VIII Pielgrzymka WSKSiM na Jasną Górę

„I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie” – pod takim hasłem w wigilię Dnia Świętości Życia, czyli już 24 marca – studenci, wykładowcy, absolwenci i przyjaciele Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, jak co roku będą pielgrzymować na Jasną Górę przed Cudowny Obraz Matki Bożej Królowej Polski.

Już po raz ósmy środowisko naukowe WSKSiM uda się do Częstochowy, aby modlić się w intencji rodzin oraz poszanowania życia każdego człowieka. Tegorocznej pielgrzymce towarzyszył będzie ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

Jak tłumaczy rektor uczelni o. Zdzisław Klafka CSsR, szczególną modlitwą pielgrzymi otoczą polskie rodziny oraz osoby związane z WSKSiM. Zwrócił on również uwagę na zaplanowany na październik tego roku Synod Biskupów, którego tematem będzie „Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie współczesnym”.

Za pośrednictwem Maryi pragniemy Bogu dziękować za łaski otrzymane w minionym roku. Z racji zaś zbliżającego się jesiennego Synodu o rodzinie modlić się będziemy za polskie rodziny, a szczególnie za rodziny naszych studentów, wykładowców i przyjaciół uczelni, która pragnie wiernie szerzyć w naszej Ojczyźnie kulturę Życia. Studentów zachęcamy, aby zaprosili do udziału w tej pielgrzymce swoich rodziców i rodzeństwo. Cieszymy się, że naszemu pielgrzymowaniu towarzyszyć będzie Metropolita Częstochowski i Przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu Konferencji Episkopatu Polski, ks. abp Wacław Depo. Królowej Polski chcemy powierzyć rozwój naszej uczelni, abyśmy nigdy nie ustali w budowaniu Królestwa Jej Syna, Królestwa pełni Życia, Dobra i Prawdy – podkreślił o. Zdzisław Klafka CSsR.

W programie pielgrzymki przewidziano wspólną Eucharystię przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Królowej Polski. Przewodniczył będzie jej JE ks. abp Wacław Depo, Metropolita Częstochowski. Zaraz po niej Przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu Konferencji Episkopatu Polski wygłosi prelekcję pod tytułem „Dziennikarz w misji specjalnej wobec życia i rodziny”. Na godz. 16.00 zaplanowano wspólną Drogę Krzyżową.

Program VIII Pielgrzymki WSKSiM na Jasną Górę:

13.30 – Eucharystia przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Królowej Polski pod przewodnictwem JE ks. abp. Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego

14.45 – Konferencja: ks. abp Wacław Depo, Przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu Konferencji Episkopatu Polski: Dziennikarz w misji specjalnej wobec życia i rodziny

16.00 – Droga Krzyżowa

plakat-jasna-góra

TV Trwam News/RIRM

drukuj