fot. PAP/Paweł Supernak

Warszawa: ostatni dzień 375. zebrania plenarnego KEP

W Warszawie zakończy się dziś 375. zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski poświęcone duszpasterstwu małżeństw i rodzin. Podczas dwudniowego spotkania księża biskupi podejmują zagadnienia dotyczące aktualnego życia Kościoła w Polsce i na świecie oraz planują przyszłe działania w ramach Episkopatu.

Księża biskupi wysłuchają relacji przedstawicieli Caritas z Syrii i zapoznają się z propozycją dalszych działań na rzecz pomocy ofiarą wojen na Bliskim Wschodzie.

Zajmą się także m.in. kwestią listu pasterskiego na Niedzielę Bożego Miłosierdzia oraz z okazji 100-lecia Objawień Fatimskich. O szczegółach mówił ks. prof. Paweł Rytel–Andrianik, rzecznik KEP.

To zebranie plenarne będzie poświęcone sprawom dotyczącym adhortacji „Amoris Laetitia”. Będzie to też okazja do wyrażenia wdzięczności Ojcu Świętemu za ten dokument. Przewodniczący KEP-u ks. abp Stanisław Gądecki podkreśla, że należy wskazać główne linie duszpasterskie dotyczące przygotowania do małżeństwa, towarzyszenia małżonkom oraz troski o osoby rozwiedzione, które nie żyją w związkach sakramentalnych – powiedział ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik.

W dwudniowym spotkaniu oprócz polskich hierarchów biorą także udział księża biskupi z trzynastu krajów. Zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski zakończy się dziś ok. 16.00. Po obradach wydany zostanie oficjalny komunikat.

RIRM

drukuj