PAP/EPA

Papież Franciszek modlił się o pokój na Ukrainie i Bliskim Wschodzie

Ojciec Święty Franciszek spotkał się w niedzielę na Placu św. Piotra z wiernymi. Modlił się o pokój na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.

Ojciec Święty Franciszek w rozważaniach przed modlitwą Regina Coeli nawiązał do obchodzonej Niedzieli Dobrego Pasterza. Przypomniał, że żyjemy w świecie, w którym myślimy, iż nasza wartość uzależniona jest od naszych osiągnięć. Tymczasem Jezus zna każdego z nas i każdy z nas jest dla Niego równie ważny. Za każdego z nas umarł na krzyżu.

– Pierwszą rzeczą, jaką musimy uczynić, aby odnaleźć siebie, jest stanięcie w obecności Jezusa, pozwolenie, by nas powitały i podniosły miłujące ramiona naszego Dobrego Pasterza – powiedział Ojciec Święty Franciszek.

W odnalezieniu Jezusa mają nam pomóc sakramenty i modlitwa. Ojciec Święty modlił się także o pokój na Bliskim Wschodzie i na Ukrainie. Papież apelował o dialog i dyplomatyczne rozwiązania.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl