Do Królowej Polski o trzeźwość rodzin

Dziś na Jasnej Górze rozpocznie się 32. Ogólnopolska Pielgrzymka w Intencji Trzeźwości Rodzin. Hasłem tegorocznego spotkania jest: „Rola ojca, jako świadka wiary i trzeźwości”.

Spotkanie będzie okazją do modlitwy, dzielenia się doświadczeniami, a także rozmów o nowych inicjatywach w celu ochrony trzeźwości w Polsce. 

Pielgrzymka rozpocznie się od Mszy św., której przewodniczył będzie ks. bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości.

– Przed rokiem rozpoczęliśmy realizację wieloletniego programu duszpasterskiego, który przypomina, że rodziny są podstawowym i najważniejszym środowiskiem kształtowania trzeźwości. W trwającym Roku Wiary podjęliśmy temat roli ojca jako „świadka wiary i trzeźwości”. W czasie tegorocznej Pielgrzymki w sposób szczególny będziemy się modlić o dobrych ojców w rodzinach, a także prosić za kapłanów, aby mieli ojcowskie, dobre serca i za sprawujących władzę w Polsce, aby byli „ojcami ojczyzny” – mówi ks. bp Tadeusz Bronakowski.

Wierni będą modlić się o uzdrowienie rodzin z nałogów pijaństwa oraz innych uzależnień. Spotkanie będzie też okazją do wynagrodzenia za grzechy pijaństwa.

 – Pragnę przypomnieć, że udział w Pielgrzymce daje możliwość złożenia Bogu ofiary za tych, którzy poniżają swoją godność. Jest to więc forma ekspiacji za upijających się, aby zmienili swoje życie. Pielgrzymka Trzeźwości jest pielgrzymką rodzin, wspólnot parafialnych, grup samopomocowych i tych wszystkich, którzy są świadomi, że albo Polska będzie trzeźwa, albo jej nie będzie – dodaje ks. bp Tadeusz Bronakowski.

* * *

SOBOTA, 15 czerwca 2013 r.

17.00 Rozpoczęcie Pielgrzymki

17.15–18.00 – Wykład: ks. dr Marek Dziewiecki „Ojciec – świadek wiary i trzeźwości”

18.00 – 19.00 Prezentacje grup i świadectwa.

21.00 – Apel Jasnogórski – prowadzi ks. bp Tadeusz Bronakowski

21.30 – Msza św. w Bazylice – przewodniczy ks. bp Tadeusz Bronakowski.

Po Mszy św. do godz. 1.00 różaniec i czuwanie w intencji trzeźwości, z modlitwą o uzdrowienie rodzin z nałogów pijaństwa oraz innych uzależnień, a także jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa.

NIEDZIELA, 16 czerwca 2012 r.

7.30 – 8.30 – Droga Krzyżowa (Wały Jasnogórskie)

9.30 – Uroczysta Msza św. pielgrzymkowa w Kaplicy Cudownego Obrazu – przewodniczy ks. bp Tadeusz Bronakowski.

11.00 – Spotkanie Diecezjalnych Duszpasterzy Trzeźwości i Zakonnych Referentów Trzeźwości z ks. bp. Tadeuszem Bronakowskim w Sali Różańcowej.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl