Katowice: przywitanie symboli Światowych Dni Młodzieży

Dziś w archidiecezji katowickiej odbędzie się przywitanie symboli Światowych Dni Młodzieży, które wędrują od Ojca Świętego Franciszka. O godzinie 18.00 marszem na Osiedlu Tysiąclecia w Katowicach rozpocznie się peregrynacja Krzyża ŚDM.

Zgromadzeni przejdą z parafii Matki Bożej Piekarskiej do parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, gdzie przed kopią Całunu Turyńskiego zostaną uczczone relikwie Krzyża.

To wyjątkowe wydarzenie w naszej diecezji – mówi ks. Tomasz Antczak, wikary parafii Matki Boskiej Piekarskiej.

– Cieszymy się bardzo, że krzyż, który ponad 30 lat temu powierzył młodym ludziom Jan Paweł II, dociera właśnie do diecezji katowickiej. Chcemy tak bardzo jako młodzi ludzie z radością, modlitwą i śpiewem zaświadczyć o naszej wierze w Jezusa, ale liczymy też, że to wydarzenie umocni naszą wiarę, naszą konkretną miłość do innych, ale też przygotuje do światowych dni młodzieży, które w sumie już niedługo, bo w 2016 roku – zaznacza ks. Tomasz Antczak.

Po marszu od godz. 20.00 do 5.30 w Klasztorze Misjonarzy Oblatów odbędzie się nocne czuwanie młodzieży, które rozpocznie koncert Magdy Anioł. Natomiast w niedzielę o godz. 12.00 sprawowana będzie uroczysta Eucharystia.

RIRM

drukuj