Sejm odrzucił uchwałę ws. profanacji Cudownego Obrazu

Sejm odrzucił dziś propozycję uchwały w sprawie aktu profanacji Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze w Częstochowie.

Wynik głosowania w tej sprawie do tej pory nie ukazał się na stronach Sejmu. Wcześniej nie ukazał się także na tablicy głosowań w Sejmie. Sytuacja dziwi tym bardziej, że dziś odbyły się trzy głosowania i tylko rozstrzygnięcie dotyczące uchwały potępiającej profanację pozostaje tajne.

To smutny dzień dla katolików w Polsce i ma on miejsce dzień po obchodach 8. rocznicy śmierci błogosławionego Jana Pawła II – zauważa poseł Jadwiga Wiśniewska.

– To kolejny smutny dzień dla katolików w Polsce. Katolików, którzy coraz częściej są wyszydzani, niestety poniżani, a najważniejsze władze w tym parlament nie potrafi zachować się w sposób godny i właściwy. W parlamencie jest tablica poświęcona wizycie Ojca św. Jana Pawła II. Gdy głosowanie w Sejmie się odbyło, pomyślałam sobie, że błogosławiony Jan Paweł II byłby bardzo zasmucony, że dożyliśmy takich czasów w Polsce, że polscy parlamentarzyści nie mają w sobie na tyle siły i odwagi, żeby dać jasno wyraz wartościom, które powinni mieć wyhaftowane w sercu – powiedziała poseł Jadwiga Wiśniewska.

Uchwała autorstwa PiS potępia profanację Cudownego Obraz Matki Bożej na Jasnej Górze.

Ten bezprecedensowy akt wandalizmu wpisuje się w ciąg licznych objawów agresji wobec Kościoła katolickiego i wciąż brakuje jasnego sprzeciwu polskich władz oraz parlamentu – zaznacza poseł Wiśniewska.

– Brak reakcji na to co działo się pod krzyżem na Krakowskim Przedmieściu, profanacja krzyża, profanacja Biblii, potem profanacja jasnogórskiego Obrazu są kolejnymi przykładami na to, że niestety najważniejsze władze w Polsce w tym prezydent nie potrafią znaleźć się i zachować w sposób godny – dodaje poseł Jadwiga Wiśniewska.

Wypowiedź poseł Jadwigi Wiśniewskiej:


Pobierz Pobierz

 

RIRM

drukuj