fot. Monika Bilska

Inauguracja roku akademickiego w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zainaugurowała dziś rok akademicki. Wydarzenie transmituje TV Trwam. 

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu powstała 20 lat temu. Założycielem i pierwszym rektorem był o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR. Obecnie uczelnia kształci na takich kierunkach jak m.in. dziennikarstwo, politologia, pielęgniarstwo, informatyka, a wśród studiów podyplomowych są prestiżowe master of business administration, polityka ochrony środowiska, ale także kierunek dziedzictwo myśli Jana Pawła II i wiele innych.

Wielu studentów, którzy w tym roku zaczynają swoją przygodę ze studiami wyższymi, wybrało toruńską uczelnię po udziale w wakacyjnych warsztatach.

– Byłam tutaj już 4 razy na warsztatach i bardzo mi się spodobało. Poznałam wielu przyjaciół i te przyjaźnie są kontynuowane. Myślę, że to było takim punktem zwrotnym – mówi Alicja Cychowska, studentka pierwszego roku dziennikarstwa.

Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej charakteryzuje katolicka etyka ukierunkowana na człowieka.

– Bardzo gratuluję. Myślę, że poziom uczelni jest też bardzo niekwestionowanie wysoki. Nie tylko poziom merytoryczny mnie urzeka, ale zawsze życzliwość i bardzo wysoka kultura osobista. To jest dzisiaj naprawdę deficytowe – podkreśla Beata Kempa, europoseł z Solidarnej Polski. 

Wyjątkową atmosferę uczelni czuć od pierwszych dni studiowania.

– Jest tu bardzo miła atmosfera, jest przyjemnie, ciepło, aż chce się uczyć – wskazuje Alicja Cychowska.

Nauczyć można się bardzo wiele, bo Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu to nie tylko wykłady na uczelni. To przede wszystkim liczne praktyki: w Radiu Maryja, TV Trwam, instytucjach państwowych oraz w Parlamencie Europejskim.

– Są tu bardzo dobre praktyki. Wybrałem dziennikarstwo ze specjalizacją radiowo-telewizyjną, dlatego że słyszałem, że szczególnie dziennikarstwo jest tu na bardzo wysokim poziomie. Kierowałem się tym, że uczelnia daje możliwości i po ukończeniu szkoły będzie dobra praca – zaznacza Jakub Nowak, student pierwszego roku dziennikarstwa.

Inauguracja roku akademickiego rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego o godzinie 9.00 w auli uczelni. Wykład inauguracyjny wygłosi prof. Janusz Kawecki, członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Wręczona zostanie nagroda dla najlepszego absolwenta, a mecenasi uczelni otrzymają medal Pro Eclesia et Patria. O godzinie 12.00 sprawowana będzie uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Andrzeja Suskiego, biskupa seniora diecezji toruńskiej.

1

Cały program inauguracji w toruńskiej uczelni można znaleźć [tutaj].

 

TV Trwam News

drukuj