Rezolucja Rady Praw Człowieka ONZ o obowiązku ochrony rodziny

Rada Praw Człowieka ONZ przyjęła rezolucję przypominającą państwom o obowiązku ochrony rodziny, jako najważniejszej podstawy rozwoju każdego społeczeństwa.

Zgodnie z jej treścią wszelkie działanie na rzecz rodziny, bezpośrednio wpływa na budowanie bezpiecznej przestrzeni zdrowego rozwoju człowieka oraz najskuteczniejszej ochrony praw człowieka.

Nawiązuje ona do innych dokumentów ONZ afirmujących rolę rodziny oraz zawiera bezpośrednie odwołanie do rezolucji dotyczącej ochrony rodziny, przyjętej 3 czerwca 2015 r.

Rezolucję przyjęły tylko Polska i Węgry spośród wszystkich krajów Unii Europejskiej – podkreśla Marek Jurek, poseł do Parlamentu Europejskiego.

Ta rezolucja Rady Praw Człowieka ONZ, gdzie Polska i Węgry poparły rzeczy oczywiste, że rodzina jest najpotrzebniejsza, ona jest najlepszym środowiskiem bezpieczeństwa i solidarności, to jest rzecz bardzo ważna i tą drogą trzeba iść. Nie można oglądać się na inne państwa, a raczej należy pokazywać im kierunek i stopniowo gromadząc inne państwa. Jestem przekonany, że jeżeli nie będziemy się ograniczać tylko do zajmowania stanowiska na forum międzynarodowym, ale zaangażujemy naszą dyplomacje na rzecz cywilizacji życia, to tych państw w Europie gotowych zajmować podobne stanowisko będzie coraz więcej – mówi Marek Jurek.

Przyjęta przez ONZ rezolucja wpisuje się także w przygotowane przez Instytut Ordo Iuris propozycje nowelizacji ustaw, w związku ze wsparciem rodzin.

Projekt ustawy przewiduje, m.in. szerszy dostęp do świadczenia opiekuńczego bez konieczności rezygnacji z pracy przez rodziców dzieci niepełnosprawnych, czy wyspecjalizowaną dla nich pomoc psychologiczną.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl