Oddalono wniosek o przesłuchanie komisji Millera

Wojskowa Prokuratura Okręgowa oddaliła wniosek o przesłuchanie członków komisji Jerzego Millera, złożony przez mec. Piotra Pszczółkowskiego – pełnomocnika części rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej.

Pismo o przesłuchanie członków państwowej komisji badającej przyczyny katastrofy smoleńskiej  mec. Pszczółkowski  wystosował pod koniec września. W rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja adwokat podkreśla, że takie przesłuchanie jest niezbędne w związku z rozbieżnościami jakie powstały pomiędzy ustaleniami komisji, a ustaleniami prokuratury dotyczącymi katastrofy.

– Powołam się na jeden, znany medialnie przykład,  dotyczący obecności śp. generała Błasika w kokpicie. Takich okoliczności jest więcej i na potrzeby prokuratury pracują biegli. Biegli też są uczestnikami przestrzeni medialnej, w której zespół propagandowy pana dr. Macieja Laska nadal głosi pewne prawdy. Dobrze by było, żeby biegli pracujący dla prokuratury mieli możliwość bezpośredniego zetknięcia się ze sposobem dojścia do takich ustaleń, które przeczą ustaleniom prokuratorskim, ale w obrocie medialnym istnieją i należy założyć, że mają też pewnego rodzaju wpływ na sposób procedowania biegłych prokuratury – zauważył mec. Piotr Pszczółkowski.

Mecenas Piotr Pszczółkowski zdecydował też o ponownym złożeniu wniosku o przesłuchanie członków komisji Jerzego Millera.

– W moim przekonaniu stanowisko prokuratury jest tak nieuwzględniające litery polskiego prawa, że pozwoliłem sobie po raz kolejny wnieść ten sam wniosek dowodowy, z uzasadnieniem postanowienia o oddaleniu mojego uprzedniego wniosku. Głęboko wierzę w to, że prokuratura raz jeszcze przemyśli zasadność tej pierwszej decyzji, dlatego, że ona łamie nie tylko podstawy myślenia o prawie, jakie się ze studiów akademickich wynosi, ale łamie także wprost to prawo, łamie przepisy, rozporządzenia, prezesa Rady Ministrów mówiący o pojmowaniu zasad techniki prawodawczej – powiedział mec. Piotr Pszczółkowski.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl