fot. wikipedia

27. pielgrzymka polskich parlamentarzystów na Jasną Górę

W przypadające dziś święto Ofiarowania Pańskiego, polscy parlamentarzyści już po raz 27. pielgrzymują do tronu Matki Bożej Jasnogórskiej. Na Jasnej Górze będzie sprawowana Eucharystia, w której uczestniczą przedstawiciele Sejmu i Senatu.

Co roku politycy przychodzą do tronu Królowej Polski, by dziękować i prosić o potrzebne łaski. Parlamentarzyści polecają Matce Bożej sprawy Polski i Polaków – wskazuje poseł Prawa i Sprawiedliwości Maciej Małecki.

Wiozą intencje swoich wyborców, ale też i własne, swoich rodzin i swoje osobiste. Tak jak wszyscy ludzie jedziemy na Jasną Górę prosić Matkę Bożą o zdrowie i codzienne łaski. Ta pielgrzymka jest wyjątkowa, bo jest to wielkie dziękczynienie za zmiany, które nastąpiły w Polsce i za odnowę, która w Polsce się rozpoczyna. Powierzamy się tak jak przez pokolenia nasi dziadowie i nasi ojcowie. Przed obrazem Królowej Polski powierzamy polski parlament, Polskę i wszystkich Polaków. Także „bez Boga, ani do proga” – to kolejne pokolenie, które wchodzi w kadencje parlamentu, żeby Matka Boża Królowa Polski prowadziła nas w codziennych pracach – mówi poseł Maciej Małecki.

Tradycją jest, że z Częstochowy parlamentarzyści udają się do Piotrkowa Trybunalskiego. Tam modlą się przed obrazem Matki Bożej Trybunalskiej, która dekretem Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów 2 marca 2007 r. została ogłoszona patronką parlamentarzystów polskich.

RIRM

drukuj