W Warszawie odbyła się Msza św. dziękczynna za bł. księdza Jerzego Popiełuszkę

W sanktuarium na warszawskim Żoliborzu odbyła się Msza św. dziękczynna za bł. księdza Jerzego Popiełuszkę. We wtorek obchodziłby swoje imieniny. Z tej okazji na jego grobie złożono symboliczne kwiaty, które otrzymywał co roku 23 kwietnia. Inicjatywa wpisana jest w obchody 40. rocznicy porwania i męczeńskiej śmierci kapelana „Solidarności”, która przypada w październiku.

W Kościele św. Stanisława Kostki – warszawskim sanktuarium błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki – odbyła się Msza św. dziękczynna za jego posługę i dar życia. We wtorek męczennik obchodziłby swoje imieniny.

– Gdy myślę o osobach, które przyczyniły się do upadku nieludzkiego systemu komunistycznego, do niepodległości naszej ojczyzny, to niezmiennie myślę o księdzu Jerzym Popiełuszko – mówił w trakcie homilii ksiądz Ludwig Kowalski, proboszcz parafii św. Brygidy w Gdańsku.

W czasie komunizmu ksiądz Jerzy Popiełuszko odważnie głosił Słowo Boże, przywracał nadzieję i umacniał wiarę.

– Odprawiona przez niego w czasie strajku w hucie Warszawa Msza św. i późniejsze wspólne działania jednoczące różne środowiska stolicy i innych polskich miast sprawiły, że od 1982 roku ks. Jerzy stał się dla nieludzkiego systemu wrogiem numer jeden – wskazał ks. Ludwig Kowalski.

Poniósł za to najwyższą cenę. Co roku w dniu swoich imienin kapelan „Solidarności” otrzymywał od wiernych kwiaty, które – jak wiemy z relacji świadków – sprawiały mu wielką radość. Dlatego na jego grobie wierni złożyli symboliczne kwiaty.

Czterdzieści lat temu, gdy ksiądz Jerzy Popiełuszko świętował swoje imieniny po raz ostatni, uczestniczyło w nich blisko tysiąc osób. Po wtorkowej Eucharystii świadkowie wydarzenia sprzed czterech dekad spotkali się w Domu Amicus, by zainaugurować powstanie „Księgi wdzięczności dla męczennika”. Będzie to zbiór podziękowań dla błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki, które można przesyłać za pośrednictwem strony internetowej: https://www.40rocznica.popieluszko.net.pl/

Inicjatywa wpisana jest w obchody 40. rocznicy porwania i męczeńskiej śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki, która przypada w październiku.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl