Ponowny pogrzeb ks. Zdzisława Króla

W Świątyni opatrzności odbyły się ponowne uroczystości pogrzebowe ks. infułata Zdzisława Króla, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Mszy Św. przewodniczył ks. kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski.

Według nieoficjalnych informacji wśród dwóch ciał ekshumowanych w ubiegłym tygodniu było ciało – księdza Zdzisława Króla. O fakcie kolejnej zamiany ciał – poinformowała Naczelna Prokuratura Wojskowa.

Andrzej Melak, którego brat zginął w katastrofie smoleńskiej nie ma wątpliwości – za zaniedbania ws. katastrofy smoleńskiej odpowiada obecny rząd. To przez Donalda Tuska – rodziny muszą przeżywać ogromną traumę związaną z ponownym pochówkiem.

– Wyjaśnienia pana prokuratora generalnego, pana Seremeta, prokuratora Szeląga, a także premiera, są pełne obłudy i nieprawdy. Przecież obowiązkiem państwa, jego służb ku temu powołanych, było dopilnowanie, by bez 100-u procentowego sprawdzenia tożsamości nie dopuścić do pochówków. Obowiązkiem prokuratury było, jeśli nie brali udziału w sekcjach w Moskwie, przeprowadzić te sekcje w Polsce- powiedział Melak.

Andrzej Melak zauważa jednocześnie, że wśród ofiar katastrofy, których ciała zostały zamienione są osoby najważniejsze dla historii polski i stosunków polsko-rosyjskich.

– Jest Anna Walentynowicz, która obaliła komunizm w Polsce, była przywódczynią Solidarności. Był ostatni prezydent Polski na uchodźstwie, więzień łagrów syberyjskich – Ryszard Kaczorowski. Jest ks. infułat Zdzisław Król, szef rodzin katyńskich, kapelan Rodzin Katyńskich w Warszawie. Jeden z założycieli tych rodzin. To w jakiś nieodparty sposób podpowiada mi intuicyjnie, że to nie były żadne przypadkowe pomyłki, że to było świadome działanie upokarzające Polaków. A polski rząd zrobił to na własne życzenie dodatkowo twierdząc i zadając barbarzyńskie tortury rodzinom– zaznaczył Andrzej Melak.

Wypowiedź Andrzeja Melaka:

Audio MP3
Pobierz

RIRM 

drukuj