Koncert „W Hołdzie Ojczyźnie i Maryi – Limanowskiej Pani”

W 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości zapraszamy państwa na niezwykły koncert pieśni patriotycznych i maryjnych, który odbędzie się dziś wieczorem w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. Transmisja na naszej antenie od godz. 20.50.

Przed nami wspólny wieczór prawdziwej radości na miarę Święta Niepodległości. „W Hołdzie Ojczyźnie i Maryi – Limanowskiej Pani” to niezwykły koncert, podczas którego usłyszymy pieśni patriotyczne i maryjne. Koncert odbędzie się w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej, która przeżywa w tym roku 101. rocznicę poświęcenia.

– Bardzo cieszymy się, że ten koncert może odbywać się u Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej, bo właśnie ona jest symbolem wolności w trudnych chwilach, w czasach bolesnych dla naszej Ojczyzny zawsze była z żołnierzami, osłaniała Ojczyznę swoim płaszczem i dziś tę radość za tamten czas chcemy przekazać w naszym koncercie – mówi reżyser koncertu Łukasz Lech.

W koncercie wezmą udział wybitni artyści polskiej estrady, którym towarzyszyć będzie chór Canticum Iubilaeum oraz Orkiestra Arte Symfoniko pod dyrekcją Mieczysława Smydy.

– Jestem szczęśliwa, bo dostałam piosenkę, którą pamiętam z bardzo wczesnej młodości, śpiewała ją Ewa Błaszczyk, to piosenka pt. „Orszaki, Dworaki”, która pamiętam, że kiedy byłam młodą dziewczyną, to znaczyło dla mnie, dla nastolatki, która patrzyła na to, co się dzieje w ówczesnej Polsce. Dzisiaj ten tekst o dziwo kompletnie się nie zestarzał, jest absolutnie aktualny – podkreśla wokalistka Olga Bończyk.

101 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to piękna okazja to tego, by tą wolnością cieszyć się wspólnie, by wyrazić wdzięczność za czas wolności.

– Dzisiaj, w rocznicę odzyskania niepodległości, a także przeżywając 101. rocznicę poświęcenia tego kościoła, chcemy wyrazić wdzięczność Panu Bogu za Jego opiekę, chcemy wyrazić przede wszystkim wdzięczność Matce Bożej, która jest patronką tego kościoła i wyrazić też hołd naszej Ojczyźnie – wskazuje proboszcz bazyliki Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej ks. prał. Wiesław Piotrowski.

TV Trwam News

drukuj