Z. Kuźmiuk: Zamach w Nicei pokazuje bezradność krajów Zachodu

Zamach we Francji pokazuje bezradność krajów Zachodu – ocenił w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja europoseł Prawa i Sprawiedliwości Zbigniew Kuźmiuk. W wyniku zamachu terrorystycznego, do którego doszło w Nicei 84 osoby zginęły, a ponad 100 zostało rannych w tym wiele dzieci. 18 osób jest w stanie krytycznym.

Ciężarówka wjechała w tłum ludzi, którzy zgromadzili się na promenadzie z okazji Dnia Bastylii, święta narodowego Francji.

Zamachowcem, okazał się 31-letni mężczyzna urodzony w Tunezji – poinformowała policja. Mężczyzna był znany służbom bezpieczeństwa. Na razie nie ma informacji o tym, żeby wśród ofiar zamachów byli Polacy

Europoseł Zbigniew Kuźmiuk wskazuje, że ten zamach obnaża słabość krajów Europy Zachodniej.

– To pokazuje, że państwa Europy Zachodniej są coraz bardziej bezradne na te nowe metody mordowania ludzi. Mam nadzieję, że to nie skończy się znowu jakimiś marszami, podświetlaniem Wieży Eiffla czy innych wielkich budowli, co będzie oznaczało solidarność z narodem francuskim, tylko rzeczywiście kraje unijne zaczną się rozprawiać z tymi, którzy przyjechali do Europy, żeby zabijać – mówi Zbigniew Kuźmiuk.

Z całego świata napływają kondolencje w związku z zamachem we Francji. Wyrazy współczucia przekazała już Kancelaria Prezydenta, a także premier Beata Szydło. O swojej łączności z rodzinami ofiar zapewnił też Ojciec św. Franciszek oraz Episkopat Polski.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl