczeń PiS. Zbigniew Bogucki, pytając o jego rolę, odwoływał się do niedawnych wypowiedzi Romana Giertycha.

– Pan Giertych był łaskaw powiedzieć w Kielcach o swoim zespole: „Istotą tego zespołu, który powołaliśmy w parlamencie i łączonej z tym zespołem pracy kilkudziesięciu adwokatów jest to, że przygotowujemy zeznania”. Później – jak rozumiem – się zreflektował: „A raczej pomagamy tym, którzy zeznania chcą złożyć w sposób uczciwy, zgodny z Kodeksem postępowania karnego”. Myślę, że pan poseł Giertych w tej wypowiedzi zagalopował się, zapomniał się i powiedział to, co w istocie może się – niestety – w kuluarach tej komisji dziać. Czy faktycznie są przygotowywane zeznania? Jeżeli tak jest, to mamy do czynienia z olbrzymim skandalem, mamy do czynienia z łamaniem prawa, mamy do czynienia z wpływaniem na świadków i mamy do czynienia tak naprawdę z próbą sterowania postępowaniami karnymi –zwrócił uwagę poseł PiS.

https://twitter.com/BoguckiZbigniew/status/1783096409362776212

Prawo i Sprawiedliwość pyta o tę sprawę zarówno Romana Giertycha i członków jego zespołu, jak i ministra sprawiedliwości, Prokuratora Generalnego oraz premiera.

Zbigniew Bogucki zwrócił też uwagę na wiedzę, jaką dysponuje Roman Giertych. Chodzi m.in. o jego słowa o tym, kiedy i w jaki sposób będą realizowane wnioski o tymczasowe aresztowania i o uchylenie immunitetów, czy kiedy mają zapadać dane wyroki.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl