fot. PAP/Leszek Szymański

M. Błaszczak: Służby nie raportują podwyższonego zagrożenia w Polsce

Służby nie raportują podwyższonego zagrożenia terrorystycznego w Polsce – powiedział minister Mariusz Błaszczak. Szef resortu Spraw Wewnętrznych i Administracji zabrał głos po posiedzeniu zespołu antyterrorystycznego, który zebrał się w związku z zamachem w Nicei.

Minister zapewnił też, że służby przygotowane są do Światowych Dni Młodzieży.

– Służby nie raportują podwyższonego stanu zagrożenia, nie stwierdzają zagrożenia w Polsce. Jesteśmy solidarni z naszymi partnerami z Europy Zachodniej, nie damy się zastraszyć, mamy odpowiednie narzędzia – jest to ustawa antyterrorystyczna. Wszystkie służby informują, że jesteśmy przygotowani na przyjęcie pielgrzymów na Światowe Dni Młodzieży – podkreślił Mariusz Błaszczak.

Do ataku w Nicei doszło podczas obchodów Dnia Bastylii. Ciężarówka wjechała w tłum ludzi, zginęły 84 osoby, a 18 jest w stanie krytycznym. Wśród ofiar śmiertelnych są dzieci.

Prezydent Francois Hollande oświadczył, że był to atak o charakterze terrorystycznym. 26 lipca rozpoczną się w Polsce Światowe Dni Młodzieży. Od 27 do 31 lipca będzie w nich brał udział papież Franciszek.

RIRM

drukuj