Zakończone oględziny biura Magnum – X

Zakończyły się oględziny biura wydawnictwa Magnum – X na warszawskim Grochowie, gdzie zginął wczoraj po południu Krzysztof Zalewski – ekspert zajmujący się katastrofą Smoleńską.

46-latek zmarł po ugodzeniu nożem. Z nieoficjalnych informacji wynika, że sprawcą był 48 letni Cezary S., członek zarządu wydawnictwa. Nożownik miał przy sobie również ładunek wybuchowy, który eksplodował raniąc dwie osoby w tym sprawcę. Motywy zbrodni nie są znane, media spekulują, że przyczyną mogły być sprawy biznesowe. Sprawą zajmuje się policja i prokuratura, która zakończyła oględziny miejsca tragedii.

Oględziny skończyły się bardzo późno w nocy. Po rozmowie z prokuratorem okręgowym o godz. 23 to można powiedzieć, że to jeszcze początek. Czekamy na materiały z policji. Postępowanie będzie prowadziła Prokuratura Okręgowa – powiedziała Renata Mazur – rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga.

Krzysztof Zalewski był ekspertem lotniczym, który wielokrotnie wypowiadał się na temat katastrofy smoleńskiej, m.in. na antenie Radia Maryja.   Krytykował raporty komisji MAK i komisji Jerzego Millera. Sprawą poruszony jest Romuald Szeremietiew, były wiceminister obrony narodowej, który znał osobiście zamordowanego.

– Jestem wstrząśnięty tą informacją, że Krzysztof Zalewski, którego dobrze znałem i ceniłem nie żyje. To kolejna osoba, która jest związana z tym zdarzeniem, które miało miejsce w 2010 roku. Nie mam danych, aby tak twierdzić na sto procent, że są to podejrzenia, że obok tego co się stało w Smoleńsku jeszcze toczy się jakaś gra, która ma na celu zdewastować polską scenę polityczną i nas nawzajem pokłócić żebyśmy nie byli zdolni jako naród do wspólnego działania. To nie jest przypadek. Zbyt wiele tych przypadków, zbyt wiele tych śmierci – dodaje Romuald Szeremietiew.

RIRM

drukuj