Koronacja wizerunku NMP Jasnogórskiej w Los Angeles

W niedzielę 1 maja w Los Angeles odbyły się uroczystości koronacji wizerunku NMP Jasnogórskiej znajdującego się w Polskim Kościele pw. MB Jasnogórskiej – Sanktuarium św. Jana Pawła II. 

Aktu koronacji oblicza Matki Bożej Królowej Polski i Jej Syna – podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 12:00pm – dokonał JE ks. bp Stanisław Dziuba OSPEE, pasterz diecezji Umzimkulu w Afryce .

Było to wydarzenie wieńczące obchody 90-lecia istnienia Polskiego Kościoła w archidiecezji Los Angeles, CA.

 – Jako Polonia Kalifornijska uczciliśmy w ten sposób Patronkę naszej Polskiej Parafii, dziękując Jej za matczyną opiekę w minionych dziesięcioleciach nad naszą wspólnotą parafialną, z pokorą i ufnością zawierzając Jej, to co przed nami, zwłaszcza tworzącą się na naszych oczach najnowszą historię naszego Sanktuarium. Bardzo cieszę się, że naszym uroczystościom przewodniczył ks. bp Stanisław Dziuba, wywodzący się z Zakonu Paulinów. To tym bardziej połączyło nas duchowo z Jasną Górą. Tutaj na emigracji z dala od Ojczyzny, z wielką radością oddaliśmy chwałę MB Królowej Polski, z entuzjazmem ponawiając jasnogórskie ślubowania naszego narodu w jubileuszowym roku istnienia naszej Polskiej Parafii, ale przecież także w roku 1050-lecia chrześcijaństwa w Polsce oraz w Świętym Roku Miłosierdzia – podkreślił kustosz sanktuarium papieskiego ks. Rafał Dyguła TChr.

Towarzystwo Chrystusowe reprezentowali m.in. ks. Prowincjał Paweł Bandurski TChr z Chicago oraz były proboszcz ks. Andrzej Maślejak TChr z Detroit.

obraz Matki Boskiej Jasnogórskiej - Los Angeles

koronowany obraz Matki Boskiej Jasnogórskiej – Los Angeles

Uczestnicy uroczystości radowali się nadesłanym na tę okazję błogosławieństwem Ojca Świętego Franciszka. Ponadto na zakończenie liturgii odczytana została treść okolicznościowej korespondencji Szefa Gabinetu Prezydenta RP, Sekretarza Stanu, ministra Adama Kwiatkowskiego do Polonii celebrującej historyczne uroczystości.

Podczas koncelebrowanej Mszy Świętej młodzież polonijna przyjęła sakrament bierzmowania.

Wśród uczestników uroczystości można było dostrzec przedstawicieli innych narodowości. Przybyła także bardzo liczna delegacja Rycerzy Kolumba.

Bezpośrednio po uroczystej Eucharystii w Sali Parafialnej odbył się Bankiet Jubileuszowy. Najbardziej zasłużonym parafianom zostały wręczone medale i odznaczenia Przełożonego Generalnego Towarzystwa Chrystusowego ks. Ryszarda Głowackiego TChr.

RIRM

drukuj