Dwaj francuscy dziennikarze zaginęli w Syrii

Francuskie radio Europe 1 potwierdziło, że od 24 godzin nie miało informacji o losie jego reportera i fotografa, którzy znajdowali się w Syrii w drodze do Aleppo na północnym zachodzie kraju. Prezydent Francois Hollande zażądał ich uwolnienia.

Rzecznik Europe 1 poinformował, że francuskie władze „robią wszystko, co w ich mocy, by zdobyć dla nas informacje” o losie dziennikarza Didiera Francois i fotografa Edouarda Eliasa.

O uwolnienie zaginionych zaapelował prezydent Francois Hollande.

„Żądam natychmiastowego uwolnienia tych dziennikarzy. Nie reprezentują oni żadnego państwa. (…) Dziennikarzy należy traktować właśnie jako dziennikarzy” – podkreślił francuski szef państwa, który przebywa obecnie z wizytą w Japonii. 

Czterej włoscy dziennikarze, porwani w Syrii w kwietniu, zostali wypuszczeni na wolność po ponad tygodniu. Inny włoski reporter Domenico Quirico, który zaginął w Syrii przed dwoma miesiącami, według dziennika „La Stampa” w czwartek rozmawiał ze swoją żoną przez telefon.

Syryjski konflikt zbrojny trwa od marca 2011 roku. Obrońcy praw człowieka szacują, że zginęło w nim co najmniej 94 tys. ludzi.

PAP/RIRM 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl