fot. Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka

Ks. abp W. Depo: Katolicy powinni bardziej promować i bronić chrześcijańską rodzinę

Metropolita częstochowski, ks. abp Wacław Depo, powiedział, że w obecnych czasach katolicy powinni bardziej promować i bronić chrześcijańską rodzinę. Hierarcha dodał, że należy przeciwstawiać się wszelkim próbom redefinicji rodziny. 

Do jasnogórskiego sanktuarium po raz 43. przybyli obrońcy życia. Celem dorocznej pielgrzymki jest modlitwa w intencji ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

Centralnym punktem była Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu. Eucharystii przewodniczył ks. abp Wacław Depo. W homilii metropolita częstochowski przypomniał m.in., że św. Jan Paweł II był wielkim obrońcą rodziny i życia poczętego.

W tym kontekście hierarcha przytoczył fragmenty adhortacji „Familiaris Consortio”, poświęconej roli rodziny w społeczeństwie i w Kościele.

– W obecnym momencie historycznym – gdy rodzina jest przedmiotem ataków ze strony licznych sił, które chciałyby ją zniszczyć lub przynajmniej przekształcić – Kościół jest świadomy tego, że dobro społeczeństw i jego własne związane jest z dobrem rodziny. Kościół wspólnotowo bardziej czuje wiążący program, swoje posłannictwo głoszenia zamysłu bożego dot. małżeństwa i rodziny. (…) A konkretnie do Polaków, podczas audiencji posynodalnej w październiku 1980 r., św. Jan Paweł II powiedział: „Kościół zdradziłby człowieka, gdyby nie głosił mu Bożego orędzia o rodzinie” – wskazał ks. Abp Wacław Depo.

Metropolita częstochowski podkreślił również, że innymi wielkimi obrońcami rodziny oraz życia ludzkiego od chwili poczęcia był św. Paweł VI oraz zmarły w ub.r. Ojciec Święty Benedykt XVI.

  1. Pielgrzymka Obrońców Życia na Jasną Górę zakończy się Drogą Krzyżową na Wałach Jasnogórskich.

 

RIRM

drukuj