fot. freepik.com

Rusza III Tydzień Modlitw o Ochronę Życia

Rozpoczyna się dziś III Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. W tym roku przyświeca mu hasło: „Troska o życie od poczęcia wychowaniem do pokoju”. W ramach wydarzenia uczestnicy będą codziennie odmawiali modlitwę o pokój ułożoną przez św. Jana Pawła II.

broszura-tydzien-modlitw-o-ochrone-zycia-2023-e-wydanie

Wierni otoczą duchową opieką szczególnie rodziny spodziewające się dziecka, a także młodzież, pracowników systemu opieki zdrowotnej oraz polityków i dziennikarzy.

Magdalena Guziak-Nowak, sekretarz Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, podkreśla, że modlitwa odgrywa ważną rolę w działalności środowisk pro-life.

– Z jednej strony modlitwa chroni nas przed triumfalizmem, czyli poczuciem, że różne sukcesy, które udaje nam się osiągać – są naszą zasługą. Z drugiej strony chroni przed mesjanizmem, czyli podejściem, że wszystko spoczywa na naszych barkach; że to my, własnymi narzędziami, środkami, które mamy, musimy się zatroszczyć o realizowanie Bożego porządku na świecie. Nie. My chcemy z tymi wszystkimi sprawami iść do Chrystusa, szczególnie teraz, w okresie Wielkiego Postu – wskazuje Magdalena Guziak-Nowak.

Tydzień Modlitw o Ochronę Życia zakończy się 25 marca – w Dzień Świętości Życia przypadający w Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny. Wówczas będzie można także podjąć duchową adopcję dziecka poczętego.

broszura-tydzien-modlitw-o-ochrone-zycia-2023-e-wydanie

RIRM

drukuj