Ks. biskupi diecezjalni spotkają się dziś na Jasnej Górze

Na Jasnej Górze zbierze się przed południem Rada Biskupów Diecezjalnych. Księża biskupi jako główny podejmą temat zbliżającej się wizyty Ojca św. Franciszka w Polsce. Przedyskutują też m.in. sprawy dotyczące przygotowań do Światowych Dni Młodzieży.

Jak poinformował Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski ks. bp Artur Miziński, zgłębiona zastanie kwestia uczestnictwa w ŚDM młodych Polaków.

– Kolejną rzeczą, która będzie przedmiotem naszych rozważań na zebraniu biskupów diecezjalnych (…) będzie kwestia uczestnictwa wiernych, szczególnie młodych z Polski w ŚDM, w wydarzeniach centralnych. Musimy, niestety, powiedzieć, że na dzień dzisiejszy stosunkowo niewiele osób młodych z Polski zarejestrowało swój udział w tym wydarzeniu. Zachęcamy też do tego, aby jak największa liczba młodzieży z naszego kraju – jako gospodarzy ŚDM – wzięła udział w tym spotkaniu – powiedział ks. bp Artur Miziński.

Rada Biskupów Diecezjalnych wpisuje się w dziękczynienie za 1050. rocznicę chrztu Polski. Zebranie poprzedza trzeciomajową Mszę św., podczas której księża biskupi wraz z obecnymi wiernymi dokonają Aktu Zawierzenia Matce Bożej. Eucharystii będzie przewodniczył i homilię wygłosi przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. abp Stanisław Gądecki.

Jasnogórskie uroczystości związane ze świętem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski rozpoczęły się już wczoraj. W Kaplicy Matki Bożej sprawowana była Msza św. Następnie zaprezentowano Milenijny Akt Oddania Matce Bożej pochodzący z 1966 roku.

RIRM/KEP

drukuj