fot. PAP/Albert Zawada

D. Tarczyński: Wszystkie prognozy pokazują, że przyszły Parlament Europejski będzie bardziej konserwatywny

Wszystkie prognozy, które zapowiadają wyniki czerwcowych wyborów, pokazują, że przyszły Parlament będzie bardziej konserwatywny. Naszym celem będzie wyrzucenie do kosza Zielonego Ładu, paktu migracyjnego, powstrzymanie szaleństw związanych z niszczeniem rodziny. Będziemy się domagali rozsądku i normalności, a nie promowania dewiacji – mówił w środowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja europoseł Dominik Tarczyński z Prawa i Sprawiedliwości.

Kończy się dotychczasowa kadencja Parlamentu Europejskiego. Upłynęła ona pod znakiem wielu skandali, szczególnie afery korupcyjnej znanej jako katargate, gdzie prominentni eurodeputowani (w tym wiceprzewodnicząca PE) brali ogromne łapówki od Katarczyków za uchwalanie korzystnego dla nich prawa.

–Afera katargate jest największą aferą w historii Parlamentu Europejskiego. (…) Ci, którzy byli aresztowani, zostali z aresztu wypuszczeni (…), są teraz na sali parlamentarnej (…) i cały czas stanowią prawo europejskie. To jest przerażające. (…) W tzw. świątyni demokracji mamy do czynienia z ludźmi aresztowanymi w największej aferze, gdzie przejęto (…) ogromne ilości gotówki w walizkach – przypomniał Dominik Tarczyński.

Do tego dochodzi ograniczanie suwerenności państw członkowskich. Za rządów PiS przeciwko Polsce uchwalono szereg rezolucji potępiających nasz kraj za rzekomy brak praworządności. Ponadto władze unijne nie ustają we wdrażaniu Zielonego Ładu, który również ogranicza suwerenność poszczególnych krajów Unii Europejskiej. Dodatkowo rozwiązania te mocno uderzą w finanse państw oraz poszczególnych obywateli.

– Gdybym miał podsumować tę kadencję, to była ona pełna hipokryzji, przemocowości, sprzeciwu wobec wolności (…). Jest bardzo dużo elementów, którym trzeba się przeciwstawiać, o których trzeba mówić głośno. W mojej ocenie następna kadencja będzie fundamentalna, tzn. najważniejsza od kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej, dlatego że będą procedowane zmiany w traktatach, które zostały zaproponowane – to po pierwsze. Po drugie będzie szansa, żeby nie dopuścić do relokacji nielegalnych migrantów – zaznaczył europoseł PiS.

Dlatego – jak podkreślił eurodeputowany – tak ważne są czerwcowe wybory do Europarlamentu. W ich kontekście szansą dla Polski (i nie tylko) jest odejście wielu liberalno-lewicowych europosłów z polityki unijnej. Dodatkowo zauważalny jest na Zachodzie wzrost sympatii wyborców do ugrupowań konserwatywnych.

– Wszystkie prognozy, które zapowiadają wyniki wyborów, pokazują, że przyszły Parlament będzie bardziej konserwatywny. (…) Oznacza to, że będziemy (Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy – radiomaryja.pl) drugą siłą w Parlamencie Europejskim. Bez naszych głosów nie będzie można zatwierdzić składu Komisji Europejskiej czy przewodniczącego Komisji Europejskiej. Co to oznacza? To oznacza, że naszym celem będzie wyrzucenie do kosza Zielonego Ładu, wyrzucenie do kosza paktu migracyjnego (…), powstrzymanie szaleństw związanych z niszczeniem rodziny. Będziemy się domagali rozsądku i normalności, a nie (…) promowania dewiacji – zapewniał rozmówca Radia Maryja.

Zdaniem europosła PiS politycy liberalni i lewicowi przegrają nadchodzące wybory i są tego świadomi. Potrzebna jest jednak mobilizacja środowisk konserwatywnych w państwach Unii Europejskiej.

Całość rozmowy z Dominikiem Tarczyńskim jest dostępna [tutaj].

 

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl