IX pielgrzymka Rolników Ekologicznych na Jasną Górę

Jak w każdą, ostatnią sobotę listopada na Jasną Górę przybyła Pielgrzymka Rolników i Sympatyków Ekologicznego Bożego Rolnictwa. Do Królowie Polski udali się rolnicy ekologiczni z całej Polski.

Przesłaniem tegorocznej pielgrzymki były słowa z Pisma Świętego: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”.

O godzinie 12.00, Mszę Świętą w Kaplicy Bożej Jasnogórskiej odprawił opiekun pielgrzymek rolników, ojciec Marian Lubelski. Po Eucharystii nastąpiło przejście pielgrzymów do sali Jana Pawła II, powitanie i krótka modlitwa. Następnie, błogosławieństwo i łamanie się chlebem wypieczonym przez rolników. Rozdawane zostały cudowne medaliki z objawień Matki Bożej 1830 roku w Paryżu, oraz obrazy Jezusa Miłosiernego.

W trakcie Pielgrzymki zbierane były pieniądze na pomoc potrzebującym, wręczone zostały także nagrody w konkursie Eko Smak.

Hasła kilku poprzednich pielgrzymek to błogosławieństwa zaczerpnięte właśnie z Ewangelii św. Mateusza – Kazania na Górze (Mt. 5.3-10). Ta bowiem nauka Jezusa stanowi najdoskonalszy wzorzec moralności i doskonałości chrześcijańskiej” – pisał śp. główny organizator i inicjator pielgrzymek, Zbigniew Przybylak. To właśnie on zapoczątkował,  ruch Ekologicznego Bożego Rolnictwa. Zafascynowany obrazem Adolfa Hyły, Jezusa Miłosiernego idącego wśród polskich, ukwieconych pól i  łąk. Obraz stanowi wzorzec dla jednego z najsłynniejszych obrazów Jezusa Miłosiernego na świecie.

 

Zawierzenie Bożego Rolnictwa:

Kierując się ewangelicznym przesłaniem „wszystko co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili.” (Mt.25,40). Ufając Miłosierdziu Bożemu i zawierzając się Najświętszemu Sercu Jezusa oraz Niepokalanemu Sercu Maryi, pragnę z całego serca z radością Zmartwychwstałego Chrystusa i Jego Bożym Pokojem w sercu służyć obronie świętości wszelkiego życia u samych jego źródeł, gospodarując i żyjąc ekologicznie w duchu świętego Franciszka, patrona ekologów.

Amen.

RIRM

drukuj