Brutalny antyklerykalizm w Polsce

Antyklerykalizm w Polsce jest bardzo brutalny; to formowanie pewnych postaw, propozycji odejścia od ewangelii – nawet od zachowań ogólnoludzkich bo trudno sobie wyobrazić wyczyn profanacji wizerunku świętego powiedział o. prof. Zachariasz Jabłoński.

Definitor Generalny zakonu Paulinów zwrócił uwagę na fakt, że wizerunek Jasnogórskiej Pani szanowali nawet zaborcy. Ojciec Paulin dodał, że próba zniszczenia obrazu Czarnej Madonny to nie przypadek, jeżeli patrzymy na to w szerszej perspektywie.

To co się dokonało przed Pałacem Prezydenckim, utrwali się w dziejach i będzie oskarżeniem dla naszego pokolenia. Teraz doszło do tego wydarzenia, o którym jeszcze niewiele wiemy. Sam fakt znamy, ale przyczyn, odniesień nie znamy i na pewno mam nadzieję, że w niedługim czasie będą nam przybliżone. Chyba, że – jak to bywało w czasach prymitywnych – nieznany sprawca albo chory, najczęściej się używa takiego rozwiązania – powiedział o. prof. Zachariasz Jabłoński.

Profanacji Obrazu Matki Bożej dokonał 58-letni mężczyzna mieszkaniec Świdnicy. Obraz nie został zniszczony jedynie dzięki zabezpieczeniom. Jerzy D. został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Po tym wydarzeniu w całej Polsce odprawiane są nabożeństwa ekspiacyjne.

Wśród Polaków powstała także inicjatywa, aby za pośrednictwem Radia Maryja czy TV Trwam uczestniczyć do 18 grudnia w apelu Jasnogórskim. O. Zachariasz Jabłoński zachęca również do podjęcia duchowej adopcji.

Jak mówimy o adopcji duchowej dzieci tutaj szczególnie będziemy wchodzić żeby podjąć taką adopcję duchową, kogoś kogo znamy, kto się zagubił, stracił łaskę wiary albo ją lekceważy żeby wtedy prosić mu łaskę nawrócenia, odnowienia. Naszej maryjności grozi – nieładnie powiem – deprecjatywność, że my tylko prosimy, by Matka Boska za nas to zrobiła. Rzadko mówimy – uczyń mnie narzędziem tego działania, zmagania w tej konfrontacji zła z dobrem – dodaje o. prof. Zachariasz Jabłoński.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl