fot. PAP/Valdemar Doveiko

Studenci WSKSiM wzięli udział w XXV Sztafecie Niepodległości Hufca Maryi im. Pani Ostrobramskiej

Studenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej wzięli udział w XXV Sztafecie Niepodległości Hufca Maryi im. Pani Ostrobramskiej na Wileńszczyźnie.

Społeczność akademicka, wraz z mieszkającymi tam Polakami, świętowała w poniedziałek 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.  Był to też ostatni punkt trzydniowej pielgrzymki studentów toruńskiej uczelni do Wilna.

W Sztafecie Niepodległości uczestniczył między innymi Kristian Horslund, student I roku. Pokonał on odcinek od ronda św. Jana Pawła II do cmentarza na Rossie.

– Czuję pewną solidarność związaną z Polakami, którzy mieszkają na Litwie. Chciałem pokazać moje wsparcie dla nich. To dla mnie wielkie święto – wskazał.

W tym roku pielgrzymce studentów Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej na Wileńszczyznę przyświecało hasło „To nie oni Polskę, lecz Polska ich opuściła”. Społeczność akademicka odwiedziła także między innymi Górę Trzech Krzyży, Ostrą Bramę, Kościół Piotra i Pawła, Katedrę Wileńską oraz zamek w Trokach.

Studentom towarzyszył o. Benedykt Cisoń CSsR, który jest inicjatorem pielgrzymki.

RIRM

drukuj