Polacy wspominają katastrofę smoleńską

Dziś mija kolejny miesiąc od katastrofy rządowego TU 154M pod Smoleńskiem. O godzinie 8.00 politycy PiS jak co miesiąc będą uczestniczyli we Mszy św. w kościele seminaryjnym na Krakowskim Przedmieściu. Następnie złożą kwiaty i zapalą znicze przed pałacem prezydenckim.

W ten sposób wyrażamy swój szacunek do tych którzy zginęli pod Smoleńskiem – akcentuje wiceszef PiS Adam Lipiński.

Ma to charakter religijny, jest to podtrzymywanie pamięci o tych osobach, które zginęły 10 kwietnia 2010 roku. Było i jest spore zainteresowanie tym, żeby te miesięcznice były, dlatego chcemy je podtrzymywać. – powiedział  Adam Lipiński.

Także o godz. 19.00 w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela sprawowana będzie Eucharystia w intencji Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej śp. Lecha Kaczyńskiego i jego Małżonki śp. Marii Kaczyńskiej oraz wszystkich ofiar katastrofy w Smoleńsku. Po niej jak co miesiąc odbędzie się Marsz Pamięci pod Pałac Prezydenckim, gdzie zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze.

Także dziś poznamy raport z prac parlamentarnego zespołu ds. zbadania katastrofy smoleńskiej.

Na oficjalnej stronie zespołu zostanie udostępniony opinii publicznej -Raport „28 miesięcy po Smoleńsku”, który został poszerzony o dodatkowe informacje. Raport jest syntezą faktów i dokumentacji. Zawiera poszerzone informacje o eksplozjach i wypowiedzi świadków.

– Raport jest szerszy niż ta wersja, którą przedstawiliśmy 10 sierpnia. Raport zawiera dodatkowy załącznik; bardzo szczegółowo omawiający rozpad skrzydła i miejsce, gdzie upadły poszczególne szczątki tego skrzydła. Ponadto został rozszerzony rozdział dotyczący świadków, którzy słyszeli lub widzieli eksplozję w powietrzu samolotu. Uściślono różne kwestie, oczywiście podstawowe tezy raportu. Zarówno dotyczące strony politycznej i tego jak działał Donald Tusk; jak doprowadził do tego, żeby rozdzielono wizyty. Jak i tezy dotyczące samego fizycznego przebiegu wydarzeń, a więc tego, że główną rolę odegrały dwie eksplozje; to zostaje niezmienne – powiedział Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Zbadania Katastrofy  Smoleńskiej, poseł Antonii Macierewicz.

 

 

Wyniki prac ukażą się również drukiem. poseł Antoni Macierewicz zasygnalizował, że Marszałek Sejmu Ewa Kopacz odmówiła druku raportu o Smoleńsku w sejmowym wydawnictwie, zezwoliła jedynie na jego elektroniczną publikację.

                                                  

 

Wypowiedź Antoniego Macierewicza


Pobierz Pobierz

RIRM

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl