https://pl.freepik.com/darmowe-zdjecie/close-up-rece-trzymajac-portfel-i-monety_11386111.htm

Politycy PiS apelują o tarcze chroniące Polaków przed drożyzną

Były premier Mateusz Morawiecki zaapelował do rządu i marszałka Sejmu o podjęcie prac nad tarczami, które będą chronić Polaków przed drożyzną. Były minister rozwoju i technologii, Waldemar Buda, wskazał, że mamy do czynienia z punktem zwrotnym, w którym państwo musi zareagować.

Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości, Mateusz Morawiecki, na konferencji prasowej zauważył, że szykują się podwyżki cen za gaz, wodę i energię elektryczną. Były premier podkreślił, że najbardziej dotkną one zwykłych Polaków. Cała konstrukcja podwyżek jest taka, że małe firmy, piekarnie, szkoły, przedszkola itp. będą musiały zapłacić więcej za prąd – wskazał polityk.

Mateusz Morawiecki zaapelował więc do rządu, by ten nie szukał tematów zastępczych i przygotował tarczę, która rzeczywiście będzie chronić Polaków przed wzrostem cen prądu. O podjęcie prac nad propozycjami tarcz Prawa i Sprawiedliwości wiceprezes partii zwrócił się z kolei do marszałka Sejmu, Szymona Hołowni.

– Zwracamy uwagę na to, co jest dla Polaków najważniejsze – nie dla tych, którzy mają baseny i chcą sobie cały rok podgrzewać wodę w basenach – tylko dla szkół, dla szpitali, dla emerytów, dla zwykłych polskich domów, dla wszystkich, którzy mieszkają w blokach, w mieszkaniach, wszędzie, w całej Polsce. Domagamy się co najmniej obniżek na energię cieplną o 15 proc. (bo takie są dzisiaj ceny rynkowe), obniżek na energię elektryczną co najmniej o 15-20 proc. i gwarantowanej ceny, a nie gwałtownej podwyżki o kilkadziesiąt procent – mówił Mateusz Morawiecki.

Poseł Waldemar Buda zwrócił uwagę, że gospodarka i przemysł wysyłają jasne komunikaty dotyczące radykalnego spadku produkcji czy planowanych zwolnień grupowych. Wymaga to reakcji rządu – podkreślił były minister rozwoju i technologii

– Przychodzi taki moment, w którym państwo musi zareagować. Były reakcje przy covidzie, były reakcje przy wojnie. Mamy wrażenie, że jest dokładnie ten sam moment zwrotny, czyli jeżeli państwo nie zainterweniuje, obudzimy się za jakiś czas (bo to się odłoży w czasie) z ogromnymi problemami gospodarczymi na poziomie i bezrobocia, i PKB. Będziemy mieli do czynienia z sytuacją, która będzie dużo kosztowniejsza niż reakcja dzisiaj i utrzymanie tych miejsc pracy – zaznaczył Waldemar Buda.

https://twitter.com/pisorgpl/status/1783069070843060709

W ocenie polityków PiS rząd Donalda Tuska nie dba o Polaków. Wskazali oni, że już mamy podwyżki cen żywności, bo od 1 kwietnia VAT poszedł w górę i zakończyła się tarcza osłonowa.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl