fot. twitter.com/MonikaaaBilska

W najbliższą sobotę pielgrzymka muzyków kościelnych na Jasną Górę

X Ogólnopolska Pielgrzymka Muzyków Kościelnych odbędzie się w tym roku pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Uroczystej Mszy świętej o godz. 13.30 będzie przewodniczył ks. bp Piotr Greger, przewodniczący Podkomisji ds. Muzyki Kościelnej KEP.

„Przybywamy na Jasną Górę Zwycięstwa jako wspólnota muzyków kościelnych, która pragnie zawierzyć Matce Najświętszej całe nasze posługiwanie Kościołowi, w którym żyje Chrystus i zbawia nas” – napisał w zaproszeniu o. Nikodem Kilnar OSPPE, krajowy duszpasterz muzyków kościelnych.

Od tego roku pielgrzymka odbywać się będzie zawsze w drugą sobotę listopada, tuż przed wspomnieniem św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej.

„Spodziewamy się większej ilości uczestników aniżeli w latach poprzednich. Pielgrzymka rozpocznie się liturgią pokutną w Sali Kordeckiego, po niej nastąpi wykład przygotowany przez organizatorów pielgrzymki oraz szczytowy moment pielgrzymki, czyli Eucharystia w Bazylice Jasnogórskiej, po której zapraszam na koncert muzyczny. W tym roku za oprawę muzyczną odpowiedzialna jest archidiecezja katowicka” – powiedział ks. bp Piotr Greger.

radiomaryja.pl

drukuj