fot. pixabay.com

Francja: Prawie 48 tys. osób protestowało przeciwko przepustkom sanitarnym

Prawie 48 tys. osób w całej Francji demonstrowało 12. sobotę z rzędu przeciwko przepustkom sanitarnym – przekazało ministerstwo spraw wewnętrznych. Resort dodał, że w sumie tego dnia odbyło się 173 akcji protestacyjnych.

Najwięcej manifestantów zebrało się w Paryżu, gdzie zorganizowano pięć demonstracji, liczących łącznie 5335 uczestników. Ponadto protestowano m.in. w Rennes, Nantes, Bordeaux, Marsylii, Lyonie czy Nicei.

Paszport sanitarny jest wymagany we Francji przy wejściu na basen, do barów, restauracji, klubów nocnych, wesołych miasteczek, ogrodów zoologicznych, hal sportowych, muzeów, kin czy środków dalekobieżnego transportu publicznego.

Od czwartku we Francji również osoby w wieku 12-17 lat muszą przedstawiać certyfikat szczepienia przeciw COVID-19 lub negatywny wynik testu na obecność koronawirusa przy wejściu do miejsc publicznych. W przeciwieństwie do niezaszczepionych dorosłych, młodzi poniżej 18. roku życia wciąż będą mogli korzystać z darmowych testów PCR po 15 października.

W środę rzecznik rządu Francji, Gabriel Attal, poinformował, że władze chcą utrzymać obowiązek okazywania paszportów sanitarnych w miejscach publicznych do lata 2022 roku.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl