fot. PAP

M. Małecki: Szefowa MEN „broni układu polityczno–medialnego”

Szefowa MEN-u, poddając cenzurze warsztaty medialne organizowane w szkołach przez WSKSiM, broni układu polityczno–medialnego – podkreśla poseł Maciej Małecki. Polityk był gościem audycji „Rozmowy niedokończone” w Radiu Maryja i TV Trwam.

Szefowa MEN skierowała list do dyrektorów szkół publicznych ws. rzekomych nieprawidłowości jakie miały wiązać się z warsztatami WSKSiM.

Według minister niedopuszczalnym jest, aby uczniowie uczestniczyli w spotkaniu w godzinach zajęć dydaktycznych.

– Czy pani minister kieruje się rzeczywistą troską o powierzone jej dzieci i młodzież? Czy stara się tutaj stanąć na straży układu politycznego, w którym się znajduje, i bronić układu, który rządzi Polską blisko osiem lat, tylko dlatego, że ma zdecydowane poparcie w wiodących mediach? Jeżeli tak spojrzymy na działanie pani minister, można uznać to za prewencję, ale prewencję jako powstrzymanie dotarcia z prawdą do młodzieży. Z przekazaniem młodym ludziom nie tylko prawdy, czyli tej złowionej ryby w konkretny przypadku, ale również wędki, czyli umiejętności odróżniania dobra i zła – zaznacza poseł Maciej Małecki.

Także Rada Naukowa WSKSiM w Toruniu zabrała głos ws. listu minister edukacji. Zachęca szefową tego resortu, aby zamiast przestrzegać przed warsztatami, sama zobaczyła ich przebieg.

RIRM

drukuj