Młodzi z Albanii przygotowują się do ŚDM

Albańska młodzież aktywnie przygotowują się do udziału w Światowych Dniach Młodzieży, które odbędą się w lipcu w Krakowie. Setki ludzi od kilku miesięcy uczestniczy w duchowym przygotowaniu do tego wydarzenia.

Dla młodych z Albanii ten rok jest szczególny także ze względu na dwa inne wydarzenia. Pierwszym z nich jest kanonizacja Matki Teresy z Kalkuty, która odbędzie się 4 września b.r. w Rzymie. Drugie to ogłoszenie błogosławionymi męczenników albańskich z okresu komunistycznych prześladowań. Dla młodzieży żywa pamięć o męczennikach i o Matce Teresie jest pomocą w przezwyciężaniu codziennych problemów i trudności, walce z biedą i bardzo dużym bezrobociem.

Młodzi Albańczycy są bardzo zainteresowani Polską i dziejami naszego kraju, a dla większości z nich będzie to pierwszy wyjazd za granicę. Bardzo pragną być w miejscu, gdzie urodził się Jan Paweł II, do którego mają wielki szacunek,  pomodlić się przy grobie św. Faustyny  i świętować razem z Polakami 1050. rocznicę chrztu Rzeczpospolitej.

RadioWatykańskie/RIRM

drukuj