fot. https://twitter.com/JasnaGoraNews

Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet na Jasną Górę

22 maja 2022 roku odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet na Jasną Górę. W tym roku będzie ona przebiegać pod hasłem „Pielgrzymka kobiet miłujących pokój”.

Siła kobiet to moralna siła. Polega ona na tym, że kobieta jest świadoma zawierzenia człowieka, jakiego daje jej Bóg – zaznaczył o. Paweł Drobot CSsR, duszpasterz kobiet archidiecezji warszawskiej.

– Zawierzenie to na pierwszym miejscu macierzyństwo, ale nie tylko, bo jest to zawierzenie jako siostra, babcia, mama, przyjaciółka, znajoma, narzeczona. Jakże ważne jest dzisiaj kształtowanie mentalności umysłu, serca (że użyję takiego duchowego słowa) kobiet, które są świadome tego, że są kobietami i mają do spełnienia misję wobec kobiet, jak również wobec mężczyzn – podkreślił kapłan.

W maju, miesiącu poświęconym Matce Bożej, Krajowa Rada ds. Duszpasterstwa Kobiet organizuje ogólnopolską pielgrzymkę kobiet na Jasną Górę. Odbędzie się ona 22 maja pod hasłem „Pielgrzymka kobiet miłujących pokój”.

– Teraz mówimy o wojnie na Ukrainie, ale kiedy ten pomysł powstał – to było 3 lata temu – nie było jeszcze wojny na Ukrainie, więc chodziło nam przede wszystkim o to, że  kobieta może, budując pokój w sobie, czerpiąc ze źródeł, które mamy jako chrześcijanie, ten pokój mieć w sobie i iść z tym pokojem dalej do swoich środowisk – zwróciła uwagę Agnieszka Kałuża, członek Krajowej Rady ds. Duszpasterstwa Kobiet działającej przy Konferencji Episkopatu Polski.

Na Ogólnopolską pielgrzymkę kobiet na Jasną Górę zaproszone są wszystkie kobiety, zarówno wierzące, niewierzące, jak i poszukujące, a także te, które uciekły przed rosyjską inwazją na Ukrainę i przebywają obecnie w Polsce.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12.00 konferencją. Eucharystia z aktem zawierzenia kobiet Maryi rozpocznie się o godz. 14.00. Będzie jej przewodniczył ks. bp Wiesław Szlachetka, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Kobiet. Po Mszy św. na jasnogórskich błoniach kobiety odmówią modlitwę różańcową. 22 maja – dzień Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kobiet – to także liturgiczne wspomnienie św. Rity.

– Jest to postać dosyć ciekawa dla kobiet, dla Kościoła, ponieważ reprezentuje właściwie w swoim życiorysie wszystkie stany kobiety. Była najpierw żoną, matką, później została zakonnicą, siostrą zakonną, więc możemy się odnaleźć również w jej historii, a oprócz tego pokój był dla niej bardzo ważny – wskazała Agnieszka Kałuża.

Relikwie świętej zostaną przywiezione na pielgrzymkę przez siostry augustianki.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl